Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erzsébet téren rablás. Mit...

Erzsébet téren rablás. Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Deáktéren (erzsébet) nagyban dumálgatunk a haverokkal (fél 11 fele) és szebetűnik 3 csaj akik egy táskán marakodnak...egyikük segítségért kiáltott felénk. Én kényszeres segíthetnékben szenvedek minden körülményben...de így a sötét Deáktéren egyedül nem akartam nagyon odamenni mert mit tudnék csinálni? nem tudom eldönteni hogy kinek segítsek (visszagondolva a segítségkérőnek), és hogy segítenék? nem vagyok egy izomállat így 17 évesen (colos)...és egy csaj ellen amúgyis mit lehet tenni? nem tudnék megütni egy lányt se.. azmeg a másik hogy volt ott egy pirszinges csávóka is aki őket nézte. őt ismerte az egyik haver akivel voltam, elis magyarázta utólag hogy azért nem akart segíteni mert az a csávó van a rablós csajjal és rosszul jöhetünk i a hősködésből...én többször is felálltam meg visszaültem (várva hogy egyik haver felálljon a noszogatásomra)...és végülis a gazdájánál maradt a tatyó...de rosszul éreztem magam hogy nem segítettem (meg olyan lenézően néztek ránk utána :c )...sajnáltam őket.

de aztán volt egy kapása annak a r*bancnak...később elfutott melletünk egy táskával (utána a védőcsávója és lemaradva a 3 áldozat)...Mit éreznek ezek az emberek??? szánalom.... -.- (bocsi a helyesírásért és a rossz fogalmazásért, most nemnagyon érdekel)



2013. jún. 22. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiscsillag, ilyen világban élünk. Én fel vagyok készülve ilyen esetekre, meg tudom védeni magam, meg tudok védeni mást is, egy büdös tolvaj retek pedig NEM NŐ, nyugodtan lehet ütni, rúgni, amíg mozog. De persze az átlag embertől nem várunk mást, mint a gyáva meghunyászkodást. Ketten voltatok 1 pirszinges majom meg egy p*csa ellen, és nem mertetek segíteni? Ti mit szólnátok, ha megtámadnának az utcán, és valaki ott lenne a közelben, látná-hallaná, és nem segítene? Ne dugjátok már homokba a fejeteket, ha ilyen van. Inkább törjön el az orrotok és rángassanak meg, de ilyenkor akkor is segíteni KELL. Főleg egy gyenge nőnek... magyarázkodni lehet utólag, hogy miért húztátok meg magatokat, de ettől még nem lesz jobb annak, akit kiraboltak (vagy még rosszabb...).
2013. jún. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor csak hanggal lehet, érdemes segíteni, pl. elkezdeni kiabálni, hogy tolvaj, fogják meg, segítség, és hasonlók, hogy minél többen meghallják, hátha rendőr is van a közelben, vagy hátha ennek hatására inukba száll a bátorságuk, és meggondolják magukat, inkább eliszkolnak a helyszínről.

De ha élőben lát ilyet az ember, akkor lehet, hogy annyira sokkolja, hogy még az sem jut eszébe, hogy kiabáljon. Szóval ne vádold magad.


Mellesleg belegondolva én még kiabálni se tudnék, egyszerűen nincs olyan erős hangom, inkább lágy, halkabban is beszélek, én pl. nem is hiszem, hogy nálam meglenne a megfelelő hangerő.

2013. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy néztek ki a rablók? Hajuk, ruhájuk, hol volt a csávón piercing stb? Hány évesek lehettek? Írtad hogy a haverod ismerte a csávót, ki az? Írhatod privátba is.(nekem van egy sejtésem, de nem tuti)
2013. jún. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közelebb menni nem érdemes, max. ha tényleg sokan vagytok, min. 4-5 fő, mert kés is lehet náluk, meg sose tudni, nem leselkedik-e még pár társuk távolabbról, még a végén bosszút állnak, vagy követnek hazáig, és majd később törlesztenek.
2013. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
küldtem privit. Ha egyik averom is felállt volna akkor tuti odamentem volna...nem gondoltam bele a kötvetkezményekbe...
2013. jún. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!