Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire életképtelen a mai...

Mennyire életképtelen a mai világban egy okos, értelmes ám mulya gimnazista?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egoista,csak tudom hogy bizonyos dolgokhoz megvan a magamhoz való eszem (pl suli). De olyan szerencsétlen és béna vagyok néha,hogy muszály feltenni a kérdést: lehet csak ésszel boldogulni?

2013. nov. 27. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom amikor "bénázol", valami feszültség van benned mélyen, vagy feszélyez a kialakult szituáció?? Mert ha érzel magadban feszültséget, akkor a félresikerült dolgok annak is betudhatóak ( anno én is így voltam, tudtam valamit, és mégsem tudtam megcsinálni, elbénáztam, mert zavart hogy pl a többiek néznek... hát elszúrtam. ) Manapság is néha rám tör, de mondhatom hogy kinőttem... :) És igen, boldogulhat. Csak olyan hivatást kell választania, ahol kibontakozhat, ahol biztonságban érezné magát, vagy ha ilyen nincs, akkor olyat, ahol az észérvek dominálnak, tehát nem feltétlen fizikai, hanem szellemi munka... :)
2013. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

a munkaerő piacon nagyon észnél kell lenned, főleg mikor mész magad eladni egy állásinterjúra...

a hr -s vezetők kapásból kiszúrnak minden kis rendellenességet a viselkedésben, hiszen több ezer emberrel beszéltek már.

de a multikhoz van esélyed bekerülni, pár év, és lesz vmi fogalmad a munka világáról...

2013. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Későbbiekben még lehet ebből problémád. A sógornőm számtalan iskolát elvégzett már sikeresen, sok nyelvet megtanult, de úgy látjuk (nem csak én, a saját testvére is) hogy sokszor életképtelen. Szóval vannak dolgok, amiket nem az iskola tanít meg, hanem az élet. Hogy hogyan tudod a tapasztalataidat kihasználni, kamatoztatni az csak rajtad múlik. Követsz még el hibákat, ki nem?
2013. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gimiben én is ilyesmi voltam, most meg kemény vagyok, mint a kő. Na jó, nem, de feszkót nem keltek és nem őrzök, főleg nem magamban. Ez ilyen házi mikrobuddhizmus, vagy inkább csak elemi zen. Ha sokan tartanak okosnak, valószínűleg az is vagy. Nem hagyod abba a válaszok keresését, és meg is találod őket. Tudom, kicsit asztrológiaira sikerült a fogalmazás, de akkor is magától értetődően így lesz. Csak ész persze nem elég a boldoguláshoz, hacsak nem pszichopata karrierre ácsingózol. :) De természetesen igencsak jó, ha van.
2013. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Bár nem feltétlenül a boldogulás kapuja a helyesírás, de a "muszály", az valójában muszáj.)

Komolyra fordítva a szót, alapszinten biztosan. De én sok olyan bert ismerek -aki bár kitűnő/jó tanuló- nem boldogul az életben az agyi képességeihez méltóan. Bár matek/ infó zseni, a lányokkal vislekedni nem tud, nem veszi észre magát. Ez fordítva is gyakran igaz. Az igazi boldoguláshoz kell talpraesettség, kíváncsiság, kalandvágy, stb. Nem az alapján állsz készen az életre ha tudod hogy a matekházidban az x értéke (mondjuk) 8 ...

2013. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! Igazából pont egy multinál fogok diákmunkát vállalni,és úgy veszem észre,hogy ott is csak a talpraesett emberkéket tartják meg. A fura,hogy vállaltam olyan diákmunkát,ahol kamatoztathattam a nyelvtudásom (fesztiválokon árultam édességet külföldieknek),de ott kellett hagynom,mert képtelen voltam a sok gyanútlan túristát átvágni,ahogy a főnök kérte,és még ki is használtak.
2013. nov. 28. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!