Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha aludni akarok, miért lesz...

Ha aludni akarok, miért lesz minden hang vagy 200% hangosabb?

Figyelt kérdés

Ha aludni akarok az eső is rohadt hangos, fúró a szomszédban mint egy légkalapács, és a szomszéd szobában a TV mint egy mozi!

Miért?



2013. dec. 29. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mert annyira próbálsz nem figyelni rá. Figyelj rá direkt és két perc múlva elhalkul!
2013. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert az agy próbál kikapcsolni,de az érzékszervek vagy a hőmérséklet egyebek beindítják az életfunkciókat,így az agy folytonos készenlétben áll,és küldi a jeleket a érzékszerveknek...valami ilyesmi
2013. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem biztos, de olyasmi dolog lehet, mint hogy ha több ideig sötétben vagy egyre jobban látsz, mert kitágul a pupillád. Szerintem lehet hogy ez is egy ilyen dolog
2013. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

omg az komoly,az emberi agy soha nem áll le,kivéve ha meghalsz de akkor már nem kelsz fel többé.

Agy működtedi az egész testedet,ha az leáll levegőt nehezen vennél kedves :D

Amúgy én is így vagyok,de valahogy csak elalszok :D

2013. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem azt mondtam,hogy leáll,hanem hogy kikapcsol,azért lassul le a szervezeted és áll be a pihenőfázisba alvásnál ,mert az agyadat is pihenteted ,mivel napközben erősebben van igénybe véve,a szervezetedben minden nyugalmi helyzetbe kerül.
2013. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*Facepalm.*


Első vagyok. :) Nem akartam hosszan kifejteni a válaszomat, de kezd dőlni a bullshit, úgyhogy kifejtem. Ez egy kognitív pszichológiai/neurológiai jelenség. Mivel aludni szeretnél és úgy gondolod, csak csendben tudsz, nem akarsz hangos zajt hallani. Mikor mégis betör a zaj, zavarónak címkézed fel. Mivel zavaró, megpróbálod elhárítani. Megfeszülnek az izmaid, próbálod elterelni a gondolataidat, és apró kudarcnak címkézel fel minden alkalmat, amikor mégis visszaterelődik a figyelmed. Ettől még feszültebb leszel, még élesebben koncentrálsz a zajra: ellenőrzöd, hogy sikerül-e nem figyelned. Tulajdonképpen a figyelmi folyamataidat a figyelmi folyamataid ellenőrzése köti le. Krónikus fájdalom betegségek egy része ugyanígy működik. (Annyira akarom, hogy ne fájjon, hogy folyamatosan azt figyelem, fáj-e.) Öngerjesztő feszültség, mint egy végtelen ciklus a programban.


Ha viszont szándékosan próbálsz koncentrálni a zajra, és a saját befeszített izmaidra, akkor egy idő után az izmaid elernyednek, a zajra pedig deszenzitizálódsz és elalszol.


Kicsit nehéz megérteni a logikáját, kell hozzá egy adag pszichológia és egy adag neurológia, de működik, komolyan, próbáld ki! Ez a meditáció egyik alapja. (Pszichológus hallgató vagyok.)

2013. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%
Egy tudóssal vagy dolgunk hölgyeim és uraim!
2013. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!