Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tesz egy pszichológust jó...

Mi tesz egy pszichológust jó pszichológussá? Mitől igazán jó?

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 20:09
 1/5 gömbicica ***** válasza:
pszichológust keresel, vagy annak tanulsz?
2013. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, ha nem ő oldja meg helyetted a problémádat,hanem segít, hogy te magad meg tudd oldani. Szóval nem tesz magától függővé, hanem tőle függetlenné tesz. De ilyen kevés van, mert ugye ők is pénzből élnek.
2013. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Még nem jártam pszichológusnál ugyan,de szívesen lettem volna pszichológus,ha a tanulmányi eredményeim és a családom anyagi helyzete ezt lehetővé tette volna.De tudom,hogy mik a jó pszichológus tulajdonságai.

Szerintem egy jó pszichológus:

1.Empatikus.

2.Nem csak diagnosztizál,hanem meghallgat,válaszol,tanácsokat ad és biztat.

3.Nem csak a pszichológusod,hanem egy kicsit a barátoddá is válik,de azért tőle független tudsz maradni.

4.Nem egy lelki roncsként,meg elmebetegként kezel,hanem egy normális emberként,akinek lelki zűrei akadtak.

5.Nem engedi,hogy vonzódj hozzá,vagy ha ez megtörténik,akkor nem megy bele játszmákba.A jó pszichológus SOSEM jön össze semelyik páciensével sem.

6.A pszichológus nem diagnosztizálja a családját.

7.Ne értsen egyet a náci ideológiákkal(élettér,fajelmélet-"Mein Kampf")

2013. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rá tud vezetni a megoldásokra úgy, hogy közben te észre sem veszed.
2013. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy nem ad tanácsokat, nem életvezetési tanácsadó vagy coach vagy bármi. A lényeg, hogy te fejlődj, te legyél képes megoldani a problémákat.

Szerintem a jó szakember legfőbb ismérvei: FIGYEL rád, kitüntetett figyelemmel, empatikus és vannak a kezében módszerek, amivel segíthet.

2013. okt. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!