Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ásításkor a kezünke...

Miért kell ásításkor a kezünket a szánk elé rakni? Miért bunkó ettől valaki? Láttam ázsiaiakat, azok nem tették oda a kezüket.

Figyelt kérdés

Csak Európában lenne szokás?

Láttam ázsiai embereket, tök nagyot ásítottak, és nem tették oda a kezüket, és egyik sem szólt a másikra.

Itt meg ha valaki ásít, és mondjuk a tanár látta lebunkózta a a gyereket, hogy "belátok a szádba, tedd már oda a kezed, jó nagy bunkó vagy!"

Miért? Lehet ez csak egy európai szokás? Ettől miért lenne valaki bunkó?



2013. okt. 16. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értettem soha. Szerintem a tanárok azért mondják, mert így nyilvánvaló, hogy rohadtul unjuk a rizsát... :D
2013. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom egy régi néphagyományból ered, mely szerint a lélegzet a lelket tartalmazta, és ásításkor kiszolgáltatottabbá vált az ember, mindenféle gonosz erők könnyebben el tudták lopni a lelket, így ásításkor a kezüket a szájuk elé tették. Európai kultúrkörből ered a babona, így európai emberekre jellemző.

Aztán gondolom valahogy az illem szabályaiba is befurakodott, csak eredeti tartalmát elvesztve.

2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert senki sem kíváncsi a másik mandulájára, torkára. Ha pedig valaki beszél hozzánk, tényleg illetlenség beleásítani a képébe, még akkor is, ha valóban unjuk! Náluk kezet se fognak a férfiak. Ahány ház, annyi szokás :)
2013. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
#3: ??? Akkor ne nézzen oda. S ha kiáltok egyet, vagy azt mondom, Ádám, akkor is bunkó vagyok? :D Ez nem logikus magyarázat. Én van, akinek a fejére sem vagyok kíváncsi, mégis azzal jár. Eh...
2013. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ázsiaiaknál állítólag az étkezés utáni hangos büfögés sem

illetlen.Ízlések és pofonok...

Szerintem nem éppen gusztusos, ha valaki akkorát ásít, hogy lelátok a gyomráig.A többi hasonló megnyilvásnulásról nem is beszélve...De ha neked ez hiányzik....

2013. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elvileg az unalom jele az ásítás és ezt leplezni illik társaságban.
2013. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Az teljesen mindegy, hogy már kultúrákban mi illetlen és mi nem, ha te itt, Európában élsz. Sokszor országonként is más-más az illem.

Van olyan ország, ahol nyilvánosan köpködni teljesen elfogadott, itt viszont nem. És ha itt élsz, akkor az itteni normákhoz kell alkalmazkodni, ezért az itt élő kínaiaktól is elvárható lenne, de pláne az itt élő magyaroktól, hogy ha ásít, akkor tegye oda a kezét.

2013. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez még hozzátenném, hogy minden ember lehelete tartalmazhat bacilusokat is, amelyek nem mindig egészségesek, s ez ugyanígy van az állatoknál is. Emiatt nem illik ráköhögni vagy trüszkölni sem másokra.
2013. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, én lehet annak látszottam nemrég.


Egy biztosítós nő tartott előadást nekünk a munkaügyiben. Fáradt voltam, nem is érdekelt a dolog nagyon és fél órát folyamatosan beszélt én meg elgondolkodtam teljesen máson, nem is hallottam már mit beszélt. Csak néztem, néztem és egyszer csak hirtelen feleszméltem, hogy hát én a munkaügyiben ülök az előadáson de akkor már úgy ásítoztam kéz nélkül, hogy majd bele szakadtam és a nő pont rám nézett. Akkor aztán már a nevetőgörcs kerülgetett, hogy most égjen az arcom e ezért vagy se...

2013. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Angelik@ ***** válasza:

Szerintem is maradjon csak meg ez a szokás...

Nem csak illetlenség beszélgetés közben, hanem kora reggel valakinek borzalmas szájszaga van és ráadásul még így eregeti is kifelé hogy felforduljon a gyomrod...:D

2013. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!