Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy ha mással...

Poet1 kérdése:

Miért van az hogy ha mással teszek jót akkor azt élvezem és ha sok sok jót teszek az szinte eofórikus érzés? Mint egy lelki orgazmus. Nem vicc!

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Jobb adni, mint kapni, hiába közhely, akkor is igaz. Nem csak tárgyak esetében, hanem legyen szó bármiről, egy jótettről, egy jóindulatú cselekedetről, akármiről. Jó látni, hogy vannak még ilyen emberek, akik hozzád hasonlóan belátták ezt, és nem csak arra törekszenek, hogy másokon átgázolva és másokat eltiporva maguknak szerezzenek meg mindent. Ilyen hozzáállással jó esélyed van rá, hogy valóban boldog leszel az életben. Jó ilyet látni tényleg! :)
2013. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a kedvességed :D
2013. nov. 12. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez lenne a normális :-) Engem is jó érzéssel tölt el, ha valakivel jót teszek, azt hiszem azért nem is lettem még ezidáig sikeres vállalkozó :-D
2013. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Jól van, melyikőtök akar jót tenni velem és lemosni az összes ablakomat+a redőnyöket?
2013. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A "jó vagyok, adakozó vagyok, kedves vagyok" érzése nagyon felemelő tud lenni. Ha valami olyat teszel, amitől jónak érzed magad, az "doppingol", örömet okoz, mint másnak mondjuk az édesség, vagy az alkohol, csak ez kevésbé káros az egészségre. A legtöbben így vagyunk ezzel, sőt merem az kockáztatni, hogy a legtöbben. Ugyan ki ne érezné magát szuperül, ha visszaigazolódni látszik, hogy ő milyen jó ember?
2013. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is így voltam. Aztán sorra döftek hátba azok az emberek, akiknek oly nagy lelkesedéssel segítettem.

Kezdek leszokni a Terézanya szerepről.. Utálom ezt, de sajna megkeményítettek a tapasztalatok. :-(

2013. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy az egód csapdájában,mint általában az emberek többsége.
2013. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy valaki szeret segíteni semmi köze ahhoz, hogy egoista, vagy sem. Tehát aki segítőkész, nem biztos, hogy önzetlen. A segítőkészségnek több oka lehet és annak is, ami miatt ez örömet okoz, ezért sajnos erre itt nem lehet mit mondani.

(Csak egy példa és NE vedd magadra, Kérdező, egy rokonom pl. a segítőkészségével azt akarja kiharcolni, hogy mindenki a lekötelezettje legyen, hogy dicsérjék, csodálják, elismerjék, hogy megkapja a visszaigazolás, hogy ő milyen jó. Sokszor apróbb segítséget is évekig felemleget és ha nem kapja meg az általa elképzelt kellő hálát, nagyon bosszúálló tud lenni. Ezért már sokan nem is fogadnak el tőle semmi segítséget, sőt menekülnek előle, ilyenkor persze megsértődik, hogy ő csak jót akar. Na, ő pl. azért élvezi ha jót tesz másokkal, mert szüksége van visszajelzésre a külvilágtól, hogy ő mennyire jó.)


A lényeg: ha tényleg önzetlenül tudsz adni és örömmel kapni is egyben, ha nem vársz hálát, nem várod el, hogy az emberek a lekötelezetteid legyenek, ha nem az okoz örömet, hogy TE (az a fránya, jól álcázott ego) jót teszel, hanem az, hogy a másiknak jó, ha adott esetben ha nem kér valaki a segítségedből, rossz érzések nélkül vissza tudsz vonulni, akkor ez egy nagyon szép és dicséretes dolog.

2013. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálásan köszönöm. A "jóemberséget" úgy érzem nem zárja ki, ha nekem is élvezet adni. Úgy képzeljétek el, hogy tíz karitatív programban vagyok benne és abból nyolcat én vezetek :)
2013. nov. 13. 10:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Családon belül szerintem evidens, hogy segítünk egymásnak, de az idegennek való segítség az egészen más. Ilyen apróságok mint pl.: Az utcán gyakran megveszem a hajléktalantól az újságot, pedig legtöbbször el sem olvasom, vagy volt olyan, hogy a nénike egy nagyon vékony zacskóban vitte haza a macskakonzerveket, megláttam, hogy már majd kiszakad és pont volt nálam egy erősebb szatyor és odaadtam neki. Sajnos manapság már az is nagy dolog, ha meglátsz valakit elhasalni az utcán és odamész segíteni. Egyszer az erkélyről láttam meg egy nénit feküdni a járdán, lementem, felsegítettem és haza is kísértem. Nem volt rosszul ,csak elesett és nem bírt felkelni. Erre lehetne mondani, hogy evidens, de sajnos nem az, mert sokan elmennek az ilyen mellett manapság. De az is jó érzés, amikor a pénztárnál megkapom a Garfieldes matricákat és mivel még nincs gyerekem, odaadom idegen gyereknek és akkora örömmel néz rám :-) Lehet pont az a jó abban, hogy idegeneknek segítesz, hogy soha többet nem látod, nem vársz hálát Ő pedig jó érzéssel megy haza. Az ismerősöknél való segítségnél az ember kényszeredetten úgy érzi, hogy vissza kell hálálni és néha kínos, hát még ha el is várják, mint ahogy a 7. írta.
2013. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!