Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék nyíltabb a...

Hogyan lehetnék nyíltabb a barátaim és a rokonaim előtt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és az a helyzet,hogy nem vagyok egy bőbeszédű ember. A tárasságban én mindig kérdezek,hogy "mi volt veled?,milyen volt ez,az...?" mert egyszerűen én nem tudok magamról mit mesélni. Nem tudok csak úgy témákat feldobolni, ha nem kérdeznek én nem szólalok meg,mert egyszerűen NEM TUDOK mit mondani. Mindig azt kérdezik,hogy "miért vagy ilyen csendes?" . Általában ráfogom arra,hogy fáradt vagyok,vagy álmos,de egyébként meg csak azért nem beszélek,mert nem tudok miről. Nekem az sose ment,hogy csak úgy elkezdek magamról beszélni kérdezés nélkül,mert úgy érzem,hogy nem érdekli az adott személyt/személyeket,mert nem kérdezték meg. Elég unalmas életem van,nem tudok mit mesélni sem. A rokonaim előtt is visszahúzódó vagyok,előttük sem merek felszabadultan viselkedni,ők is megjegyezték már,hogy miért nem beszélgetünk egymással, olyan,mintha idegenek lennénk egymásnak. Egyszerűen félek mit mondani nekik,pedig rokonaim. Egyszer-kétszer volt az,hogy el tudtam beszélgetni nagybátyámmal és az ő párjával. Akkor nagyon jó volt,mert utána úgy tudtam visszagondolni arra a pár percre,hogy "jófej" voltam és szerettek. Mert sokszor úgy érzem,hogy nem szeretnek,mert nem vagyok jó társaság,csak ülök és nézek ki a fejemből. Most az ünnepekre hazajönnek a nagybátyámék,de "félek" tőlük,félek a kínos csendtől ami akkor lesz,ha egy helyiségbe kerülünk. Valami9 ötlet,hogyan nyíljak meg?
2013. nov. 30. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok részbe...a rokonokkal felszabadult vagyok meg minden happy...osztályba már kevésbé..van egy osztálytársam aki mindenkinek elmondja unalmasabbnàl unalmassabb történeteit nem veszi észre magàt nem is szereti senki...én ezért inkàbb nem is beszélek magamròl mert mások lehet unalmasnak tarthatjàk a sztorimat. meg van mikor még beszélni sincs kedvem...
2013. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kitapasztalod kicsit tömör, összefoglaló mondatokkal, hogy meddig terjed a tökfejek türelme, akkor nem lesz baj azzal, hogy ne hallgatnának meg. Érdekes, hogy hinned kell abban, hogy meg tudod ragadni a figyelmet, és élvezned kell a sztoridat akkor is, ha csak három mondat. Vagy legalábbis kell némi átélés a nem túl élvezetes sztorikhoz is. Semmi nehéz nincs benne, csak egy darabig kalibrálgatni kell a "lé bőségét".
2013. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!