Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kisgyerek gyakran változtatj...

A kisgyerek gyakran változtatja meg ennyire az embert és a barátságot, lent folyt. Köv?

Figyelt kérdés
Van egy pár, nagyon jó barátok vagyunk már régóta, viszont mióta megszületett a kisfiuk, kissé megváltoztak. Tudom, hogy nekik már a kissrác a legfontosabb, de ennyire? Tehát, mindig is jókat dumáltunk, rendszeresen összejártunk. Még most is, viszont a jó dumálások egyre inkább elmaradnak. Mikor összejövünk, mindig a kisgyerek körül forog minden, csak róla van szó. Vagy meséltetik, hogy mondja el mi történt az oviban, vagy vele játszunk, vagy ha épp véletlen beszélgetünk, akkor pedig a téma: a kissrácról mesélnek. Mi volt az oviban, mi volt a játszón, milyen aranyos volt ekkor és ekkor...Másról már nem is lehet velük beszélni. Ez gyakori, vagy csak ők ilyen "fanatikus" szülők? Másrészt, gyermektelen pároktól kérdezném még, akik hasonló helyzetben vannak, hogy kezelik a dolgot? Titeket nem zavar, hogy a régi jó dumálások mára már csak a gyerkőcre szorítkoznak?

2013. máj. 21. 20:40
 1/5 anonim válasza:
Azt hiszem érthető a reakciójuk,bár ha folyton csak gyerekről van szó,az azért túlzás.Én lassan két gyerekes anyukaként azt tapasztalom,hogy a régebbi barátságok tünedeznek,és inkább családosok családosok társaságát keresik.Hogy a fő gondolatuk a kisgyerek az meg érthető mert ha valaki anyuka/apuka lesz egészen más dimenzióba kerül minden.
2013. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes. Az elején az ember csak a babára koncentrál, ezért háttérbe szorulnak még a barátok is. Egy kismamát pl kevés más inger éri egy nap, mi másról tudna beszélni? Később, egyrészt az ember büszke arra, hogy már mit tud a gyermeke, hogyan fejlődik, mert számára ez óriási dolog. Másrészt a gyerek is kiköveteli magának a figyelmet, ezért ha úgy találkoztok, hogy ő is ott van, ezt nem tudod kivédeni. Én személy szerint oda szoktam erre figyelni, mert tudom, hogy mást sosem fog annyira érdekelni az én gyerekem, mint engem. :) Szerintem lopd el anyukát egy-két órára dumálni, kettesben...
2013. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zabmester ***** válasza:

Szerintem igazad van, hogy ez zavar. Kár, hogy ők nem veszik észre magukat. Velük igazán semmi más nem történik? Semmi más nem foglalkoztatja őket?


Nekem is ovis fiam van, szoktam róla is mesélni a barátaimnak, mert néha tényleg baromi vicces dolgokat mond vagy csinál, meg vannak vele kapcsolatban érdekes dolgok, amiket elmesélek, de messze nem ő a központi téma, ha ismerősökkel, barátokkal találkozom. Hogy vele mi van, az leginkább nekünk, a szüleinek érdekes, meg a nagyszülőknek, dédiknek. A barátaimmal meg egy csomó más mindenről szoktam beszélgetni (na jó, pletykálni is, ha már itt tartunk), komolyabb dolgokról is, meg mindennapi dolgokról is, meg jókat röhögünk mindenfélén. Én saját magamat is unnám, ha csak a fiamról tudnék beszélni.


Különben meg, a fenti viselkedés még valamelyest érthető ott, ahol csecsemő van, akkor tényleg minden róla szól, főleg az anyukának, aki általában egész nap vele van, vele az első időkben tényleg nem nagyon történik más, hiszen kitölti a napjait a baba, bele kell rázódnia, ezért sem nagyon fér bele egy darabig más. Na de ahol egy ovis gyerek van...? Ott azért rendszerint már mindkét szülő dolgozik, valamilyen úton-módon élnek társasági életet, több idő jut már a saját kedvteléseikre, stb. Szóval egy ekkora gyerek mellett nekem tényleg nagyon bizarr, hogy semmi más témájuk nincsen.

2013. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem is baj, ha csak a gyerekről tudnak beszélni. Attól, hogy valaki szülő, még más dolgok is vannak a világon. Próbálj meg belekezdeni más témákba! Persze, lehet, hogy 2 perc után visszakanyarodnak a gyerekhez..
2013. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáltatok beszélgetni velük más dolgokról is? Olyanokról, amik titeket foglalkoztatnak? Mert hát persze, hogy ők arról mesélnek, ami náluk most a központi téma, de ettől még ti is mesélhettek arról, ami nektek fontos, vagy azt meg sem hallják? Úgy viszont elég egyoldalú a dolog.

Nekem még nincs gyerekem, de nagyon foglalkoztat már a téma, sokat olvasok róla, de arra mindig figyelek, hogy ne csak erről beszéljek, és érdekel is, hogy a barátokkal mi van. Munkáról, hobbikról, utazásról nem tudtok beszélgetni?

2015. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!