Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége nem...

Az emberek többsége nem ismeri jól a magyar nyelvtant, helyesírást? Minek köszönhető ez?

Figyelt kérdés

Lógtak a suliból?

Sokszor kiírok egy kérdést, és válasz helyett oda írják, hogy "előbb egy nyelvtan tanár, utána gondolkozz ezen!" és végig olvastam a kérdésem 5x és minden helyén, ékezetek, vessző, pont, nagybetű... És fogalmam nincs hol írtam rosszul!

Most ezek csak trollok, vagy Ők nincsenek tisztában a magyar nyelv helyesírásával?



2013. okt. 28. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Sok minden lehet a megoldás kulcsa, de például én még úgy tanultam, hogy "és"-el nem kezdünk mondatot!
2013. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
52%

AKkor ezt mondt Károli Gáspárnak is..: )

"És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől"...


Amúgy egyszerűen nem olvasnak eleget, illetve nem szerkesztenek elég szöveget. Erre még rátesz az is egy lapáttal, hogy a legutóbb sokat könnyítettek a helyesírás szabályain, például manapság az is elfogadott, és nyelvtanilag helyes írásforma hogy "Dühhel" (az eddig "dühvel" mellett), illetve hasonló könnyítések...

2013. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pl ebben a kerdesben sikerult egy mondatba 3 est tenned, essel kezdted a kovetkezo mondatot es az ok nem nagybetu. :)


Amugy gepelnesnel, az ember nem figyel annyira oda, melle ut, sokszor helyesiras program vagy szotarprogram van telepitve, ami jobban tudja a szabalyokat, mint kellene. Vagy pl nekem angol billentyuzetem van es nem szeretem hasznalni a magyar telepitettet, mert hosszabb ido leirni amit akarok.

2013. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

odaírják - egybe írandó

minden a helyén....

fogalmam SINCS, hol írtam rosszul



Szerintem igazuk van... Lehet, hogy bunkónak tűnök, de jogos az észrevételük.

Ha pedig olyan témába írtad, ahol felnőttesebb dolgokról van szó, akkor meg teljesen jogos, hogy előbb az iskolapadot hagy ott, mert végeztél a sulival, és ne olyanokon törd a fejed, amivel még bőven várhatsz.

2013. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki ezt írja, annak általában alapja is van. Ha te végigolvasod (ezt például egybe kell írni...), és nem találsz hibát, az azért van, mert TE nem vagy tisztában a magyar nyelv helyesírásával.

Mindazonáltal nekem sem szimpatikus, ha valaki válasz helyett ezzel pakolja tele a gyk-t...

2013. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számomra nem világos, mi izgat. Az, hogy mások miért írnak sok hibával? Vagy az, hogy a te hibátlannak vélt írásodba miért kötnek bele?


A gyakori átlagához képest tűrhetően írsz, de nem hibátlanul.

Néhány hiba: nyelvtan tanár helyesen nyelvtantanár, végig olvastam helyett végigolvastam, 5x helyett ötször, Ők helyesen ők.

2013. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, így jó! Ti leírjátok mit rontottam el, ebből tanulok! De nem írják mások le mi volt a baj, csak odaírják, hogy menjek nyelvtantanárhoz!
2013. okt. 28. 10:07
 8/9 anonim ***** válasza:
#3: Te meg hibásan használod a mondatközi írásjeleket.
2013. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:

Csak 4 vesszőt tévesztett el a harmadik..: ) A "pl" után pedig a pont hiányzik. :)


Senki se ír hibátlanul, a GYIK-on megszokott színvonalhoz képest a kérdező helyesírásával nincs semmi gond.

2013. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!