Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol lehet elmegyógyintézetes...

Hol lehet elmegyógyintézetes feljegyzéseket/kórlapokat olvasni?

Figyelt kérdés
Akár az interneten, akár könyvekben. Csáth Géza feljegyzésein kívül.

2013. jún. 29. 19:42
 1/3 Damien001 válasza:
Szerintem ha ilyet akarsz olvasni akkor kell egy orvos ismerős, vagy rendőr. Tudtommal ez a két titulus férhet hozzá.
2013. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Attól függ, mi érdekel egy feljegyzésben? Pl. tudni akarod, melyik emberről készült, pontos adatokkal? Ha igen, nehéz dolgod lesz, de nagyon. Adatvédelmi törvény, orvosi titoktartás, stb... az sem biztos, hogy legális úton ehhez hozzáférhetsz.


De ha csak maga az esetismertetés érdekel, személyes adatok nélkül, már sokkal könnyebb a dolgod. Itt van pl. előttem Kisszékelyi Ödön Kábulat minden áron? c. könyve, ami drogosokról szól. Van benne egy fejezet, ahol esetismertetések vannak, és leírják a dolgokat, de úgy, hogy ne lehessen ráismerni a delikvensre (pl. csak annyi van, hogy 24 éves férfibeteg, vagy valami hasonló). Ha ebben a könyvben ilyenek vannak, akkor hidd el nekem, hogy a könyvtárban rengeteg pszichiátriai műben találhatsz egy rakat ilyen feljegyzést.

2013. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az első válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha orvos vagy rendőr illetéktelennek ad ki valakiről személyes adatot, az is törvénybe ütközik.
2013. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!