Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak "kamuszegények"?...

Miért vannak "kamuszegények"? (lent)

Figyelt kérdés
A környezetemben elég sok embert családot látok, tapasztalok akiknek semmi gondjuk sincsen étel mindig van, van autó, ház, a négytagú család él kb 300 000 forintból (amiből azért meg lehet élni) de folyton panaszkodnak! Engem ez annyira idegesít, hogy a fontos dolgok megvannak de mégis szidják a gazdagokat a politikusokat. Volt olyan megkérdezem az egyik ilyen ismerősöm, hogy eljön-e velem pizzázni vagy ilyesmi ami nem olyan költséges, erre a válasz "nem az túl drága" vagy "majd ha megjön a fizetés". Tehát eljátszák, hogy szegények. Ezek az emberek csak engem idegesítenek? És miért csinálják?

2013. aug. 6. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
mindenki panaszkodik, de komolyan a környezetemben egy családot sem ismerek akiknek nagyon sanyarú sorsa lenne az anyagiak terén, lehet hogy nem tudnak gyüjtögetni havi 100 ezreket, de minden meg van teremtve, pedig nem valami elit hely, igaz Sopron, közel ausztria, de csak kevesen dolgoznak kinn. nem értem
2013. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem faterom ennél többet keres, külföldön dolgozik.

De annyi hitelünk van hogy a törlesztésre megy a legnagyobb része. Mi is havonta, vagy talán kéthavonta veszünk egy pizzát. Talán nekik is elmegy valami hitelre. Vagy pizzára sajnálják a pénzt, és ruhára, meg ilyesmire költenek sokat. Nem mindenki kezeli egyformán a pénzt, akinek kevés van az sokszor jobban be tudja osztani. Ha pl 100 000 ft náluk a számla akkor fejenként 50 ezer marad. Ez azért nem olyan nagy pénz. Persze ahol mondjuk egy minimálbérből élnek ketten ott máshogy költekeznek.

2013. aug. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Második vagyok.

Egyébként a mai emberekre tényleg jellemző a panaszkodás.

Már divat lett a szidjuk orbánt dologból.

12 évesek is szidják akik azt se tudják ki az.

2013. aug. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Akkor ott valahova máshova megy el a pénz, amit nem kötnek az orrodra. Ezért nem telik nekik arra, amire te elszórod, lehet, tudnak spórolni. Pl a nyugdíjukra. Illetve ahelyett.

Lehet, ismerni kellene jobban a politikai, gazdasági helyzetet, és nem csak a végeredményen dühöngeni.

Fizetéseket ugyan feljebb tették valamivel, evvel együtt minden terméknek jelentősen megnőtt az ára, hiába keresnek 300e Ft-ot, ha csak párizsit tudnak enni, mert...nincsenek bejelentve, gondolniuk kell a nyugdíjukra, fizetni a Tb-t, esetleg hitelt, rezsit, autót, stb....

Kamuszegények, hm.

2013. aug. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma már divat. Máshol azzal vágnak fel, mennyi pénz van, itt azzal, hogy mennyi nincs. Ez is tipikus magyar mentalitás. "Majd én megmutatom, hogy csóróbb vagyok nálad, és még sz@rabb helyzetben is vagyok!"


A környezetemben sokan képesek 30 percen át arról vitatkozni, kinek marad kevesebb pénze hó végén, és hogy ki milyen olcsó ruhákat, kaját vesz, mert nincs cash semmire.

Kamu az egész, ha inni kell, egyből előkerül a pénz, csak a kocsmaajtóig szegények.

Az a vicc, hogy ebből életstílust csinálnak, panaszkodnak, hogy mennyire fáj a lábuk a kínai cipőtől, meg hogy mennyire viszketnek a turis ruhában, miközben nyílvánvaló, hogy megendhetnének maguknak nem kevés dolgot. Sok ilyen mélyszegénységben élő autóval megy a 2 saroknyira lévő boltba...


Én kb. ugyanannyi pénzzel rendelkezem, amennyivel a barátaim, és ha egy kicsit spórolnom kell is, de inkább hajtok arra, hogy tehetősnek nézzenek, mint egy szakadt trógernak. Egy jó cipőbe, márkás ruhába, drága órába, elegáns parfümbe még nem rokkant bele senki anyagilag annyi pénzzel, amennyivel mi élünk...


Szánalom az egész, értelmét nem látom ennek az egésznek, nem hiszem, hogy sokat dob a személyiségen az, hogy csóró vagy, de mindegy, az ő problémájuk...

2013. aug. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem azért elég furcsa ez a szegénység, meg nincs pénz dolog Magyarországon. Honnan van ennyi relatív új autó akkor? Miből, ha nincs pénz? Mi nem mertünk kocsit venni, mert féltünk, hogy nem tudjuk végig vinni a hitelt! És akkor aztán jönnek nekem, hogy én vagyok a pénzes meg a gazdag, mert minőséges ruháim vannak és mert inkább utazgatom, minthogy egy drága kocsit vegyek, ami még csak viszi el a pénzt...
2013. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokszor tényleg nincs elég pénz, de csak azért nincs, mert elszívják és elisszák az emberek a fizetésüket. Ennyit erről. Nekem érdekes módon mindenre van pénzem, amióta visszavettem a dohányzásból, már egy éve...
2013. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van akinek hitelre megy el a pénz de akikről én konkrétan beszéltem a BMW, AUDI, MERCEDES, hármas egyikéből van egy pár éves autójuk, a családban elfogy napi egy doboz cigi ami lassan már egy ezres, de mindig panaszkodnak, hogy sz.r a munkahely, szemét a főnök, orbán és a fidesz téma naponta hatszor előkerül. Ezeknek soha semmi se jó, amikor Gyurcsány volt azt szidták amikor Bajnai azt szidták most Orbán van azt szidják.
2013. aug. 6. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Akit én ismerek havi 600 ezer forint alaphangon+ami csurran-cseppen (4 főre). Két lakás, egy nyaraló, egy üzlet, egy nagy autó, 4 túrabicó és szegények, űberszegények, állandóan panaszkodnak. Na ezt nem szeretem.
2013. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés. Mostanában mindenki megérdemelne egy oscar-díjat, rengeteg a színészkedés és hazudozás
2013. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!