Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a hülye és a...

Mi a különbség a hülye és a buta közt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A stílus. Szerintem semmi más. A hülye már egy durvább sértésnek is felér a buta meg hát az nem...
2013. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A butát általában a tanulatlan, műveletlen emberre értik, a hülyét viszont arra értik, ha valaki hülyeségeket csinál, idétlenül viselkedik, hülyeségeket beszél... stb. Lehet nem ez a ponos definíció, ez az én véleményem!
2013. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ. Van, mikor szinonímák, de különbség lehet még, hogy a buta nem tud valamit, a hülye meg ezen felül még azt is hiszi, hogy tudja.

:)

2013. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem a buta lehet nagyobb sértés, mint a hülye. pl sokszor hülyézünk le valakit csak úgy is, de azt hogy buta, nem használjuk olyan sokszor, csak ha valaki tényleg tudatlan.
2013. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen ez bennem is felmerült, hogy a hülye gyakran csipkelődésre szolgál. De ha egy vadidegen odamegy hozzád és két dolgot mondana:

1., Te igazán buta vagy.

2., Te igazán hülye vagy.

Eldöntheted melyik után akarnád felképelni, sípcsonton rúgni stb. :D

2013. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Én is hasonlóképpen vélekedtem, csak kíváncsi voltam mások véleményére is. :)
2013. máj. 29. 14:41
 7/12 anonim válasza:

A buta szerintem is nagyobb sértés. Ha valami nem normális lehülyéz akkor úgy vagyok vele, hogy ő a hülye. Ha meg viccesen mondja valaki azon nem problémázok.

Buta nem akarok lenni soha:)

2013. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A butát könnyebb leírni még a hülyének is.:)


Na jó, komolyan. Nem olvastam a többi hozzászólást, lehet, hogy ismétlek.

Tul.képp egymás szinonímái,jelentős jelentésárnyalattal. A buta főként értelmi képességekre utal, a hülye jelenthet magatartásformát is. (hülyülés-butáskodás)

2013. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Árnyalatnyi különbség van.

A buta ember általában az, aki műveletlen, iskolázatlan, míg a hülye az, aki idétlen, értelmetlen, esetleg deviáns módon viselkedik.

Bár a kettő rengeteg esetben együtt jár.

2013. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Buta az, aki nem tud, hülye az, aki nem gondolkodik.
2013. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!