Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugye akkor már nagy baj van,...

Ugye akkor már nagy baj van, ha már neten a világ másik végében élő, teljesen ismeretlen emberek előtt sem merem felvállalni magam?

Figyelt kérdés

Ma délután eléggé unatkoztam, gondolkoztam, hogy mit csináljak, majd arra jutottam, hogy kipróbálom az itt már többször is emlegetett chatroulette nevű oldalt.Regisztráltam, elkezdtem nézelődni az oldalon, de nem merem felvállalni magam, sem a kinézetem, sem pedig a hangom, sem semmit, pedig szeretnék ismeretlen emberekkel beszélgetni, csak úgy kötöttségek nélkül, de mivel nincs kint kép sem rólam és a kamera le van tiltva, ezért a legtöbben továbbkattintanak.

Ugye ez már az önbizalomhiány nagyon magas foka?

Ha igen, hogy tudnék ezen segíteni?


2013. jún. 30. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak simán bizalomhiány. Úgy ön előtag nélkül:D Én sem szívesen teszek fel képet magamról a netre, vagy nem webkamozok ismeretlenekkel, mert simán visszaélhetnek vele. A chatrouletten meg ráadásul kifoghatsz ismerőst is(igaz kicsi a valószínűsége).

Mondjuk ha alapból úgyérzed, hogy kicsi az önbizamad, akkor lehet ez is az oka.

2013. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van kedved dumálni én szivesen meghallgatlak! :) Tényleg nagyon ritka az olyan ember, akinek nem az a fontos, hogy hogy néz ki az aki a másik oldalon ír, hanem a belső értékek. :)


Írj bátran. 19/L

2013. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja én sem kameráznék idegenekkel. Nem csak az a baj hogy visszaélhetnek vele, de az a zavaró hogy sok könnyű kalandot kereső ember akar camszexet pl és egy idő után rá akarnak venni.

Persze ha nincs kép sem akkor persze hogy továbbkattintanak, de az nem baj ha neten kicsit bizalmatlan vagy. Vagy kipróbálhatnál másfajta chatet, esetleg olyan játékot ahol minden országból vannak. Nekem ilyen játékból lett pár barátom más országokból, és képet sem kértek azonnal, mert csak dumáltunk kötöttség nélkül, mert szimpatikusak voltunk egymásnak.

2013. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen barátkozok én is 17/L:)
2013. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit feltűnő volt számomra a kérdésedben az "ugye". Mintha erről szeretnél visszaigazolást kapni, hogy önbizalom hiányos vagy, és ez "már" (mondhatni "végre" ? ) nagy baj. Habár az írott szóban nincs hangsúly, lehet, hogy csak én tekertem rossz irányba az értelmezést.


Egyébként nem tartom semekkora bajnak, ha vadidegeneknek nem vállalod fel magad, sőt. A Nettel szembeni bizalmatlanságra bő okot adnak a visszaélések.

De még az sem lenne baj, ha a közeli ismerőseidnek nem vállalod fel magad. A baj az, hogy ebben a helyzetben nem érzed jól magad.


Ha úgy érzed, hogy önbizalom hiányos vagy, elmehetsz pszichológushoz, de ha arról van szó, hogy szeretnél ismerkedni emberekkel, akkor próbálkozhatsz itt, látom már vannak érdeklődők, akik hasonlóan gondolkodnak külső/belső fontosságát illetően.

2013. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem nincs ezzel akkora gond.

Én ugyan régebben chatteltem, de csak úgy mindenkinek láthatóan én se vállaltam fel magamat. A net pont, ezért is jó, h kötetlenül és főleg előítéletek nélkül beszélgethessünk másokkal.

Menj olyan chatre, ahol nincsenek ilyen "elvárások", pl. a chat.hu-n úgy emlékszem, h nincsen, azt nem tudom, h ott az azóta milyen lett, de egy próbát megér.

Vagy fórumozz, ott se várják el, h vállald fel magadat.

Tehát, h elsőre nem teszel így az szerintem teljesen normális, de ha már valóban megismerkedtél vkivel, és mondjuk előtte egy hét után sem mered felvállalni magadat, akkor már gondolhatsz önbizalom hiányra..., de attól se kell szerintem kétségbe esni, a neten való ismerkedés sokat fog ebben segíteni.

2013. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!