Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó lenne valami frappáns...

Jó lenne valami frappáns idézetet arra, hogy nem adok kölcsönt hitelt senkinek (kisbolt vagyunk. )?

Figyelt kérdés
Van egy vegyeskereskedésünk. Már többször megjártuk, hogy ha hitelt kért valaki, hetekig, hónapokig kerülte a boltunkat. Ennek most VÉGE! Jöhet vicces idézet is pl ilyen: „Pénzt, motort és nőt nem adunk kölcsön”

2013. jún. 15. 19:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ma reggeli beszámoló, az első hitelessel…

Nyitás előtt kiírtam, hogy HITEL NINCS!


Jött az első vevő, majd egy pár dolgot szeretett volna hitelbe vinni, hogy 1 hét múlva kap pénzt, akkor hozná az adóságot. Rámutattam a nyomtatványra, hogy nem tudunk hitelt adni, (meghökkent) majd megpróbáltam elmagyarázni neki - ha odaadok valamit hitelbe, akkor abból a termékből újat kell vásárolnom.

Csak akkor tudok újat vásárolni ha van rá pénzem. Mivel a nagykerben én sem kapok hitelt, így a kör bezárul...


Kérte, hogy legalább délutánig adjak neki, kér addig kölcsön pénzt.

Jeleztem neki, hogy akitől kölcsön szeretne kérni pénzt, kérjen inkább most, és úgy jöjjön vásárolni…

Eredmény: sértődés vagy inkább felháborodás.


Azt nem értem, a nagyobb áruházakra miért nincs felháborodás, hogy ott sem kapnak hitelt.


Félek ugyan, hogy csökken a forgalmam, mert volt aki meghozta- még ha késve is..


De ha nem a szívem szerint - hanem üzletileg nézem a dolgot, azt a pénzt addig NEM TUDTAM más árúba befektetni.

Én pedig ebből élek. Ebből fizetem a rezsit, tartom el a családom, fizetem a svájci frankos hitelem..


A vicces kiírásokat is kinyomtattam, midet ! És ha kell abból is adok ötleteket, ha valaki nem ért a szép szóból!

… Meg látjuk, remélem jó stratégiát választottam!....


Megjegyzem, rossz érzést volt kimondani a nemet, de a fennmaradásunk érdekében meg kellet tennem.

Lassan eljön az a nap is, amikor már csak a helyi nagyközért uralja a falut, mert csak ott lehet cigarettát kapni majd. Ha már lemennek cigarettáért valószínű ott meg is vásárolnak mindent helyben. Így a kisboltok még jobban ki lesznek téve a hitel kérdésnek..


Ha valakinek van hozzászólása a gondolataimhoz szívesen veszem, ki hogy látja jó úton járok –e….

2013. jún. 16. 08:50
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyetértek veled, én sem adok sem kölcsönt, sem hitelt senkinek. Nekem kocsmám van, de még a törzsvendégeimnek sem engedem meg azt sem, hogy felírjuk, és X napon kifizetik, holott tudom, hogy rendes, jól fizető munkájuk van, és évek óta jóbarátaim. Ők megértették ezt, nem volt belőle probléma. A te vevőiddel is meg kell értetned, amit itt leírtál: mondd el nekik, hogy ha te nekik adsz kölcsön, akkor neked is kölcsön kell kérned, mert a te pénzed is véges. Ha neked rosszul esett, akkor nyilván érzelmek kötnek a vásárlóidhoz, de ne engedd, hogy ez az üzlet kárára menjen. Ha valóban jó a viszony, akkor ezen nem kéne megsértődniük.
2013. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Sajnálom, hogy sok kisboltos csődbe fog menni a dohánymutyizás miatt... A cigin nem volt ugyan nagy haszon, de bevonzotta a vásárlókat.


Nem tudom, hogy nálatok ez beválna-e: a kisboltos nagynénémék a kenyeret és a tejet szinte beszerzési áron adják (kerekítenek pár forintot felfelé). Így a 250-es kenyérért sokszor sorban állnak náluk. A tej 180 Ft. Sokan vásárolnak mást is, így a kiesés a többi terméken megtérül.


Illetve: szoktak nagykerekből akciós árukat hozni, amelyek nagyon olcsók és gyorsan túladnak rajta.

2013. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Uhh, bocsánat az utolsónak a válasz nem félig, hanem teljesen hasznos volt, csak rossz gombot nyomtam meg véletlenül :-)


Igen, az alapvető élelmiszereket, mint a tej, kenyér, liszt stb. mi is szinte minimális haszonkulccsal adjuk.


De így is sokszor látom az újságokban, hogy a CBA, TESCO, AUCHAN ugyan abban az árban kínálja a lisztet, cukrot, olajat, mint a nagykereskedés.


Termékeink nagy részét nagykerekből szerezzük be, de van, hogy a METRO áruház akcióit is igénybe vesszük. De röhej, hogy ott is magánszemélyek és nem kereskedők szaladgálnak egy-egy tejföllel.


Sajnos tapasztalat, hogy a nagy multik teljesen kiszorítják a vegyeskereskedéseket, pedig állítom, hogy sokkal jobb minőségű árút tudunk biztosítani a vevőink számára.

...Épp most dicsérte meg az egyik vevőm a dinnyét, - kár hogy először a bevásárló központban vette meg, mert ízetlen gumis volt a dinnye

2013. jún. 29. 16:24
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmi baj! Esetleg egy vagy több közeli termelővel nem tudnál megállapodni abban, hogy tőle vásárolsz gyümölcsöt, zöldséget, aztán olcsóbban adod, mint a másik üzlet? Ő bőven jól járna, mert pl. a paradicsomot nem 70 Ft/kg-os áron vennék át tőle, hanem mondjuk 120-ért, te jól járnál, mert olcsóbban tudod beszerezni, mint a nagybanin...
2013. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!