Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lesz majd nekünk jó...

Mennyire lesz majd nekünk jó a közekedő futurizáció?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az elkényelmesedés.


Online vásárlás: A média is mondja, hogy online vásárolni kényelmesebb!

Viszont tapasztalat, hogy: A futár költség sokkal drágább, mintha elmennénk ingyen a boltba, vagy, ha beutaznánk a legközelebbi városba.

Rendeltem, és utánna variáltak, hogy most ez nincs, az nincs, válasszak másikat.


Szerintem, az a jobb, ha elmegyünk, és a saját szemünkkel látjuk, és még ki is próbálják a boltban, ha kérjük.


Az okostelefonok: A jövőben az embertársaink csak másodlagosak lesznek, míg elsődleges lesz a telefonunk.

Nem nagyon foglalkozunk majd az emberekkel, a telefonunkkal fogunk majd nekik köszönni az utcán.

Megromlik sok vagy rengeteg emberi kapcsolat.


És az okos tv.



2013. dec. 17. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem téged pont az általad említett média ijesztget ezekkel a hülyeségekkel, amit írsz. Azért modernizálódik az élet számos területe, hogy kényelmesebben éljünk. Ennyi az egész. Embere válogatja, hogy ezt hogyan is használjuk ki, de elárulom, lehetséges ésszerűen, logikusan élni a moder "találmányokkal", mint pl. a webshopok.
2013. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Azt sohasem értettem, miért fogják az internetre az emberi kapcsolatok romlását.

Akik kíváncsiak egymásra, úgyis találkoznak majd.

A levelezés sem volt közvetlenebb.


Az elkényelmesedés tényleg probléma, de túl drasztikus jövőképet festettél le szerintem.


Mindennek van jó és rossz oldala. Én több pozitívumot látok a modernitásban, mint negatívumot.

2013. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Webshop! Köszönöm, nem kérek belőle. Inkább utánajárok, mint várom, hogy elémhozzák. Az a biztosabb.


Már most mit művelnek az okostelefonnal, főleg a fiatalok!

Pucsítanak a tükörben vele, alig szállnak le a buszról, hazáig csak pityegtetnek rajta. És soha fel nem néznek, mi van a lábuk előtt, vagy ki megy el mellettük.


És a divat, amit a média erőltet rá az emberekre.


A JÖVŐ: egy divatorientált, kirakatbaba nőkből álló, kényelmes, emberkerülő-csak a telefonnal foglalkozó nemzet lesz. Aztán meg mégkésőbb elhízunk, mert a tv-t sem kell majd a kezünkel bekapcsolni.


Én maradok a régi megszokott dolgoknál, így nem lustulok el, és nem kényelmesedek el.

2013. dec. 17. 18:46
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát, aki emberkerülő, az okostelefon nélkül is az. Én is inkább olvasok könyvet és hallgatok zenét, mintsem társalogjak. Telefon nélkül sem lennék kommunikatívabb.


A fiatalok meg majd kinövik a baromságaikat.

2013. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Apropó a fiatalság: Amit leszürtem róluk: A mai fiatalság mind olyan, hogy megvan nekik minden, magyarul ki van nyalva a **** és emiatt pattognak és magamutogatóak. Náluk a divatorientáltság a kiváló jelző! A trendi napszemüveg, drága trendi ruhák. Monster High baba ismerős valakinek? Ami magyarországra is betette a lábát? Mit művelnek amellett a baba mellett is? Szörnyű!!


És azok az együttesek, amit a média piac direkt nekik kreált. One Direction, Kesha, stb...


Én NEM szeretném, ha az én gyerekem is így magamutogatón viselkedjen, és menőzzön, mert neki jobb telefon, iphone kell, mint a barátjáé. barátnőéé.


Úgyhogy ha ez így tovább halad, a fiatalság (az éjjel-nappal budapest is a fiatalságnak szól) úgy elromlik, hogy azokat soha, de soha nem lehet visszahúzni le a földre.


Az okostelefonokat is már 12 ezerért meg lehet venni, hogy minél jobban mérgezze az emberiséget.

2013. dec. 17. 19:01
 6/20 A kérdező kommentje:

Ők az énekeseket követik, úgy viselkednek, mint az énekesek. Szánalmasan viselkednek. Miért is vannak már a mai fiatalok 13 évesen a nőgyógyásznál, mert látom, ha kórházban vagyok! Fogamzásgátlóért.


Ezt is a médiának köszönhetjük!


Na, ezért nem kell nekem SEMMILYEN okostelefon, sem tablet PC. Én a régi megszokott dolgokhoz ragaszkodok, és a gyerekemet is ehhez nevelem majd. Nem Kesha, okostelefon, meg a trendi divat, meg éjjel-nappal budapest.

2013. dec. 17. 19:07
 7/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, az utóbbi beírásod sajnos a mai divatos trehány szülőknek köszönhető.

Kérdésedre válaszolva és még hozzátéve: én a kártyás fizetéstől viszolygok, illetve a rezsiköltségek online fizetésétől. Mi sem egyszerűbb, hogy az állam és egyéb szervek nyomon kövessenek :P. Erősen kottás világ elé nézünk, pont úgy, mint az 50-es években, csak most nevelik ki a hü..e embereket hozzá, idegen nyelvtanítást is éppen beszüntetik :)

2013. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

B..szki...már megint te jössz a médiával? Múltkor még a cigi volt a bajod.


Amúgy soha nem a technika a hibás, hanem az emberek akik nem tudják megfelelően, határokat tartva használni.


"Viszont tapasztalat, hogy: A futár költség sokkal drágább, mintha elmennénk ingyen a boltba, vagy, ha beutaznánk a legközelebbi városba."


Ez azért elég relatív. Egyrészt az idő pénz, volt hogy egy 500 forintos dolgot adtam el, és a vevő kedvéért beugrottam a belvárosba, ráment több mint 1 órám...ez még órabérnek is rossz.

Másrészt nagyobb online rendeléseknél kifejezetten olcsóbban jössz ki, pl számítástechnikai dolgoknál, több ezret spórolsz alkatrészenként, és ehhez képest a kiszállítás semmi, egyes esetekben ingyenes is.


Az utánajárás dolog megint olyan, hogy én helyben, net előtt mindent jól átnézek, ezt vagy azt vegyem, melyik a jobb, míg mondjuk a boltban lehet rám sóznak olyan dolgot amit én nem is akarok.

2013. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kérdező, az utóbbi beírásod sajnos a mai divatos trehány szülőknek köszönhető


Nem csak a trehány szülőké! Minden gyerek szerte a világban, hovatartozástól, pénzbeni keresettől függetlenül.


4 éveseknek ajánlják a játék laptopokat a reklámokban, aztán meg 2 év múlva már igazi kell neki, minek a játék?

2013. dec. 17. 19:49
 10/20 A kérdező kommentje:
Az embereket elrontsa a médi! Föleg az RTL Klub! Ott meg aztán olyanok vannak, akik már szerepeltek felnőtt filmekben is! A kitetovált, feltöltött fenekeket mutogassák, mert az a menő jelszóval!
2013. dec. 17. 19:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!