Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktátok behajtani a...

Hogyan szoktátok behajtani a kisebb összegű kölcsönöket ismerősökön, "barátokon"? Minden esetben visszaadják? Hogyan kezeljük a komplikáltabb helyzeteket?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez több mint összetett. Tőlem volt hogy kölcsönkértek, aztán mondtak egy napot hogy mikor kapom vissza. Aztán azon a napon felkeresett az illető, hogy ne haragudjak, még mindig nincs meg a pénz, viszont még kérne egy keveset. NEM adják minden esetben vissza. És nem mindegy hogy azért mert kihasználnak, vagy azért mert még a kenyérre sem telik. Mit értesz komplikáltabb helyzet alatt? Ha mondjuk adtál valakinek kölcsön 50 ezret, hogy ki tudja fizetni a rezsijét, de még most sincs munkája (és nem azért mert nem akar dolgozni) akkor ha nem életbe vágó neked a pénz még várj, mert szerintem az illetőnek milliószor rosszabb most mint neked.
2013. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én volt hogy becseréltem egy kisebb bútorra, ami amúgy is alig fért el az "adósom" pici lakásában, nekem pedig épp szükségem volt egy ilyenre. Tudtam, hogy a pénzt soha nem fogja visszaadni, a bútor elpasszolásával pedig ő is jól járt egy kicsit. Legalább megnyugodott, hogy így letudta a tartozását.
2013. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Amado atya ***** válasza:
28%
Megy a házuk elé a fekete színű, ukrán rendszámú Audi, 4 szimpatikus keménykötésű fiatalemberrel. :)
2013. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Pár szép szál legénnyel ólmosbotokkal.
2013. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
3-as és 4-es "jó fejek" vagytok. De nem tudtak, vagy nem akartak fizetni? Most ha agyon veretsz valakit, akkor sem lesz több pénze.
2013. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

17:04, vannak akik a szóból nem értenek.

Ha kicsit megdolgozzák őket a behajtólegények, akkor is fizetniük kell, csak akkor az egészségügynek, mert TB már nincs...

Szerintem így sokkal rosszabbul jár,de ez nézőpont kérdése.

2013. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen behajtó, gyertek már le a földre, a kérdezőnek biztos nincs kapcsolata az ukrán maffiával :DD


Egyszerűen csak írd ki Faszbúkon. hogy "Lacikám, nem felejtettél el valamit? Egy hónapja várom vissza az összeget, amit két napra kértél! Hidd el, a nyilvánosság miatt hirtelen eszébe jut majd, amit addig "elfelejtett"

2013. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell ahhoz ukrán maffia. Idehaza akkora a munkanélküliség, hogy némi pénzmagért kb. bármilyen nagydarab pacákot rávehetsz behajtásra...
2013. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
De ha egyszer nem NEM AKAR hanem NEM TUD fizetni, akkor hiába égeted, meg vereted meg, akkor sem lesz több pénze. Én is voltam így. Hónapok, sőt már évben lehet számolni, hogy nem kaptam vissza a pénzem. De most menjek oda egy olyan emberhez akinek még a zsíros kenyér is ajándék, és verjem meg? Attól még nem tud nekem fizetni.
2013. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

19:51, stimm, de akkor kölcsön se fog kérni többet, ez garantált. Úgyhogy van értelme a dolognak.

Egyébként meg...oldja meg. Most nehogymá' még MI találjuk ki, NEKI honnan legyen pénze. Ha nem tetszik neki, menjen el a bankba hitelért, ott nem fognak szarozni vele, ha nincs lóvéja, elszedik a lakását oszt mehet csövelni a Petőfi-híd alá.

2013. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!