Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ételmiséghez tartozó...

Az ételmiséghez tartozó emberek milyen oldalakat szoktak böngészni?

Figyelt kérdés
kevesebbet vannak facebook-on?
2013. okt. 24. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz az értelmiségi lét ott kezdődik, hogy maga dönti el, mit csinál, és nem foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla.


Jó példa erre az elittárs.hu, ahová a magukat értelmiséginek gondoló prolik regisztráltak és jól átvágták őket, mert aki igazi értelmiségi, az nem sznob.

2013. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Hu... Első ezt nagyon jól megfogalmaztad, jobban ahogyan én tudtam volna az tuti! :) Bocsi, hogy nem adtam "másik" választ!
2013. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én, mint ételmiségi, a mindmegette.hu-t, és a noslaty.hu-t szoktam böngészni.
2013. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Definíciós probléma lapul a kérdésben.


Ki az értelmiségi? Akinek felsőoktatásban kinyomott papírja van, vagy akinek esze is?


Szerintem nem különböznek a többi embertől, azt nézik, ami az érdeklődésük. Ha egy ügyvédnő imádja a műkörmöket, attól nem fog friss európai uniós híreket olvasni, hogy ügyvédnő, érted... Akkor ő is csak ott csücsül majd a sok körömmutogatós kép között...


Szóval értelmetlen a kérdésed.

2013. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem értelmetlen, mert szerintem vannak olyan értelmiséghez tartozó emberek akik pl.: nem érdekli a műköröm meg egyéb hasztalan dolgok, hanem csak a sokatmondó hasznos oldalak
2013. okt. 24. 19:29
 6/16 anonim ***** válasza:

Értelmiségnek általában azokat szokták nevezni, akiknek van diplomájuk, és értelmiségi (ld. inkább irodai) munkájuk van. Ez a minimum, és akkor még a nemzet szellemi vezetésének rájuk háruló feladatáról, amit egyes eltévedt emberek (jellemzően írók és társadalomtudósok) is az értelmiség kötelességének neveztek, ne is beszéljünk. Értelmiségi pl. a tanár.


De ahhoz, hogy értelmes legyél, és hasznos oldalakat keress, nem kell hogy értelmiségi is legyél... Se az, hogy diplomás... Csak hogy simán az érdeklődési körödbe vágjon... Míg egy "értelmiségi" is nézhet szerinted haszontalan oldalakat... Nem tudom, így érthető-e...

2013. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
jó, de most én ennek az ellentetjéről beszéltem
2013. okt. 25. 19:02
 8/16 anonim ***** válasza:

Van ellenpélda is, egyik egyetement német orvosi szaknyelvet oktat egy hölgy, minden szempontból igazi értelmiségi, mégis ha meglátnád, azt mondanád, buta műkörmös 3.14csa. Az emberek ugyanis nem egyformák.


Pont az a különbség a sznob és az értelmiségi között, hogy előbbi bizonyítási kényszerben van, ha műkörmöt szeretne, inkább nem csináltat, mert a sok prolinak az van, az értelmiségi meg ízlése szerint dönt róla.

2013. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 rozsomákember válasza:
Élet és Irodalom, Fidelio, Bestgore
2013. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
feleslegesen fárasztassz ha nem ez volt a kérdés
2013. okt. 26. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!