Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a barátnőm?...

Miért ilyen a barátnőm? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval nem is igazán a barátnőm, inkább csak haveri szinten. KéT házzal lakik arrébb és néha átjön kávézni, beszélgetni stb. Eleinte nagyon csíptem, igazi, belevaló lány volt, bulizott, állandóan mehetnéke volt stb. Aztán összejött egy helyi fiúval, ezzel nincs is bajom, legyenek boldogok, de az évek múltával teljesen megváltozott a csaj, valamint rájöttem, hogy milyen is igazából. És egyszerűen ma már egy-egy beszélgetés alkalmával rendesen kikészülök tőle és nem akarom elhinni, hogy ilyen emberek léteznek. A lényeg, hogy egyrészt már nem jár sehova (faluban lakunk), többször hívtuk magunkkal bulizni, de Ő nem jön, mert nincs pénze és hasonló kifogások. Ez még annyira nem is zavar, de én még SOHA nem találkoztam ennyire önző, kihasználó emberrel, mint Ő.

A lány most 25 éves, a szüleivel él, állandóan azzal jön, hogy Ő mennyire szegény, holott mindenki tudja, hogy tele vannak pénzzel, csak épp az egész család egy smucig (engem nem zavar, hogy van pénze, de azért ne legyen már minden 2. szava az, hogy nincs pénzem). Dolgozik a csaj, elvileg reggel 8-tól 4-ig, de mivel a szülei meg Ő is mindenhova benyalják magukat így otthon ül minden egyes nap a havi fizetéséért, amit persze odaad a szüleinek, mert Ők gyűjtik neki. Közben pedig mikor átjön folyamatosan azzal jön, hogy Ő de elvan fáradva, mert dolgozik. Persze én visszavágok, hogy hát miben, hiszen egész nap csak bent ülsz a házban.

Aztán amin még jobban kiakadok, hogy egyik percben van pénze, a másikban viszont nincs. Folyamatosan felvág, egyszer azzal hogy Ő laptopot kért a szülinapjára ki is nézte, a szülei meg meg is vették neki, meg megy most jogosítványra és tett egy ilyen kijelentést, hogy "amúgy nem mennék, de nem vagyok hülye, inkább elmegyek most, mert később nekem kell kifizetni, most meg anyáék úgyis kifizetik."-----> Ezen rendesen kiakadtam, már csak azért is, mert ismerem már annyira Őt is és a családját is, hogy tudom, hogy Ők egymást is kihasználják.

A kedvencem pedig, hogy egyszerűen nincs egyénisége a csajnak. Ha pl. veszek magamra egy felsőt, akkor két nap múlva már neki is van, nehogy már lemaradjon. De ezt már olyan szinten műveli, hogy én és még két közös barátnőnk már titkoljuk előle, hogy milyen ruhát veszünk vagy hazudunk az árral kapcsolatban, vagy épp azt mondjuk, hogy már régen vettük.

A lényeg, hogy nagyon durva a csaj, pletykás is, önző is, féltékeny is, soha semmiért nem kellett még megdolgozni, nem tudja mi az a munka és olyanokkal vág fel, amit meg sem érdemel, ezzel egy időben pedig sajnáltatja magát. Én igazából szánalmat érzek felé, mert annyira unalmas élete van, hogy ebben lát némi izgalmat. Illetve, soha, de soha nem láttam rajta, hogy Ő valaminek is örült volna. Pl.: mikor megkapta a laptopot. Én mikor megkaptam, olyan boldog voltam, hogy örömömben azt sem tudtam, hogy mit csináljak.

Szóval a kérdésem, hogy szerintetek miért viselkedik így? Unatkozik, vagy csak féltékeny (bár nem tudom mire, mert én pl. anyagilag soha nem álltam úgy, mint Ő)?


2013. jún. 16. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg vele a kapcsolatot, ha ilyen. Minek barátkozni ilyennel?
2013. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Régebben jóban voltunk, mármint barátként tekintettem rá. Ma már persze tudom, hogy egy kis szarkavaró. Volt egy időszak, amikor nem is beszélgettünk, onnantól kezdve pedig mint ahogy írtam, egy-egy kávé erejéig vagy valami hasonló miatt szoktunk beszélgetni. Őszintén azért tartom vele még a kapcsolatot, mert a személyisége számomra annyira elrettentő példa, hogy jól esik a tudat, hogy én nem vagyok ilyen és, hogy soha ne is legyek ilyen. Valamint közös barátnőimmel állandóan kibeszéljük... xD :D
2013. jún. 16. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt ne tedd, a saját idegeidet vágod vele tönkre. Eleget szórakoztatok rajta, szerintem ne bánts a lelked ilyenekkel :D
2013. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oooo... én nem idegesítem magam miatta. Csak épp nem értem meg, hogy embernek, hogy-hogy nincsenek ennyire érzései (mármint biztos van, de én sose tapasztaltam). Hiszen régebben még engem is sokszor lehúzott anyagilag, mert bedőltem a dumájának, hogy nincs pénze, holott tudta nagyon jól, hogy milyen helyzetben vagyok és ez sem érdekelte. Ma már persze ezt nem tuja megcsinálni velem.

Jaj, és van egy olyan érzésem, hogy azért vág fel nekem, mert tudja, hogy én vagy nem kaphatok olyan holmikat, mint Ő vagy épp nekem azért meg kell dolgozni, nem úgy mint neki. Mondjuk ezzel az a probléma, hogy engem nem érdekel, mert többe nézem azt, ami nekem van, mint azt ami neki. Szerencsémre pedig nagyon sok szomszédunk, idősebbek is többre néznek engem, mint Őt...

2013. jún. 16. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre legyél büszke, hogy téged többe néznek. A ringyót meg szard le.
2013. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!