Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jehova tanúi miért ilyenek?

Jehova tanúi miért ilyenek?

Figyelt kérdés
Nos két évig tanulmányoztam velük a bibliát.Először minden nagyon jól ment és tetszett is ahogyan megmagyarázzák a dolgokat.aztán elérkeztünk egy olyan fejezethez amiben felakadtam.A kiközösitésről való tanitáshoz.Nem igazán tudták megmagyarázni hogy,*miért olyan fontos ez.Szerintük ha egy olyan emberrel továbbra is tartanának akapcsolatot akkor megfertőzné őket ,a gondolkodás módjával és talán idővel ők is ilyenné válnának.Ezt még elfogathatőnak találtam.De amit ezután mondtak azt tejesen kiábráditott.Pl.Ha az édesanyám lenne az a személy én még egy asztalnál sem ülhetnék vele.Semmi komunikáció semmi...Ezt mégis hogyan lehet elvárni?Az meg szerintük lelkiismeret kérdése hogy valaki csak kétszinüségből jár el szolgálatba.Tegnap temettek el egy testvért aki közel húsz évig fedhetetlenül szolgálta Jehovát erre úgy temették el mint egy kutyát.Mégis miről szól ez az egész?Valaki eltudná magyarázni.?Magam se tudom mit higgyek.
2013. júl. 31. 10:41
 1/7 anonim válasza:
Nekem is vannak közülük az ismeretségi körömben, utálom, hogy ennyire "tukmálni" akarják a jót, a helyeset, összetartásról papolnak aztán ha beteg az ember vagy vmi akkor ajtót sem nyitnak rá...hozzánk is előjöttek néhányszor de anyukám inkább csak baráti beszélgetésre vágyott nem vallási jellegűre, és mondták h ha nincs tanulmányozás akkor nem jönnek. Azóta nem is jöttek, de nem kár értük
2013. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek beteg emberek, ne foglalkozz velük.
2013. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
számos család ment szét az ostoba indoktrinációk miatt. olyan dolgokat akarnak utasítani, amit meg sem lehet értelmesen magyarázni. Rosszabbak, mint a szcientológusok.
2013. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs hogy mégis mit akarnak.Szerintem lehet Istenben hinni és nem feltétlenül kell az ő elvárásaik szerint élnünk.Inkább leszek ilyen őszinte minthogy kétszinüségből járjak házról házra elmondani a ,*,*jó hirt...
2013. júl. 31. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Van egy erősebb hit a vallási istenségekben való hitek mellett. Az önmagadban való hit. Sokkal erősebb, mint hinnéd.

A jehovások megtört emberek álmosollyal az arcukon, akik minél több embertársukat akarják bevonni az elvakultságba. Élj szabadon, szabad gondolkozással, felvilágosultan...

2013. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 31. 11:31
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Amit leírtál igaz. De ha egy házban élsz Édesanyáddal, az elkerülhetetlen dolgokat természetesen megbeszélhetitek, hisz szükség van rá.

2013. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!