Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy deríthetném fel az...

Hogy deríthetném fel az elrejtett gátlásaimat?

Figyelt kérdés
Olyan mértékű önbizalom hiánnyal küzdöttem kiskoromban aminek az okára nem tudok rájönni és most is kihat az életemre. Pl.Volt kézműves tábor ahol agyagozni kellet de nekem nem sikerült valami jól.Emiatt nagyon elkeseredtem és kb másfél órán keresztül sírtam az ágyamban a fal felé fordulva és még sok hasonló eset volt.Ugyan ez az erős önbizalom hiány van mikor meglátok egy szép lányt és szeretnék összeismerkedni vele de lebeszélem magam mondván úgy sem lenne esélyem és emiatt teljes ridegséggel kommunikálok más lányokkal. Van valamilyen ötletetek hogyan találhatnám meg az okát és szüntethetném meg?23/F

#önbizalomhiány #gátlások stb.
2013. aug. 27. 22:13
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem hinném hogy a forrást kell megtalálni mert ez a visszahúzódás lehet természet ami a kiskorból jön. Változtatni kell ÖNBIZALOM ebben segít a sport pl fegyenc edzés vagy kondi mert az látszik rajtad és erősebbnek érzed magad keményebbnek. Továbbá fontos még, hogy figyelj az öltözködésedre mert az is nagy hatással van rád, hogy vajon a lányban keltesz-e érdeklődési szikrákat, szóval a divatos öltözködés erős dolog lehet.
2013. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Jelenleg is kondizok az valóban erősítette bennem az önbizalmat de még így sem érte el az alapszintet, persze folytatom tovább hiszen egészségesebb is vagyok tőle.
2013. aug. 27. 22:54
 3/8 sándorjános ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk. Egyszer emlékszem, volt egy társaság, akikkel kb. három hét alatt ismerkedtem meg (előtte osztálytársaim voltak, de közömbösek felém. Én szintúgy) Na ennek a társaságnak minden tagja ugyanoda járt filmeket nézni, ahová én. Egyszer egy este megkérdezték merre megyek, miután véget ért a vetítés. Ők elmondták, hogy ők merre és meglepődtem, hogy egy az útvonal, de annyira új arcok voltak és annyira normálisak, hogy bennem megszólalt egy belső gátlás:

- Állj! Mit akarsz te tőlük? Hiszen eddig sem ismertek... ugyan felesleges pattognod, te attól még jóbb arc nem leszel késő már nekik jópofiznod.

Ezért felszálltam a buszra és nem gyalogoltam velük. Gondolj bele, hogy ilyen apróságokon csúszik el az élet. Pedig lehet az este még elhívtak volna valahová, mondjuk bulizni még azon a héten, aztán pillangó hatásként előrevetítve, lehet életre szóló barátság is kerekedett volna belőle. Ha hasonló reflexet vagy gátlást érzel, akkor avatkozz be és tedd meg a lépést embertársaid felé. Fájdalmas lesz, és fura érzés, még lehet bele is pirulsz..., én speciel ostobának éreztem magam, de amíg cselekszel nem gondolva semmire az az idő már elég megpróbálni mindent, amit előtte lehetetlennek hittél pl. Bundle-Jumping - Addig félsz, amíg lefelé nézel a magasból, de ha egy másodperc alatt eldőlsz és rájössz, hogy nincs esélyed visszafordulni (mert zuhansz/ elküldted a levelet, mondjuk facebookon és nincs esélyed visszavonni), akkor jössz rá, hogy nem is olyan vészes áthidalni az ilyen kritikus pillanatokat pl. megszólítani egy lányt, aki mindig is tetszett, de sose merted (és rádöbbensz, hogy vele is lehet csak úgy beszélgetni a semmiről, mint mással), vagy visszaszólni a legnagyobb szemétnek, akit ismersz, hogy végre észrevegye magát. Esetleg olyan dologban veszel részt, amit eddig nem próbáltál, legyen az bármekkora őrültség például: Bebeszéled magadnak, hogy ilyen, olyan okok miatt nem jó fesztiválokra járni, aztán elméssz és nagyon megtetszik. Ki kell kapcsolni a vészcsengőt, mert holnap, vagy holnaputuán, vagy hetek, hónapok, évek mulva meghalsz már meghalsz, és minden pillanat kifolyik a kezeid közűl, ha nem teszel érte, hogy megragadd. (18 F)

(Bocs, hogy ennyi idősen oktatlak ki, de az alapján, amit írtál az én önbizalomhiányom sokkal csekélyebb a tiednél és remélem számodra is tanulságos lesz ez az eset, amit írtam.)

2013. aug. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondolkodsz. Tudsz valamennyit változtatni a viselkedéseden, lehetsz bátrabb, de attól még nagyon sok régről elfojtott dolog marad benned. Ezek közül van, ami csak tudat alatt befolyásol, és nem is tudod, mi az. Nekem a kineziológia volt, ami sok ilyen régről származó gátlást feltárt és megváltoztatott, egyedül nem ment volna.
2013. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A saját gátlásait csak azok tudják feloldani akik jól ismerik magukat is és az embereket is. Akik nem ilyenek, azoknak jobb szakemberhez fordulni.

Az ellenkező nemmel szemben tanúsított magatartásod teljesen tipikus olyan embereknél akiket már sok elutasítás ért. A frusztráció csökkentése érdekében ezért az ilyen ember az "akkor inkább nem is kell" attitűdöt veszi fel, hogy megóvja magát a további csalódástól, mert ha nem próbálkozik, nem is érheti elutasítás, plusz a tény hogy ő utasíthat el másokat, jó érzést kelt benne.

2013. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem számít, hogy ki hány éves.Én egy 5 évestől ugyanúgy tudok tanulni mint egy 85 évestől.Mindenkitől mást.Köszönöm az eddigi válaszokat, hogy ilyen jó tanácsokat adtatok és hogy megértőek vagytok, ez sokat jelent nekem.Remélem a kérdésem kiírásával másoknak is tudtam segíteni.
2013. aug. 29. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Na legyél olyan lusta, hogy itt kérdezősködsz a gátlásokról.. a jack daniel's a barátod..
2013. aug. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam és a drogokat is.De nem segített...
2013. aug. 30. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!