Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember legnagyobb ellenfele...

Az ember legnagyobb ellenfele tényleg az egó lenne?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Részben.

Az egó veszélyes dolog,de pont ennyire veszélyes az is ha valaki nem becsüli magát.

2013. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miféle égő?
2013. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Antimod ***** válasza:
75%
Ez így sántít. Éppen az ego teszi a lelket emberré. Más kérdés, hogy tudni kell(ene) vele bánni, a probléma ott kezdődik, amikor az ego vágyai, félelmei, komplexusai átveszik az irányítást az ember fölött.
2013. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Az egó jó. Ha nincs önbecsülésed, boldogtalan vagy. Ha úgy gondolod, te szrtad a spanyolviaszt, boldog vagy.


Az már más kérdés, hogy a körülötteed lévők mennyire tolerálják ezt...

2013. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár az ilyen nagy egóval rendelkező emberek előbb-utóbb marha magasról fognak lezuhanni. És meg is érdemlik!
2013. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet ellenfél és barát is, a kérdés, hogy te mivé alakítod! :)
2013. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Ez így nem igaz. Van akinek egy hatalmas változásra van szüksége, és rájön hogy mekkora pcs volt, van aki pedig egyszerűen kinövi. Nem törvényszerű a bukás.

Szerintem ez is egy választás.

Én nem vagyok igazi egoista, de inkább úgy állok a dolgokhoz, ha valami rosszul sikerül, hogy "leszrom, így is király vagyok", és ez sokkal jobb, mintha önbizalomnélkül fetrengenék az ágyban.

2013. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pagratan ***** válasza:
A legtöbb keleti vallás szerint a szenvedéseinket a létből fakadó valós, de nagyrészt vélt függőségeink okozzák. Ami stabilan ehhez a materiális világhoz köt az az egó. Állítólag az igazi boldogságot akkor élhetjük át, ha elszakadunk az éntől és megértjük, hogy egyek vagyunk mindennel. Ha innen nézzük valóban lehet ellenfél az egó,de szerintem csak egy fogalom, amit mi magunk töltünk meg jelentés tartalommal.
2013. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!