Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak ezeken a...

Hogyan változtassak ezeken a dolgokon? Vagy az ember nem tud már változtatni önmagán ha felnőtt? A sorsunk is csak alakul magától?

Figyelt kérdés

Múlt évben is munkanélküli voltam (akkor lettem az) nem volt nyelvvizsgám és szerelmem se. Mondom idénre változtatok ezen, és már a szerelmemmel fogom tölteni a szilvesztert, úgy hogy lesz nyelvvizsgám és melóm is.

Állásterén egy vacak megbízási szerződéses meló jött össze, ami nem is fizet jól és november végén lejár. Nyelvvizsga nem jött össze, részben a pénz hiány, részben pedig hogy nem tudtam elég időt rászentelni.

A szerelem pedig rosszabb mint az előző kettő helyzet. Nincs senkim és a láthatáron sincs senki. :( Évek óta reménytelenül szerelmes vagyok a legjobb barátomba de ő csak barátként néz rám. Más pedig nincs :(

Szóval az életem $zar. Jövőre is itt fogok tartani? Tényleg annyira igyekeztem idén :( Mit csináljak? Legalább valami útmutatás kéne hogy hogyan kezdjek el fejlődni. :(


2013. okt. 14. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogynem tudsz változtatni!

Sajnos néha van, hogy az ember leragad. Saját életemen tapasztaltam, hogy ha van valami "elintézetlen, lezáratlan" dolog, akkor nem tudok továbbhaladni.

Mindennek meg van a maga sorrendje, lehet, hogy nálad a munka, szerelem, nyelvvizsga előtt (bár furcsán hangzik), van valami amit fontosabb elintézni.

Aztán erről biztosan megoszlanak a vélemények, de azért érdemes belegondolni.


Egy ember élete egy év alatt is óriásit változhat. A célkitűzések jók, de lehet hogy neked most másra kell összpontosítanod.


A problémamegoldás nem könnyű dolog. Az emberek sajnos természetüknél fogva hibásan oldják meg a problémát,vagy letagadják a probléma, probléma mivoltát.

Esetleg olyanon akarnak változtatni, amin nem lehet, vagy nincs is.

A megoldás, lehet hogy radikális, ezért legyél nyílt.

Lehet, hogy a megoldás nálad az lenne, hogy elgondolkozol azon hogy kiköltözz külföldre egy időre, ahol tágíthatod a látóköröd, és még pénzt is keresel, sőt még a nyelvvizsga is menni fog.

A szerelmet meg úgy "illik" keresni, hogy te egyedül is egy teljes egész vagy. Törekedj erre!

2013. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előző hozzászólónak.

Az is fontos, hogy legyen sikerélményed. Tűzz ki olyan célokat is, amit biztos, hogy el tudsz érni, sokat nyom a latba, ha azokat eléred, büszke leszel magadra, erőt fog adni.

Esetleg ne akarj mindent egyből, legyenek kisebb lépésekre bontva a céljaid. Pl most vagy 40%-ra a sikeres nyelvvizsgától, idén vagy x hónap alatt cél elérni, hogy 20%-ra legyél tőle. Keresed a szerelmet, legyen cél elsőként, hogy x hónapon belül eljársz két új helyre rendszeresen (hobbi, sport, akármi) ahol szóba elegyedsz mondjuk 4 idegen emberrel az ellenkező nemből. Vagy ilyesmi. Lesz sikerélmény, lesz energia, lesz aratás is :)

2013. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, megfogadom a tanácsokat :) Lehet hogy ha tényleg sikerülnének az apróbb célok akkor elérném a nagyobbakat is :) Már csak ki kell találnom hogy mi lenne az ami sikerre vihetne .
2013. okt. 15. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!