Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kellett volna cselekednem?

Hogy kellett volna cselekednem?

Figyelt kérdés
Órán észrevettem hogy ott van egy ezres a földön, kb. egy fél óráig, végül mikor kicsengettek rádobtam a táskát, megvártam míg kimennek és utána felvettem. Gondolom kié volt, de már így ciki lenne visszaadni,akkor meg szívás, ha nem is az övé, de nyilván elfogadja, és végül is bárki más felvehette volna. Genya vagyok?
2013. nov. 18. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Háát....Nem tudsz egy ezrest becsúsztatni a táskájába???????
2013. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem vagy genya. Az a béna, aki ott hagyta. Én már találtam 5.000-est és 10.000-est is.
2013. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy az. :D Bár én szóltam volna, de ettől függetlenül nem vagy az. 20/f
2013. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy becsusztatnam de pont annyi ez a penz mibt amire most szuksegem volna. Lehet jobban tettem volna havott hagyom es nem dobom ra a taskat,ha ugy se veszi el akkor mar tok mindegy...mondjuk akkor meg az lenne hogy miert nem vettem el
2013. nov. 18. 15:06
 5/21 anonim ***** válasza:
1000ft nem a világ vége
2013. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne emészd magad, költsd el arra amire szükséged van. Jegyezd meg jól..az élet igazságtalan, nem baj ha te is az vagy néha.
2013. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Nézd! Ha tudod jól, nem a te pénzed volt, akkor tisztában kell lenned azzal is, hogy ezt valaki véletlenül elveszítette és bizony annak hiányozni fog! A fiam egyszer 2000 forintot talált a kollégium lépcsőházába. nem járt arra senki. Viszont volt benne annyi becsület, hogy végig járta azt a körletet és megkérdezte kinek hiányzik! Meglett az illető! És örült az illető, hogy vissza kapta a pénzét. Te meg arra nem vagy képes, hogy feltegyél egy kérdést annak ellenére hogy van sejtésed arról kié lehet, ráadásul az osztálytársakon kívül mások nem veszíthették el. Te most komolyan tőlünk vársz feloldozást , hogy mindezt jól cselekedted?????

Nem tartalak a becsület mintaképének. Lehet hogy nem fog soha kiderülni, hogy elraktad a pénzt. Viszont egy ilyen lelkiismerettel is könnyű lesz tovább lépni???

2013. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7-es nem véletlenül mondják hogy a pénznek nincs szaga. Vagyis aki találta azé. A fiad mégis honnan tudta egy kollégiumban biztosan megállapítani, hogy xy emberé a pénz. Lehet csak meggyőzően mondta és odaadta. Nyugodtan tegyétek el a pénzt amit a földön találtok. Mert nem tudhatjátok ti mikor kerültök hasonló helyzetbe egyszer fenn egyszer meg lenn.
2013. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"de már így ciki lenne visszaadni,akkor meg szívás, ha nem is az övé, de nyilván elfogadja"

Akkor nem úgy kell kérdezni, hogy "Nem Te hagytál el véletlenül egy ezrest?", hanem úgy, hogy "Pénzt találtam a földön, nem Te hagytad el?" Ha az övé, akkor tudni fogja, hogy egy ezresről van szó, és nem tudja úgy eltenni, hogy nem is az övé.

2013. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó válaszadó!

Amint írtam: nem volt rest,hogy végig járja az emeleti szint körletét. Gondolom nem úgy kérdezett rá, hogy kinek veszett el 2000 forintja, hanem kinek hiányzik és mennyi.

Mélységesen sajnálom, hogy a válaszadók többsége nem ismeri a becsület és tisztesség fogalmát. Ilyen emberektől azt sem lehet elvárni, hogy működjék a lelkiismeretük.

Mindez nevelés, szülői példakövetés kérdése. A nevelést pedig nem kamaszkorban kell elkezdeni. Én hálát adok a jó Istennek, hogy normális becsületes gyermekeim vannak. Szerinted a fiamban nem volt kísértés, hogy szó nélkül eltegye a pénzt? Elmondása szerint volt! Még sem tette meg. Én erre vagyok a legbüszkébb!Mert ezek után érzem azt, hogy a nevelése nem vezetett zsákutcába! Becsületes felnőtté válhat, mert ellent tudott állni a kísértésnek és remélem ez így is fog maradni.

2013. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!