Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én vagyok tul...

Szerintetek én vagyok tul adakozo, vagy ő tul smucig?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm soha nem sajnáltam tőle semmit, ha bármim van én szivesen adok(nem csak neki, másnak is ) sokszor járunk egy pékségbe ahol ha veszek magamnak kaját őt is meghivom valamire, hiszen az a pár száz ft mit számit hiszen a barátom.:) Mindig mondom neki hogy válasszon valamit. Volt hogy ő is hozott pénzt magával és vett magának, aztán mondta hogy ne haragudjak nem hiv meg mert nincs nála annyi. Nem is vettem magamra, nálam is volt pénz vettem magamnak. Aztán 2 hétre rá mikor bementünk a pékségbe nálam nem volt pénz, nála igen. Elmentem szétnézni amig ő vett kaját. Kint a bolt előtt vártam hogy nyujtja majd a péksütit mert hogy biztos vett nekem is hiszen nálam nem volt pénz, nála meg elég sok volt. És sehol semmi! Most én vagyok tul adakozo h.lye vagy ő sajnálja ennyire tőlem? Lehet gyerekesen hangzik és butaságnak, de engem annyira szivben ütött hogy a barátnőm ennyire sajnálja tőlem. Nem arrol a pár száz ft-rol van szo hanem a szándékrol :( nektek mi a vélemépnyetek? Öszintén! nem pontozok le senkit.
2013. nov. 24. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ... én megértem, hogy jó szándék vezérel téged, de nekem is van egy ismerősöm, akivel jóban vagyunk, és néha tök indokolatlanul vesz nekem dolgokat, mert neki nem számít (drágábbakat is), és ez nekem nagyon kellemetlen, mert olyanokat vesz, amire én nem költenék, és aztán persze jogosan várja, hogy én is vegyek neki dolgokat, pedig még magamnak se vennék, mert nekem számít az a kis pénz is.


A barátságba nem jó ilyesmit belekeverni, mert csak konfliktus van belőle.

Nem szeretem, ha meghívnak dolgokra, mert nem valószínű, hogy vissza tudom majd hívni az illetőt. És akkor azt hiszi majd, hogy direkt bunkó vagyok.


De persze ez csak az én esetem, lehet, hogy nálatok teljesen más.

2013. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló teljesen jól mondja. Nem jó venni a barátoknak szinte semmit, még akkor is, ha csak pár száz forint. Mindig van egy ilyen alárendelt érzés, hogy te most tartozol neki, amiért meghívott valamire. Ne vegyél neki semmit.
2013. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem hiszem hogy őt zavarná mivel volt hogy már ment oda és kérte a sütit pedig még nemis mondtam hogy fizetem :) de persze van ilyen is mint amit leirtatok:)
2013. nov. 24. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek után nem vennék neki semmit.

Velem is volt ilyen, igaz, sörrel. Én mindig meghívtam, az én pénzemből bulizott sokszor, aztán egy retkes sört nem vett nekem a szemét, mondván ő épp gyűjtöget.

Biztosan földhöz vágta volna 300ft.

Mikor szóvátettem megkaptam, hogy nekem úgyis van pénzem, mi az hogy elvárom azt az egy sört, ha épp nincs nálam KP.


Azóta inkább senkinek semmit, és pénzről nem beszélek. Hidd el, jobb így.

2013. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom mirol beszelsz...

En a cigivel voltam igy. Regebben mindig adtam az egyik baratnomnek, h postazzuk el, azota o termeszetesnek veszi, hogy en mindig kell neki adjak cigit. Nem azt a par slukkot sajnaltam, hanem az boritott ki amikor csupa ideg voltam, s mondtam h menjunk ki mar csak egy szalam van es mennyire varom h vegre egyedul szivjak egy cigit mert addig is mindenki tolem kert es na most ez az egy vegre az enyem ... errefel a kozepenel azt mondta adjak mar neki is belole... Szoval az a minimalis tisztelet hianya ami bosszanto. Az is zavaro tud lenni, h 'neked van penzed, vedd meg te' basszus sokan nem veszik eszre h itt nem a penzrol van szo egy BARATSAGBAN hanem a gesztusrol. (*ja amugy a lany csak akkor cigizett mikor en, tehat nala kb sose volt, de megis mikor en cigiztem neki is muszaj volt)

Nem kell tulsagosan elkenyeztetni az embereket :)

2013. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!