Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne izguljak?

Mit tegyek, hogy ne izguljak?

Figyelt kérdés
Drámakörös vagyok, színésznek készülök, és minden egyes fellépés előtt úgy izgulok, hogy az valami hihetetlen:D a színpadon mindig a maximumot nyújtom ugyan, de mikor az első mondatomat mondom még mindig bennem van az a bizonyos drukk:/ Valami jó módszert nem tudok, hogy ne az izgalomra figyeljek, lenyugodjak?

2013. máj. 27. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Agykontroll.



De amúgy ha a színpadon a maximumot nyújtod, akkor nem biztos, hogy ezen változtatni kéne.

Nagy színész legendák is izgulnak, az is lehet, hogy ez is kell a sikerhez.

Ha ezen változtatsz, lehet, hogy más is változni fog.

De ezt csak úgy mondom, nem biztos.



Amúgy az első lépés az izgulás elfogadása, nem pedig az ellene való küzdelem.

Ha már elfogadtad, akkor könnyebben irányíthatod!

Ez viszont biztos. :)

2013. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiiii ***** válasza:

Én nagyon szeretek szavalni, és én is nagyon izgulós típus vagyok (meg alapjáraton idegeskedő), általában már-már rosszul vagyok, annyira aggodalmaskodom és izgulok végig. De nekem kell ez, mert felpörget az izgalom, és a szavalásnál, a verseknél kell az érzelmi fokozottság. Nekem segít jobban teljesíteni, beleélni magamat a helyzetbe, ha teljesen nyugodt lennék, unalmas lenne az egész, és valószínűleg nem tudnám átadni magamat a műnek igazán.

Egyébként jó módszer lehet, ha beszélgetsz valakivel, lefoglalod magadat vele.

2013. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Abban tényleg lehet valami, hogy kell az érzelmi felfokozottság, és ha változtatnék lehet nem nyújtanék ugyanolyan maximumot...megpróbálom elfogadni, lehet a sokadik előadás után, ha el nem is múlik, de legalább mérséklődik az izgalom:D
2013. máj. 27. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Az agykontrollt én is javaslom, a tanfolyam drága de sok agykontrollos könyv van, és sok fórum ahol segítenek.

A hellinger féle családfelállítást is javaslom, elképesztő hogy egy ilyen probléma mögött milyen tudatalatti emlékek vagy a család morfogenetikus mezejében levő akár generációkkal korábbi esemény, defekt állhat. A neten találsz hellingeres anyagokat.

2013. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!:)
2013. máj. 28. 22:22
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:

Nekem van 1-2 bevált módszerem:

1. Előadás előtt lassabban lélegzek.

2. Iszok egy fél pohár vizet.

3. A beszédem elején különösen figyelek arra, hogy lassan, tagoltan kezdjem és közben rengeteg időm legyen levegőt venni. Természetesen ez nem minden szituációnál alkalmazható, de gyakran igen.

2013. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!