Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan működnek a függőségek?

Hogyan működnek a függőségek?

Figyelt kérdés

Ha pl egy drogost beültetnek a számítógép elé, el játszadozhat úgy, hogy elfelejti bevenni az adagját?

A drog olyan mint egy hobbi?



2013. júl. 28. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "drogos"? Manapság mindenki ezt harsogja, még azokra is, akik havonta egyszer elszívnak egy vicces cigit. Tudtad, hogy drognak minősül a nikotin, az alkohol, a koffein is, csak ezek legálisak..


Nagyon kevés a valódi drogfüggő, akiknek "adagjuk" van, a legtöbben csak bulikban használnak valami partydrogot, alkohol helyett. Sokkal jobban szenved egy láncdohányos az "adagja" nélkül.

2013. júl. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért a különböző, függőséget okozó anyagok máshogy működnek szerintem. Én dohányzok, de ha lefoglalnak, dolgom van, akkor nem is gondolok rá, ha kevesebb tennivalóm van, többet gyújtok rá. Viszont aki pl. heroinfüggő, nem hiszem, hogy le lehetne csak úgy foglalni, mert másabb és súlyosabb elvonási tünetei jelentkeznek már akkor is, ha pár órát csúszik az "adagja". Az alkohollal ugyanígy. Kávét is iszok, és ha egy nap nem iszok, max. fejfájásom lesz, de nem fogok izzadni, nem lesz delíriumom, vagy remegésem, és elvagyok hetekig is nélküle, ha arról van szó. A kemény drogok, alkohol viszont olyan szintű függőséget okoz a szervezetben, hogy a teljes abbahagyás is káros hatással van, ezért elvonón is pótolni szokták gyógyszerekkel, úgy tudom, mert szabályosan fizikai fájdalmat okoznak az elvonási tünetek.
2013. júl. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2. válaszát vártam.
2013. júl. 28. 02:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy igaz, fizikai függő figyelmét semmi nem tudja elvonni, mert olyan erősek az elvonási tünetek.


A lelki függőkét igen, ha valamivel leköti magát.


Nem olyan, mint a hobbi, csak az elején. Utána életmód, és a legfőbb cél az addikció tárgyának beszerzése, legyen az pia, kábszer.

2013. júl. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Merovingii válasza:
Nehezen hiszem , hogy egy drogos be fog ülni a gép elé . neki csak az adag kell , meg pénz . szóval PC kilőve.
2013. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D
2013. aug. 5. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!