Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg tudnátok mondani valamit?...

Meg tudnátok mondani valamit? - hosszú lenne a kérdésbe beleírni ezért a részletek lent láthatóak.

Figyelt kérdés

Böngészgetem a Gyakori Kérdéseket és a két végletet látom. Akár csacskaság a kérdés, akár nem, néha nagyon bölcs válaszokat adtok vagy, ha kell, nagyon részletesen írtok - más kérdéseknél, amik esetleg hasonlóak is lehetnek, illetőt elkülditek melegebb éghajlatra. Akár ökörséget kérdezett, akár nem megjelenik alatta pár komment, amivel persze azt is megakadályozzátok, hogy megkapja a kérdésére a választ. (Három szidalmazás után már ciki lenne valakinek írnia).

Még azt is látom, hogy, ha Nektek nem tetsző témával kapcsolatos kérdést írnak ki; nem hagyjátok, hogy had találjon rá a kérdésre az, akit esetleg titkon érdekel a téma és név nélkül hozzá tudna szólni (esetleg így a kérdezőnek 0 kommentes maradna így a kérdése maximum); muszáj nem tetszéseteket kifejezni.

A másik, amit észrevettem, a stílusotok. Ha valaki Nektek nem tetsző kérdést tesz fel, rögtön az alábbiakat látom, hogy "Neked meg kéne halnod", "Hülye bolond vagy", stb-stb. Nem értem, valaki, aki egy gép mögött ül, nem is látjátok ki az, hogy tud belőletek csak egy kérdéssel ekkora indulatot kiváltani; hogy rögtön a halálát kell kívánnotok. Egyrészt - ha esetleg tényleg csak a figyelmet szeretné magára vonni; legjobb taktika nem reagálni. Másik meg - honnan tudjátok már csak egy kérdéséből, hogy milyen ember lehet? Lehet épp volt pár szabad órája és így ölte az unalmat a barátaival, esetleg egyedül - amúgy a való életben törődő, segítőkész, intelligens. Lehet egy olyan emberről van szó, aki átlagnál érzékenyebb, nem tartja magát értékesnek és félénk. Érdekesebb témák foglalkoztatják emellett és örül a fórumnak, hogy név nélkül kérdezhet a témával kapcsolatban. Alatta pedig lát 2-3 olyan kommentet, hogy, bár nm került nyilvánosságra kiléte, borzasztóan rosszul érzi és szégyenli magát.

Ezt az utóbbit csak azért írom, mert sok ember úgy kommentelget ide, mintha a világháló csak egy nagy üresség lenne, ahol onthatja a pocskondiázását és ezeket robotok kapnák meg, akiknek a célja az Ő boldog pillanatainak megteremtése és nem értik meg, akiknek írnak, azok szintén érző emberi lények.

Ugyanúgy, ahogy nyilvános helyeken is moderáljátok magatokat, a neten se kéne egy álruha mögé elbújnotok és kiemelgetni mások különlegességét, hogy az mennyire ciki.

Meg, még amit látok, az, hogy néhány ember, valami miatt konfliktusfüggő - minden alkalmat megragad, hogy vitázhasson - és ezt a fórumot találja rá legjobbnak. Sokszor látom azt, hogy az egyik fél lezárná a vitát és igazat adna, mire a másik fél ettől bepánikol és csak még jobban nő agressziója. A komment küldésnél oda is van írva, hogy ignoráljuk azt, ha valaki próbál feldühíteni minket; a viták elkerülése végett - de ezt, úgy vélem, egyre többen figyelmen kívül hagyják.

Csak annyit kérdeznék; miért.

Ne korokat írjatok, hogy "Jajj a legtöbbjük akik nem bírnak magukkal csak unatkozó 14-15 évesek". Tudom ez a legnagyobb oka, de miért úgy kell elűzni az unalmát valakinek, hogy egy érdekes kérdésre, aminek a témájának kevés érdeklődője van, felháborító válaszokat kell írni.

És nem érdekel a kor, hogy 12 vagy 43 éves, akik vagy csak jót bohóckodnak a gép mögött álnven, de a való életben bírnak magukkal, vagy alapjáraton ilyenek - sajnos ezekkel , ha nem is értik meg, másnak nagyon rosszat tesznek olykor.

Valahogy ezek a gondolatok öntöttek el, ahogy a Gyakori Kérdéseket olvasgattam. Sok ember nem is foglalkozik ezzel, hogy élő - való embereknek küldi el, amit küld és, hogy milyen a lelke, esetleg lelkiállapota - személyisége (milyen vagy milyen lehet) - és mivel ez egy fórum, ahiol név nélkül lehet írni bármit, ezért vannak ezek a beszólások is, hogy "Túl érzékenyen fogod fel", stb.

