Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám minél gyorsabban...

Hogy tudnám minél gyorsabban gazdagitani a szókincsem?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel,(40 f)a szüleim egyszerű paraszt emberek.Az iskolában jó tanuló voltam, de mivel annak a tudatában nőttem fel hogy a szüleimtől nem várhatok semmilyen anyagi támogatást a tanulmányaim folytatásához,saját erőből csak egy érettségéig jutottam.Néha zavar a szegényes szókincsem révén a baráti társaságom nagyobb része értelmiségi.Hogy tudnám fejleszteni minél gyorsabban a szókincsem?Valami jó ötlet?
2013. júl. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvass.
2013. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De jó ilyet látni :)

Egy ötletem van, aminél jobbat nem tudok: olvasás, olvasás és még több olvasás. Eszméletlen, hogy mit fejleszt az emberen. Pár évig könyvfaló voltam, most szárnypróbálgató író vagyok. Megtette a hatását...

Válogasd meg, mit olvasol, keresd az értékeset, a szépet! Ha nem tudsz dönteni, kérj tanácsot, ajánlást a barátaidtól! Sok sikert neked, szellemileg már így is magasan fölötte állsz sok érettségivel rendelkezőnek...

2013. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani: olvasás... Ja, és "gyorsan" nem lehet. Ez időigényes dolog.


Minőséget olvass, szépen fogalmazó írókat. Azok az írók, akik tananyag voltak a gimnáziumban, azok az irodalom színe-java, őket érdemes elővenni. Személyes kedvenceim: Arany János, Petőfi, Radnóti, Gárdonyi, Szabó Magda, Karinthy.

De egy-egy jobban sikerült műfordítás is fejleszti a fogalmazási képességet, bővíti a szókincset. Pl. nagyon ajánlom James Herriot könyveit, szórakoztató, szeretettel teli, és nagyon jól fogalmaz a műfordító is.


Jó olvasást! :)

2013. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért szépirodalom-túladagolás esetére beajánlható egy Rejtő Jenő, vagy Douglas Adams! Meg amit mindenkinek el kellene olvasni, és nem ajánlják isiben sose: Orwell: 1984, Huxley: Szép új világ, A Dűne sorozat, Asimov Alapítvány sorozata és a többi is ugyanabból a világból. Ezek azért ellátnak olyan gondolatokkal is, aminek a jelenkorban lehet hasznát venni. Nem a konteós marhaságokra gondolok, csak az állításokat és egyéb "tényeket" kétkedve fogadó, a szitán kicsit jobban átlátni akaró emberré válás igényére, meg az "egész világban gondolkodás" megízlelésére.
2013. júl. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban olvass, és szerintem, olyat amit élvezel, ami szórakoztat, és ha nem pont szépirodalom az sem baj.

És közben szótárazhatsz, pl. szinoníma szótár.


Az, hogy szegényes a szókincsed, amibe azért kételkedem, vagy szegényesebb az értelmiségi barátokénál, nekem az a véleményem nincs jelentősége, mert intelligensebbnek gondollak, még érzelmileg is bőven, mint egy-egy értelmiségit!!! És ezt nem kell a szókincsed által bizonyítani.

2013. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Makoscsiga ***** válasza:
Egyrészt az olvasás, mint már előttem írták, másrészt, ha vannak hobbiaid, kedvelt időtöltéseid, akkor érdemes olyan fórumokat felkeresni, ahol megfelelően magas szinten zajlik az eszmecsere az adott témáról. Bekapcsolódva az ott folyó társalgásba, használni is tudod azokat a szavakat, amiket olvastál. Szerintem csak az aktív fogalmazás segít, hogy a szavak ismerete rögzüljön és valódi készséggé váljon használatuk.
2013. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na hogy sikerült?
2018. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!