Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom leutánozni a...

Miért nem tudom leutánozni a mozgásokat, testhelyzeteket? (pl aerobic edzésen, tánctanuláskor)

Figyelt kérdés
Ez valami "agybaj"?:S Nekem még a legegyszerűbb dolgok is nagyon bonyolultak! Pl van valami testhelyzet, hogy az egyik kezét előre nyújtja, a másikat oldalra, és a 2 lába is 2 különféle tartásban van, ahogy ránézek, egyszerűen nem áll össze a fejemben, hogy mit látok, vagy nem tudom, hogy mondjam... És ez csak maga a testhelyzet, de mozdulatokat meg végképp nem tudok utánozni, kicsit olyan érzés, mintha nem látnám, mit csinál (pedig nyilván látom)... Nem tudom, ez nagyon furcsa, ilyenről még nem hallottam... Mi lehet ez?!

2013. aug. 21. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hallottam :) Ez adottság kérdése. Neked ez nehezebben megy. Ezért találnod kellene olyan mozgásformát, ami nem koreográfiára épül, hanem egyszerű gyakorlatokból.

Az emberek különbözőek, nem mehet mindenkinek minden. Van neked is olyan, ami könnyen megy, csak ezek szerint nem találtad meg.

Nem mellesleg valamennyire tanulható ez a képesség, gyakorlat teszi a mestert, ám a sorozatos kudarcok nem segítik a tanulást, inkább már hátráltatják. Gondolj arra, hogy akinek egy kori betanulása nagyon könnyen megy, annak lehetséges, hogy az egyéb mozgásformák gondot okoznának (súlyemelés, hajlékonyság etc), ami neked esetleg meg a kisujjadban van :) próbáld ki!


Próbáltad-e a hot iront, trx-et, spinninget, a sima alakformáló órákat, ha már úgyis csoportos órákról van szó? :)


Egy személyi edző

N24

2013. aug. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! A kedvenc testmozgásom a futás!:) Amiket Te írtál, még egyikről sem hallottam, de utána nézek, köszönöm :)
2013. aug. 22. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!