Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit él át az a visszahúzódó...

Mit él át az a visszahúzódó félénk ember, akit megszégyenítenek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 08:22
 1/8 Akszidentális Errőr válasza:
Nehéz ezt szavakba önteni, de csak erősödik benne az a tudat, hogy egyedül van, és gyenge és kevés, és más, mint a többi. Egyénfüggő, hogy ez aztán hova vezet... önmarcangoláshoz, vagy az emberek utálatához stb... Nálam előbbi volt.
2013. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 poet1 ***** válasza:
én pl elkezdtem magam utálni, depressziós voltam rengeteget sírtam meg annyira egyedül éreztem magam mint állat. Megkeseredtem az emberekre
2013. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem fog társaságba menni és fél az új kapcsolatoktól mert attól tart hogy ismét megszégyenítik.
2013. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy: magát kezdi el hibáztatni, 'én mindent elrontok. Biztos én mondtam valami olyat, aminek ez lett a következménye'.
2013. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyre rosszabbul kezdi magat erezbi az ido elteltevel, nem megy szivesen tarsasagba, kilatastalannak erzi az eletet.
2013. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül valamelyiket, akár többet is szép sorban, de nem teljes a lista.


- Menekülési vágy, eltűnni a világból, hogy semmi kapcsolat ne legyen a környezettel (ivás, alvás, konkrét fizikai menekülés, szélsőséges esetben öngyilkoság).

- Önmagát teljesen értéktelennek, életét céltalannak látja. Úgy érzi mindenki lenézi, beletörli a lábát, és nem is küzd ez ellen. Még a megszokott otthoni tárgyakat (pl. kedvenc maci) is képes eldobni magától, úgy érzi nem érdemel meg semmit. Az önsajnálat ilyenkor kicsit mintha enyhítene a szégyen miatti stresszen, és ha nem tud kitörni ebből, akkor tartósan depresszióssá válhat.

- Megvetés, és gyűlölet az egész világ ellen. Néha tettlegességbe és/vagy ámokfutásba torkollhat a dolog, ha nem tudja feldolgozni. Vagy ha magába folytja, akkor a személyiségébe is beépülhet, legalábbis fiatal korban. (Így (is) születhetnek pl. zsarnokok, sorozatgyilkosok, diktátorok, stb. Ezek persze mind szélsőséges esetek.)


stb.

2013. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pl éjszaka titokba sir, és közben önsajnálkodik... sokááig sz@r kedve lesz
2013. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
55%
Igen ezeket éli át az ember amiket írtak. De mit kell ilyenkor tenni? Naén elmondom .mondd azt én győztes vagyok nem fpvesztes. Nem vagyok gyenge. Kezdj el tervezni dolgokat miket szeretnél kipróbálni, jobbik amik nem húznak vissza. Pl egy sport
2013. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!