Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi az IQ-d?

Mennyi az IQ-d?

Figyelt kérdés

Az én IQ-m kereken 90es. Kicsit szégyellem is magamat, mert az összes barátomnak valamivel több lett.


Itt a teszt:

[link]



2013. máj. 22. 12:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

117

21L

2013. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
120 17/L
2013. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
95 (eme teszt alapján)
2013. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

101

20/f

amúgy nem hiszem hogy a netes iq tesztek valós eredményt mutatnak, egyrészt otthon csináljuk, leszarjuk az egészet, ráadásúl sok kérdés inkább tudást igényel, a tudás meg nem egyenlő az iq-val, és nem hiszem hogy az emberek 53%-ánál magasabb az iq-m, ha 101-et értem el, 100-110 között átlagosnak számít az iq

2013. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
62%

[link]


megcsináltam gyorsan, de sajna közben qrvára zavartak

2013. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel csak egy gond van, hogy kb. semmit sem mér. Ez nem normális IQ-teszt, a kérdései tanulhatók (azaz ha többször kitöltenéd egymás után, vagy pár naponta, akkor egyre magasabb értéket adna, ami ugye abszurd...), ha valós adat érdekel, szakosodott pszichológusok tudnak úgy mérni, hogy az valóban elmond valamit egy adott területről, az intelligenciádról.


Azt sem árt tudni, hogy a kimért IQ elég laza kapcsoaltban áll az életben való sikerességgel.


A mensa klub egyébként IQ-sznob kockák társkereső-helye, mert ők nem hajlandók 120-130 alatt házasodni...

2013. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ez alapján a teszt alapján 129, de valóban ez nem teljesen hiteles. Bár a netes tesztek között egy egész jó.


Egyébként az, aki kitölti többször, és begyakorolja a kérdéseket, hogy jobb eredményt érjen el, szerintem inkább nevetséges. De az emberek mindig igyekeznek jobb színben feltüntetni magukat, miért pont ez a terület lenne kivétel?


Kérdező: a 90 valóban nem egy kiemelkedő eredmény, a teszteket úgy kalibrálják, hogy 100 legyen a közepe, az "átlag". De 90-110 között tekinthető átlagosnak az ember iq-ja, szóval ez alapján teljesen átlagos eredményt értél el, nem kell ezen szégyenkezni :)

2013. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
28%
végülis minden IQ teszt baromság, ha úgy vesszük ... főleg, ha alacsony értéket ér el valaki
2013. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:

85


25F

2013. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

"aki kitölti többször, és begyakorolja a kérdéseket, hogy jobb eredményt érjen el, szerintem inkább nevetséges."


Persze, szerintem is, de egy normális, komoly teszten nem ér el az ember magasabb eredményt, ha többször kitölti. Vagyis nem bizonyos feladatmegoldási sémakészletet mérnek (hányszor találkozott a delikvens életében az adott feladattípussal).

2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!