Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék kevésbé egocentr...

Hogy lehetnék kevésbé egocentrikus?

Figyelt kérdés

Volt egy barátom, akinek akármit mesélhettem, mindig úgy folytatta: "...ja, én is"; "...jaj, velem is ugyanez" és elmondja ugyanazt a sztorit, amit én meséltem, csak egy másik helyszínen, más személyekkel, mert ez VELE történt meg. De tökugyanazt, tényleg.


Ez eléggé idegesítő tulajdonság, mert az ilyen embernek egyszerűen nem lehet újat mondani, v mesélni valamit, ami vele már ne fordult volna elő.


A lényeg, hogy mostanában valamiért rám ragadt ez a rossz tulajdonság. Úgy érzem, hogy ha pl. valaki panaszkodik, nekem mindenképp el kell mondanom a saját problémámat is, mert úgy gondolom, hogy én sokkal rosszabb helyzetben vagyok mint ő, inkább nekem kéne sajnálkoznom, nem neki..

Vagy társaságban is már azt vettem észre, hogy ami a többiekkel megtörtént, az velem is előfordult, csak ha ugyanazt én meséltem volna el, már nem lenne olyan vicces/megható/elgondolkodtató stb.


Mit tegyek, nem bírom ki, hogy ne pofázzak közbe egy beszélgetésbe, hogy "bezzeg én", vagy "velem is..."

Tuskó vagyok :(



2013. júl. 15. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem pusztán kevés ember hallgat téged meg őszintén, csak azért, mert te érdekled. Így reagálsz az igazi barát hiányára, így kiabál a bensőd, hogy végre érdekeljél már valakit magad miatt, ne felszínes hallgatóságod legyen.

Sajnos ez ma nagy "divat". Felületesség, szürkeség, érdektelenség. Ebből adódnak az emberi kapcsolatok minőségének romlásai. Nem nézik az embert, csak a ruháját, meg hogy mennyire "trendi" a dumája, remélhetőleg ne beszéljen komoly, velős témákról, lehetőleg ne panaszkodjon, stb., mert akkor már kerülni is kell. Szóval, hogy ne legyen off, szerintem nem tuskó vagy, hanem az emberi felületesség áldozata.

2013. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

George Carlin - People are boring hun sub


Öreg csóka odamondogat picit.

2013. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!