Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyikek a legmegbízhatóbb...

Melyikek a legmegbízhatóbb internetes IQ-tesztek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 18. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Mindenkinek az,ahol a legtöbb pontot éri el! :D
2013. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem megbízható.

De talán ez többé-kevésbé hitelesnek mondható: [link]

Persze valódi, valós eredményt adó IQ-tesztet neten nem fogsz találni.

2013. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alaque ***** válasza:

A mensást sokan szeretik, de szerintem ratyi, mert nem kultúrafüggetlen. Itt van a szerintem legjobb:

[link]


Egyébként meg nem érdemes építeni az ilyen tesztekre. Az IQ egy meglehetősen képlékeny, megfoghatatlan valami, ezer tényezőtől függ, hogy éppen milyen eredménye lesz a tesztednek, és amúgy sem érdekel igazából senkit, mert végül is mi az IQ? Az amit az IQ-tesztek mérnek. Nem jelent semmit, hogy mekkora az "izom" az agyadban, mint ahogy az sem jelent semmit, hogy mennyire vagy kigyúrt, ha lövésed nincs, hogy hogy kell megfogni egy szekrényt, hogy ne ejtsd el. Ugye érted az analógiát: az IQ megmutatja, hogy kb. az adott időben mennyire vág az eszed, de ettől nem leszel értékesebb vagy kevésbé értékes ember. Persze a szélsőséges eredmények jelenthetnek épp valamit, de találkoztam már olyannal, akinek 131 lett az IQ-ja a Mensa teszten, de ritka logikátlanul gondolkodik, és olyannal is, akinek 96 lett, de mindig egy lépéssel a többiek előtt jár - mindketten a baráti társaságom tagjai.

2013. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Régebben kitöltöttem ezt az internetes mensás IQ-tesztet. 82 jött ki. :D Ahhoz képest a környezetem folyton azt hajtogatja, hogy van eszem a dolgokhoz és a volt középiskolai osztálytársaim Einsteinnek szoktak becézgetni. Most egyetemre járok és köszönöm megvagyok.

Körülbelül már én is kezdem ezt az IQ-s dolgot semmibe venni...

2013. aug. 28. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!