Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A füvesek mmiért beszélnek...

A füvesek mmiért beszélnek olyan hülyén? Megkopik az agyuk a kábítószertől?

Figyelt kérdés

Osztálytársam füves, és olyan hülyén beszél, meg lassan, mint egy agyhalott.

Azt mondták a fű nem ártalmas... Hazugság?



2013. dec. 11. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem a fűtől lesz hülye, hanem a hülyék szívnak füvet.
2013. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salamon Bálint ***** válasza:
87%

Namost te egy ember viselkedéséből vonsz le következtetést egy szubkultúráról.

Nincs olyan osztálytársad aki nem szív és mégis hülye? Csak mert akkor ő meg azért hülye, mert nem szív.

2013. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Hagyjad már, csak teszi az agyát, vagy alapból így beszél. Évek óta szívok, túlzás lenne azt mondani hogy minden nap, de azért minden héten. Tökéletes az elmém állapota és normálisan is tudok beszélni, sőt, ha akarom gyorsan is. Diplomám is van, pedig végigdrogoztam az egyetemet.


Az is a történet része mondjuk hogy nyilván túlzásokba is lehet esni, aki naponta elszív 1-2 grammot egyedül annak elhiszem hogy okoz a cucc maradandó károsodást, de aki mértéket tart annak semmi baja nem lesz tőle. De olyan jellegű amiről Te beszélsz szerintem semmiképpen. Meg biztos más ha valaki már fiatalon, 13-14 évesen elkezd szívni, én mondjuk 18 éves koromig nem nagyon foglalkoztam vele.


De esélyes hogy jönnek mindjárt a nagy tudósok, akik füvet csak a google-ön láttak és majd ők megmondják a tutit:)

2013. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 cli_hlt ***** válasza:
58%

Első: sajnos tényleg létezik ez a fajta kontraszelekció. (T.i. nem az a hülye, aki füves, hanem az a füves, aki hülye.)


Ez ugye úgy működik, hogy mivel a füvezés illegális, ezért a normakövető "tisztességes" emberek alulreprezentáltak a _nyíltan_ füvező emberek között, ezért látod azt, hogy ostobák szívnak.


A füvezés sokkal elterjedtebb, mint azt sokan gondolják, ahogy az utolsó is írta, léteznek bőven diplomás, dolgozó kannabiszfogyasztó emberkék, mint Utolsó, vagy mint én.


A fű és a hülyeség között így kicsi a korreláció, ami van, az is a kuktúra rovására írható.


No. Az, hogy a fű "nem ártalmas" az csúsztatás. Annyira biztosan nem, ahogyan azt a Szomszédokban láthattuk (szívsz -> meghalsz), annyira sem, mint a klasszikus "reefer madness" filmben (szívsz -> gyilkolsz), annyira sem, mint a hülye smoker filmekben (szívsz -> hülye leszel). Sőt, a kannabisz néhány betegség esetén egyenesen jót tesz. A tiszta kannabiszfüst pedig kevésbé ártalmas, mint a dohányfüst (angolul: [link]


Cserébe a tartós, folyamatos használat a légutak krónikus gyulladását okozza. A kannabisz befolyásolja a reflexeket, így a hatása alatt nem szabad vezetni, vagy veszélyes eszközöket üzemeltetni. A kannabiszfogyasztás befolyásolja az alvás minőségét (könnyebb lehet elaludni, de többet kell aludni szívás után, mert rövidülnek a REM szakaszok). E miatt a fogyasztó fáradtabb lehet másnap, bár a kannabisz másnapja gyerekjáték egy berúgás utáni reggelhez képest. A kannabiszfogyasztás csökkentése elvonási tüneteket okozhat, mint a rosszkedvűség, ingerlékenység, sóvárgás.


Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan :)


Rengeteg infót találsz a daath.hu-n, vagy az erowid.org-on (utóbbi angol).


Peace man. :P

2013. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Én annyira google-ön láttam füvet hogy 2 évig jártam is egy füvessel. Lényegében nonstop be volt tépve, reggel az volt kb az első dolga. Akkor kezdett el dolgozni, előtte is szívott, de nem olyan sokat, de ahogy lett rá pénze teljesen rászokott. Ha mondtam neki valamit, bambán nézett, alig fogta fel, hogy mit beszélek neki, nagyon idegesített már. Meg is változott, sokkal elvontabb lett, nem igényelte senki társaságát. Csak ezt a füvesek szeretik úgy hangoztatni, hogy ők kreatívok meg művészek.
2013. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem ilyen egyértelmű.

A fűnek vannak gyógyító hatásai. De mint megannyi más természetes eredetű tudat és egészség módosító szernek vannak rossz hatásai is. Mindkettő ismerten bizonyított. Egyiket sem fogadják el gyerekes hisztinek tűnő viták miatt. Már európai országokban is használják gyógyításra.


Ám az, hogy valaki tompa agyú, nem közvetlen következménye a füvezésnek. Van, aki betépve ír olyan költői képeket, fantasztikus verseket, amikre én sosem lennék képes. Más meg jókedvében is csak rombolni tudja magát és a körülötte lévő világot, pedig nem használ módosító szereket. Ez talán a két vége a skálának. A kettő között ott van 6 milliárd ember.


Van egy olyan nézőpont, hogy amikor "az ember beszív, akkor passzív". Lehet benne valami. Nem vitatom. Láttam rá ellenpéldát.


Vegyünk egy másik példát. Köztudott, hogy egy bizonyos, természetes erjesztés útján kialakult, legláis drog rombolja az agysejteket. Ennek fogyasztói között könnyebb pontosabb információt adni arról, hogy milyen mértékletesség és milyen fogyasztói szokások vezetnek oda, hogy valódi agyhalott lesz valaki, és még itt is van rengeteg ellenpélda. Akkor mit várunk egy tiltott drog ismereteiről, aminek hatásának tanulmányozásához nincs elégé megbízható és elégséges példányszámú mintavételünk.



Van egy tippem, hogy az osztálytársad füvezés előtt is tompa volt.

2013. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 cli_hlt ***** válasza:
48%
5: te egy balfékkel jártál. Az, hogy mellesleg füvezett is, mellékes.
2013. dec. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
64%
Ma ful betèpve irtam matek dolgozatot 5-ös lett,nem tudom hogy sikerültxd;)
2013. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
29%
anyád a kábítószer
2013. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez egy nagy provokatív téma.


Tökéletesen mindegy, mit írnak itt.


Az valóságot úgysem ismeritek féltek tőle, és inkább a kényelmesebb utat választjátok: hisztek a média és a politikus mondandójában, akár van mögötte tartalom, akár nincs.


Az, hogy a kérdező egy emberről levon egy következtetést. Csak megröhögtet és mutatja, hogy mekkora demagógia és előítélet van az emberekben.


Jó úton haladsz kedves kérdező a tökéletes agymosott állapothoz. Ha le akarsz róla térni, szólj!

2013. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!