Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon izgulós vagy, egyszerűe...

Nagyon izgulós vagy, egyszerűen átok egy tulajdonság ez. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó,hogy nagyon izgulós típusú ember vagyok. Ha valamiből felelek,írok az iskolában,egyből az egekbe szökik a vérnyomásom,az arcom a fülemig kivörösödik és elönt a forróság. Ez egyrészt elég kellemetlen érzés,másrészt teljesen eltereli a figyelmem,leblokkolok és nem tudok gondolkodni,utólag meg rájövök milyen idióta voltam és nem is úgy kellett volna mondani,írni! Tanácstalan vagyok mit tehetnék,hogy ezt kicsit mérsékeljem. Így az érettségin szorosabb barátságot fogok kötni a padlóval,az biztos! :) :(

2013. dec. 9. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
igyál előtte egy kis rövidet.. az ellazít
2013. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
próbálj meg arra gondolni hogy ez nem doga hanem egy órai gyakorlás felelésnél ugyanígy
2013. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyél csokit az is ellazít
2013. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mély levegővétel, nekem is szokott segíteni.

És szépen elkezdhetsz gyakorolni, ha felkészültél, nincs miért izgulni. Végiggondolod, hogy nem ezen múlik az életed, ha elszúrod, akkor is ki tudod javítani. Szard le az egészet, ez csak egy kis beszélgetés, vagy mese olyan témáról, amit ismersz!

2013. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha innék egy rövidet,akkor biztos megeredne a nyelvem,na de azért az erős húzás lenne. A csoki viszont jó ötlet,hátha.

A mély levegővétellel kapcsolatban;hallottam már olyasmiről,hogy vannak bizonyos légzőgyakorlatok,amik segíthetnek megnyugodni,szerintetek lehetséges ez? Mondjuk ilyen jógás légzőgyakorlatokat vagy hasonlókat értek ezalatt.

2013. dec. 9. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbáld ki a hasi légzést, eleinte oda kell rá figyelni, de ha sokáig csinálod, megszokod, és az lesz a természetes. Én 2 évig trombitáztam, ott tanultam a légzést, már nem járok, de egyszerűen hozzászoktam. Én is elég izgulós vagyok, ilyenkor veszek pár mély levegőt előtte és máris jobb. Meg akkor is segít ha nagyon mérges vagyok. Ja meg még az is jó amikor veszel egy nagy levegőt, bent tartod 5-10 mp-ig aztán lassan kifújod és közben azt képzeled hogy az összes szorongást kifújod magadból :) nekem bejön :)
2013. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi,ez jó ötlet! Kipróbálom majd. :)
2013. dec. 9. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is izgulós fajta vagyok, sokszor még a hasam is megfájdul és magas a szívverésem, sőt volt olyan, hogy tavaly tavasszal a föci felelés után szétizzadtam a pólóm. De mostanában láttam egy Bagi-Nacsa paródiát (Asztroszálka, ha van kedved üsd be a YT-ba), ahol kb.2:45-nél a paródiás jósnő kiemeli a gerincet a lélek testéből és megcsavargatja, megvizsgálgatja. Ez mély levegő vételével kombinálva úgy tűnik, hogy kezd nekem beválni. Bármilyen furcsa, de nálam egy pár nap elteltével működni látszik, ugyan még enyhén izgulok, de a fent írt tüneteim mennyisége a felére csappant. Próbáld ki, sok sikert! Engem legalább is megnyugtat. :)
2013. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,megpróbálom! :))
2013. dec. 10. 15:55
 10/10 anonim válasza:

Ha ennyire izgulós vagy, hogy nem tudsz felelni akkor gondolj arra hogy ha jó jegyet szerzelkapsz egy tab-ot

Vagy egy autót

2013. dec. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!