De az nincs benne a pakliban, hogy ez esetben akkor, ha valamire nem tudjuk a választ vagy a témát gusztustalannak, felháborítónak tartjuk, akkor figyelmen kívül hagyjuk és nem írjuk oda nem tetszésünket. Vagy, ha valaki poénkodásból ír ki egy kérdést, nem úgy reagálni, mintha minimum ötven embert ölt volna meg.

Igazából ez most így kijött belőlem, gondoltam megosztom, bár tudom, rengeteg negatív hozzászólást fogok kapni.

De csak a véleményetekre lennék kíváncsi, mit gondoltok ezzel kapcsolatban.

És mielőtt megkapnám a szoksásokat - nem vagy 20 vagy az alatti, évek óta elhagytam azt a kort, nem vagyok liba se, nem unatkozom, stb stb (Amúgy meg, ha bármi igaz lenne rám ezekből; akkor mi van, nem lenne jogom véleményt alkotni?)


2013. aug. 3. 08:26
 1/3 A kérdező kommentje:
"Három szidalmazás után már ciki lenne valakinek írnia" - itt jönni fog a sok válasz, hogy priviben is lehet küldeni, de nem csak a nyilvánosság itt a gond, hogy ciki nyilvánosan válaszolni; hanem az is, hogy valaki, aki a kérdés olvasója és látja, mennyi negatív válasz jött a témával kapcsolatban, arra gondol, hogy akkor a téma tényleg hülyeség és jobb teljes mértékben kimaradni belőle és kiűzni az érdeklődési köréből.
2013. aug. 3. 08:29
 2/3 anonim ***** válasza:

kérdéssel válaszolok a kérdésedre:1 "nektek tetszik-e ez a név?" kérdésre valaki olyat mondd ami nem népszerű,már 1ből lepontozzák,pedig nem haszontalan a válasz,csak nem megszokott.v volt h fiatal srác kiakadt mert az alkalmi partnere bekapta a legyet és nem akarta elvetetni. egyből 10-en odaírták h "megérdemled ha ilyen hülye vagy".mindenkivel előfordulhat 1x 1 ilyen baleset,nem kéne csak okoskodásból kommentelni,de sok embernek ettől hízik a mája...

és persze a kedvencem:ha van 1 aktuális téma amire kialakult 1 "divat"-válasz,de te kultúráltan érvekkel szembemész ezzel az egészzel 1ből elküldenek a fenébe,még azok is,akik csak reflexből lökik a dumát,viszont nincs saját önálló véleményük.

azt meg hülyeségnek tartom h sokan kamukérdéseket írnának ki.ez nem igazán szórakoztató,ráadásul logikus h sok depis fiatal itt írja ki magát,hiszen teljesen anonim és elég ismert ez az oldal.persze,mindig vannak kivételek...


válaszolva a kérdéseidre:sok az idióta a korlátolt elméjű és a nyomik,akik úgy élik ki magukat,h megpróbálnak lehúzni másokat.az ilyen "nehéz" emberekkel fölösleges foglalkozni,mert mindig voltak,vannak és lesznek.

2013. aug. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alaque ***** válasza:

Trollok voltak, vannak, lesznek. Nem kell törődni velük. Másrészről viszont:


Szerintem ez teljesen rendben van, nincs benne semmi meglepő: hülye kérdéshez hülye válasz dukál. Tudod, vannak kérdések, amiket nem muszáj feltenni, mert két perc gondolkodás után rá lehet jönni a válaszra, vagy arra, hogy az egész teljesen hülyeség, még elmerengeni rajta is időpazarlás.


Emellett vannak olyan kérdések is, melyeknek nem egy online közösségben van a helyük. Oké, hogy majd' mindenre van már kategória, de attól még nem feltétlen muszáj kiírni egy olyan kérdést, hogy mennyibe kerül a diákjegy Békéscsabáig, vagy hogy meddig van nyitva az XY, sosemlátott szórakozóhely Kiskunmogyoród alsón.


Persze, ilyenekre nem kötelező reagálni, mint ahogy nem kötelező bosszankodni a politikán sem, mégis sokan teszik. Ilyenek vagyunk mi, emberek, van véleményünk (legalábbis néhányunknak), amit kimondunk, és ez viszi előre a világot. Ha a hülyének csak simizzük a fejét, hogy jól van, fiam, hülye vagy, semmi baj, akkor hülye is marad, megfosztjuk a fejlődés lehetőségétől. Az ember nem csak a dicséretekből, a pofonokból is tanul.

2013. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!