Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segíteni szeretnék egy ghb...

Cologram kérdése:

Segíteni szeretnék egy ghb (gina) függő barátomnak leszokni a drogról-de hogyan? A módot keresem! -teljesen bele fogok ebbe betegedni én is, hogy állandóan visszacsúszik.

Figyelt kérdés
Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok...a drogproblémát maga a srác is felismerte,hihetetlenül intelligens,okos,sportol..stb de mindig elhatározza,hogy leteszi és sajnos ő maga is bevallja,hogy nagyon gyenge,ilyenkor mindig érthetően alátámasztott érvekkel igazolja és megmagyarázza azt,hogy miért is van a drogra szüksége és mit tud vele elérni...Mindig újra újra csalódnom kell benne,nagyon jól ismeri az embereket,önmagát,és kivülről tudja elemezni a helyzetet de egyszerűen a változás amit ő is szeretne nem következik be.Amikor megkérdeztem,hogy nem gondolja-e,hogy függő?Azt mondta,h nem...mert van,hogy több hétig ki bírja cucc nélkül...ő azt mondta,hogy egyszerűen gyenge...emberi gyengeség(azért mert rossz volt a gyerekkora,üzleti sikertelenségek,emberi kapcsolatok megromlása körülötte)minden okot tud,minden miértet tud....semmire nem tudom felnyitni a szemét mert olyan okos...mégis valahogyan segíteni szeretnék neki!A módot keresem!Nagyon sokat olvasok drogos könyveket.pszichológiát,narcononrol,képzéseken veszek részt,hogy jobban megismerjem a világot és az emberi elmét...mindig olyan barátokat talál akik szintén drogoznak...amikor eltűnik több napra és nem hív tudom,hogy valamelyik haverjánál hulla készen beginázva vannak és ettől a szívem szakad meg,hogy egy fiatal,jóképű és értelmes ember és tönkre teszi az életét...Egyszerűen minden nap aggódással és szomorúsággal kelek és én élem kudarcnak,hogy bármit kitalálunk mindig erősebb a cucc:(:(:(

2013. júl. 31. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Én akkor tettem le végleg a cuccot, mikor egy kecskeméti rendőr jött a sulinkba előadást tartani, és a kiábrándító, undorító filmjei belém ültették a parát. Olyan dok.filmek voltak, amiket ha 10 függő megnéz, abból 9 másnap tuti nem nyúl szerekhez! És soha többé! Talán ilyen filmeket kéne vele nézetned, lépésről lépésre szemléltetve, "hogy ássa meg az ember a saját sírját"! De van, hogy a saját gyerekéét is.
2013. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,h minden tud a drogokról,olyan mint valami tudós...és azzal nyugtatja magát,hogy a ghb az az 50es drogos listán alulról a 3.helyen áll tehát annyira nem is káros...aztán amikor huhog meg izzad meg tekereg elég rossz nézni őt kívülállóként:(-de nagyon szépen köszönöm neked,hogy időt szántál a válaszra és írtál pár sort nekem!!!
2013. júl. 31. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az a baj,h minden tud a drogokról,olyan mint valami tudós...és azzal nyugtatja magát,hogy a ghb az az 50es drogos listán alulról a 3.helyen áll tehát annyira nem is káros..."

Ezek szerint még sem tud mindent a drogokról, mert ha tudna, nem nyugtatná magát ilyen hülyeségekkel. Nincs jobb ötletem akkor, de ahogy elnézem, itt csak Te szeretnél változtatni a helyzeten, ami nélküle sajnos nem megy! :( Sajnálom

2013. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Látszólag ő is felismerte,hogy szeretne ezen változtatni...(sokat,rengeteteg beszélünk erről)...ami sikerült is neki2-3hétig nem csinált semmit(de talán ez sem biztos,mert néha láttam rajta,hogy fura,lehet csak nekem nem akarta beismerni,mert félt,hogy elítélem)-nehéz mindig megértéssel fordulni hozzá....minden egyes alkalommal.Abban segíts nekem,hogy hogyan kezeljem őt?Elfordulni nem szeretnék tőle.Ha minden egyes drogfogyasztás után beordibálom a fejét akkor ki fogja vonni magát a társaságom alól,ezt sem szeretném!
2013. júl. 31. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ordibálni, de határozottan azért elé kell állnod a véleményeddel, nem dughatod a fejed a homokba. Ő minden szavadat bántásnak fogja felvenni, de ne törődj vele, csak az vigyen előre, hogy Te szereted és segíteni akarsz! Egyszer Ő is megérti. Én majdnem elveszítettem a családomat, mert az ellenségeimnek néztem őket, és csak azokat szerettem, akik támogatnak ebben és velem együtt csinálják. De ha akkor nincs ellenoldal, lehet már nem élnék. Úgyhogy nagyon hálás vagyok nekik! Nagyon sok erőre lesz szükséged, és kitartásra, készülj fel! Hosszú folyamat lesz, de ne add fel, nem szabad veszni hagyni a szeretteinket!
2013. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Innit válasza:
Hello, van egy kis tapasztalatom a dologban es a Gina az nagyon veszejes raszokas szempontjabol. Ha valaki raszokik es napi/ora szinten hasznalja akkor en azt javasolnam hogy forduljon orvoshoz, menjen korhazba es kerjen segitseget. Ha az orvosoknak kell segitseg vagy nem tudjak mit csinaljanak, akkor ajanlok ket oldalt, ha oket megkeresed akkar google translarorral is biztos hogy segitenek. [link] [link] Megegyszer a Gina az olyan vagy rosszabb mint a heroin tehat magatol nem tud lesokni ha rendszeres hasznalo, mert elvonasi tunetei lesznek es belehalhat. Amenyiben csak hetente hasznalja, akkor tekintsetek ugy mint barmely mas drogot. Remelem valamilyen szinten ez segitett, szolj ha van kerdesed.
2013. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én egy klinikát tudnék ajánlani, de csak akkor, ha a srác is akarja, különben mit sem ér az egész...
2013. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!