Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó az, hogy minél nagyobb...

Mire jó az, hogy minél nagyobb sírokat emeltetnek?

Figyelt kérdés
Idén minimum kettőt hármat láttam, ami 2m feletti magas leget, de mire jó. A papának egy egyszerű sziklakert is megfelel a nevével együtt + hogy meddig él sőt a többi rokonom is egyszerűen van eltemetve. Úgy gondolom elegendő a hamvasztás is. Gyakran mondogatom mostanában, ha meglátom azokat a sírokat, ha meghalok égessenek el egy kremóban, minthogy egy ilyen túlcifrázott valami emelkedjen rajtam és szórjanak szét, mert szabad akarok lenni a halál után, de még élőként megdöbbent néhány ilyen elnagyzott valami és még előre meg is csináltatja a saját sírját. Az még szánalmas, hogy még kapálja is (olyan, mintha a saját sírját ásná meg)
2013. nov. 2. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem foglalkozol a saját dolgoddal?!


Mi bajod azzal, ha valaki előre gondol, és megcsináltatja a saját sírját? A halál az élet része. Csak gondol a hozzátartozóira, hogy ne nekik kelljen megcsináltatniuk.Vagy lehet, hogy nincs az illetőnek senkije.

Azt meg pláne nem értem, mi bajod azzal, hogy gondozza?

Szerinted hagyja ott a temető közepén gazosodni?

Komolyan nem értem, mi bajod?

A szomszéd házán is ki vagy akadva, hogy minek neki akkora? Meg hogy miért piros autót hajt, mikor neked a zöld tetszik?

2013. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

gondolom akkor az egyiptomi halálkultusz sem fogott meg téged.

piramisok,sírkamrák és a többi.


pszichológiai tesztekben szokott lenni kérdés,hogy halálod után mi legyen a testeddel ha választhatnál,amire te válaszoltál is,de a jelentését nem árulom el.

2013. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok.


Vannak, akik a nagy sírokat szeretik.Csak azért, mert ez nem a te ízlésed, attól még másnak tetszhet.

De ennyi erővel akkor az egyiptomiak mind hülyék voltak, hogy piramisépítés helyett nem hagyták csak úgy ott a homokban a hullát, úgyis betemetődik magától.

2013. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd.Mindenkinek szíve joga az,hogy milyen temetkezési formát válasz.Én speciel hamvasztás mellett vagyok,de sok ismerősöm ellenkezőleg.
2013. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MRC31 ***** válasza:

A választ amit keresel már benned van. Kérdésedben megválaszoltad, csupán - ahogy látom - nem érted, hogy miért. Ez a dolog ami foglalkoztat hasonlatos ahhoz, hogy aki megteheti azok közül miért van olyan, hogy nagy házat épít/vesz/bérel. Vagy nézzük kisebb tételben: miért kell egyeseknek mindig a legjobbnak látszó telefon? Mit akarnak ezzel kompenzálni? Vajon az önbecsülésük rendben van vagy megerősítésre van szükségük? Netán félelmeik vannak?


Ahogy én látom egyszerű gondolkodásmóddal és logikával élsz. A bonyolításokat nem kedveled. Egyszerű, gyakorlati, praktikus beállítottságod lehet. Szerénységet is látok. Elemző és fürkésző. Ezek mind nagyon jó dolgok. Idővel át fogod látni, sőt még ennél többet is! :)

2013. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondold el! Ha valaki piramist emeltet magának, vagy mauzóleumot, oda pár éven - évtizeden belül zarándokok fognak járni.
2013. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sokfélék vagyunk, nincs két egyforma ember (szerencsére)...

Az egyik EZT szeretné, a másik AZT, egyikünk a nagy cécót kedveli, másikunk a szép csenden diszkrét megemlékezést...


Akik dugig vannak pénzzel, azok a legtöbb esetben előre akarnak gondoskodni a méltó sírhelyükről is, miért ne tegyék meg?!...


Anyósom pl. 30 éven át azt hangoztatta, hogy őneki nem kell sírkő, őt halála után hamvasszák el és szórják szét a hamvait...

Aztán mit tesz Isten, a halála után derült ki, hogy egész életében kuporgatta a pénzét gránit síremlékre, a végrendeletében koporsós temetést kért...


Szóval, lehetséges, hogy idővel a te véleményed is változni fog...


Én a magam részéről azt gondolom, hogy semmi közöm mások temetkezéséhez (meg más ügyeihez sem), csinálja mindenki azt, ami neki jólesik!...

Cserébe csak azt kérem, hogy az én dolgaimba se szóljon bele senki...


Javaslom, hogy írj végrendeletet, amiben kéred a hamvasztást és a szétszórást, mert ezt idén márciustól csak abban az esetben engedélyezik, ha az elhunyt kifejezett (írásbeli) kérése volt, vagy ha a hozzátartozók ebben közösen és egybehangzóan megegyeztek...

2013. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is teljes mértékben egyetértek veled! számomra is érthetetlen, hogy miért kell olyan magas sírokat emelni...Sokat gondolkoztam már rajta, és azon kívül, hogy azért hogy a rokonai megtalálják, semmilyen épkézláb ötletem nem volt. Szerintem felesleges ez a flancolás, de hát ha valakinek erre van szüksége, akkor legyen vele boldog. Mindenesetre én úgy gondolom, hogy ez mindenkinek a szíve joga, ettől függetlenül nem preferálom, és egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet...
2013. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 The Heartless válasza:
0%
Azért emeltetnek akkora sírokat amiért a cigànyok úgy hívjàk a fattyaikat hogy Kanalas Vanessza Louì Lopez Francseszka. Mert balf4szok az emberek te gethedék
2013. dec. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!