Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tis is nagyon meglepődtetek...

Tis is nagyon meglepődtetek volna ezen a rendes, kedves hozzáálláson?

Figyelt kérdés

Ma nagymamáméknak vettem 2 karton ásványvizet,de elszámoltam magam,és 830 Ft helyett csak 730 volt nálam. Erre mondtam a pénztárosnak,hogy ezt elszámoltam,akkor csak egy kartont viszek mégis. Erre azt mondta,már beüötte a gépbe.Mondom neki,dehát nemtudom akkorse kifizetni a teljes árat. Nyilván nem akarta megnehezíteni a saját dolgát sem,meg szerintem látta,hogy becsületes vagyok,így azt mondta,oké vigyem el a 2 kartont,de akkor hozzam be valamikor azt a maradék 100 ft-ot. Köpni nyelni nem tudtam. Igaz a bolt ahol vettem volt kb 20 méterre a mamáméktól, és azt se lehet mondani,hogy láthatott gyakran,mert én őt nem láttam szinte semmikor a boltban. De nagyon rendes volt szerintem. Ma az ilyen embert meglehet becsülni,mert nagyon kevés van még belőle Magyarországon szerintem.

Ui: a maradék 100 ft-ot bevittem később :)


2013. nov. 7. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon is. :D
2013. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

igen meg kell..

amikor ilyen dolog történik velem, valahogy valami különleges érzés kerít hatalmába

10-ből 9 reakció ez lett volna: fintorgás, cuccogás, előbb nem jutott az eszébe? nem tud számolni? stb..

2013. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meglepődtem volna,igen.Amúgy velem is mindig kedvesebbek az idegenek valamiért.
2013. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy jártam a Hádában, hogy bankkártyával fizettem, de nem volt rajta fedezet. Már ez önmagában nagyon ciki volt, és még elég készpénzem sem volt, kb 4000 Ft kellett volna még. Ott álltunk mögöttem sorakoztak az emberek, a pénztáros meg mondta, hogy nem tudja ezt törölni a pénztárból..... (megjegyzem én ezt nem értem, mi az hogy nem lehet valamit sztornózni...) Erre egy tök ismeretlen lány a sorból odajön hozzám, hogy ő ad nekem 4000 Ft-ot. Alig hittem a fülemnek, de még a többi ember is teljesen elképedt.

Kifizettük a ruhákat, majd megbeszéltük, hogy ő megadja a bankszámlaszámát, én meg majd elutalom neki, ha lesz fizetésem. Azt láttam, hogy teljesen megbízik bennem, és ez jó érzés volt.

Ahogy megkaptam a fizut, utaltam is neki, és úgy "köszönöm" csoki helyett 5000 Ft-ot utaltam neki. :)

2013. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tündéred volt :)
2013. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak még rendes emberek. :)
2013. nov. 7. 22:51
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: azért remélem az utalásnál odaírtad mellékletként,hogy mi az az 5000 ft, mert azt az emberek sokszor elfelejtik,így kitudja,hogy tudta e,hogy tőled jött. :)
2013. nov. 7. 22:54
 8/9 Angelik@ ***** válasza:
Én is értékelem az ilyet. A közelben van egy bolt, évek óta odajárok vásárolni. Legutóbb 10 ft maradt fel és azt mondta a pénztáros néni, hogy akkor ide leteszem neked és hozd a 10 ft-ot. Ez azért bunkóság. Ismer nagyon rég óta és tudja hogy becsületes vagyok, nem maradtam még fel soha. Innentől kezdve nem tudok erre mit mondani, bunkóságnak tartom.
2013. nov. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nagyon jol esik.
2013. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!