Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ismerősöm háború mániás,...

Sok ismerősöm háború mániás, meg kocka. Ha kiküldenénk őket igazi háborúba, ott remegnének mint a kocsonya nem?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm CODozik, Battlefield, airsoft, paintball, háborús filmek, imádják az ilyen háborús dolgokat.

De ha ezeket kiküldenénk igazi háborúba, ahol kezükbe nyomnák igazi fegyvert, és az életükkel kellene "játszaniuk" ott be lennének fosva nem?

Ha mondjuk felrobbanna mellettük egy gránát, lehet mozdulni se mernének nem?



2013. okt. 18. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Hamar meghalnának mert a való életben nem halhatatlanok és nem korlátlan a lőszer.
2013. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég valószínű, mert én is ilyen airsoft, meg call of duty meg CS meg ilyen kocka játék mániás voltam régebben, és nem egy olyan haverom volt akik brutálisan mániákusok voltak. Abból egyik haverom hivatásos katonának állt és amikor kapta a lehetőséget hogy mehet Afganisztánba már egyből visszahúzódott meg minden, hogy ő nem megy ki meghalni meg semmi. Pedig korábban ez volt a mániája hogy ő kimegy meg hű de jó lesz meg minden.

Valaki meg rendőrnek állt, igaz ő most is az, és jelenleg járőrként elvan mint befőtt, de volt már amikor figyelmeztető lövést kellett leadnia meg ugye ő TEK-es nek készül éppen és rengeteg gyakorlatuk van, ami igaz hogy szimuláció de mondta hogy kemény, de ő valóban megfogja csinálni.

De a többiek ha a kezükbe adnék igazi fegyvert és mondanám hogy irány a front akkor már szaladnának el a francba onnan. Én az airsoftot is inkább csak buliból csináltam, elfoglaltság miatt, nem vagyok egy hatalmas katona mániákus ember nem is játszok már ilyen lövöldözős játékokkal sem, de én felvállalom azt hogy élesbe tuti nem csinálnám.

De sokaknak még most is nagy a szájuk, de amint bekerülnének csak a kiképzésre, már ott sírnának hogy ez így rossz meg úgy rossz.

2013. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztm csak te ragálod túl a dolgot,én nem vagyok háború mániás,de pl az emberek igazi oldalát akkor ismerhetted meg igazán,jó és rossz oldalról egyaránt.nem az eszet akarom osztani,de néha egy egy háborús drámát mindenkinek meg kellne néznie,nem az akciófilmekre gondolok..meg a hülye PC szarságokra.Én személy szerint nagyon sok Katonai indulót szeretek hallgatni,meg szeretem ha az öregek (akik tényleg megélték a második világháborút) mesélni hallani.És nem a kiba...Fészbukot nyomni reggeltől estig,mint a mai kor selejtes fiataljai.
2013. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
Ha átesnének egy igazán kemény kiképzésen akkor talán több lenne az esélyük terepen is megélni vagy 3 napot. Azt nem tudom hogy élő célpontra hogy tudnának lőni,bár hamar belátnák hogy vagy ők vagy mi.Igazi harci helyzetet semmilyen szimulációval nem lehet produkálni. A mozifilm nem mérvadó mert ott vaklőszert használnak és a pirotechnikusok ügyelnek a robbantások látszatára.
2013. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Megnyugtatlak, minden épeszű ember a háborúban fél.

Én ezért utálom például a háborút dicsőítő filmeket (pl. A piszkos tizenkettő), és kizárólag a háború ellenes filmeket szeretem (A szarvasvadász).

2013. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
És akkor mi van? Sok mindenki meg foci mániás és kocka, de igazából meg belf@ szok... Idióta kérdés ez, ki nem lenne besz@rva igazából?...
2013. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, mint mindenki. A gránát után meg naná, hogy nem mozdulnának. Gyűlölöm a háborús dolgokat, mindenféle öldöklős filmet. Ezek a netes játékok max. feszültséget vezetnek le. Néznének meg pár nyomorék embert és olvasnának visszaemlékezéseket a túlélőktől, azt hiszem, lenne pár álmatlan éjszakájuk, borzalom az egész. A legtöbb ember egy kicsit fogyatékostól is rosszul érzi magát, mi lenne, ha lógó belű meg fej nélküli embert lenne mellette.
2013. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez ugyanolyan, mint mindenki megmondja hogy kellene focizni, mindenki jobban vezet mint a Schumacher, és mindenki ért a politikához is. a háború is ilyen, jó lövöldözőset játszani, de aztán felnőnek az emberek, és rájönnek hogy ez nem is olyan f..sza dolog.


Plusz ugye katonaként sem csak az a dolgod hogy halomra lődözz mindent amit látsz.


Ettől függetlenül, lehet egy "kocka" is jó katona, vagy egy nem kocka is rossz, ez egyén kérdése. Ezért is kell megfelelő alkalmasság, ezért van kiképzés, hogy kiderüljön az is kinek mennyire fekszik a dolog. Meg persze más az, hogy itt élünk egy kényelmes világban, vagy egy Szíriában ahol nincs sok választásod.

2013. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
Tudom hogy milyen feszültséggel mentünk át lövészet után gránátot dobni. Sorkatonaként is megízleltem és később is pedig ott csak egy árokba helyezett farost bábúra kellet nyelésgránátot dobni.Képzel magad abba a helyzetbe hogy kúszol és géppuskafészket kellene kirobbantanod és lőnek feléd szünet nélkül.Az nem PC-s játék ahol ha "lelőnek" újra kezded. Könnyen háborús veszteségként szerepelsz vacsoraosztásnál.
2013. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!