Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Atveszem az emberek szemelyise...

Atveszem az emberek szemelyiseget. Miert vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Egy osszeveszes alkalman, a bekules kozben jottem ra, hogy atveszem az eppen velem beszelo, baratkozo ember viselkedeset, szemelyiseget, hangulatat. Sokszor eszre sem veszem. Ez az osszeveszes is ehhez kapcsolodhat. Ket baratommal voltam egyutt egyszerre egy helyen, akik egymast utaljak (az egyik 14/F a masik 17/L). Ez a ket ember teljesen kulonbozik egymastol s aznap valahogy akaratlanul is osszezavarodtak bennem a szemelyisegek s osszeveszes lett belole. Az utobbi par napban jottem ra, hogy en nem is olyan vagyok, mint ok. A szemelyisegem teljesen mas, megis akarkivel beszelek, olyanna valok mint a tarsam akivel beszelek. Atveszem a beszed stilusat.

Onallo dontesem sincs, onbizalmam sosem volt. Minden baratom (az a nagyon keves) mashogy irta le a belso tulajdonsagaimat, s mintha sajat magukrol beszelnenek.

Persze azert egy nagyon kicsi en is van benne, de inkabb a rossz tulajdonsagok.

Mit tudnek csinalni, hogy onmagam legyek? Tudom hogy furan hangzik ez az egesz, de igaz. Hogyan lehetnek 'en' s nem mas valaki?

14/L



2014. jan. 16. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Bizonytalan vagy önmagadban. Meg kell erősítened a hited, hogy jó vagy úgy, ahogy vagy. Amikor épp nem bújsz más bőrébe, figyeld magadat, hogy mik a jellemző és domináns tulajdonságaid és próbáld ezt megtartani társaságban is.
2014. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A személyiségtípus elméletek sok mindenre fényt derítettek nálam.

Én is képes vagyok hasonlóan viselkedni, de csak azért, mert minden oldalban találok igazságot és nem azért, mert bizonytalan vagyok.

Ott van például az MBTI (van egy remek magyar teszt róla, de elsőre nem feltétlenül az a típus jön ki, ami tényleg vagy, érdemes olvasgatni a leírások között, és, ha közben jön az "Aha!" élmény és csomó olyan dolgot írnak le rólad, ami mindig is előjött az életedben, akkor megtaláltad, milyen típus lehetsz.) Én INTP vagyok, és nálunk is igen gyakori a kaméleonság, de ez nem feltétlenül hazugság, mert hű vagyok magamhoz, egyszerűen csak annyi áll a háttérben, hogy kíváncsi vagyok a szituációk, dolgok mögötti igazságra és, mivel minden fél megéli valahogy a helyzetet őszintén, ez azt jelenti, hogy mindkét oldalban van valami igazság és ezt úgy tudom a legjobban megvizsgálni, hogy azonosulok mindkettővel.

A másik, ami segíthet, az Enneagram - ott a 9-es típusra jellemző, hogy annyira tud azonosulni mindkét(vagy akárhány) oldallal, hogy néha nem is tud dönteni a közöttük és mindegyikhez ugyanúgy át tudna állni. Az egyik könyvben találtam egy példa leírást egy 9-es szociális munkásról, akinek az volt az aktuális munkája, hogy elvigyen egy gyereket a szülőktől egy otthonba. A munkahelyén meghallgatta, hogy miért is kell ezt tennie, és teljesen egyetértett, majd elautózott a szülőkhöz, akik elmagyarázták, miért az lenne a legjobb, ha velük maradna a gyerekük, amit szintén tökéletes érvnek talált. A végén képes volt oda-vissza utazni a két hely között, mert mindkét érvben látta az igazságot és nem tudott dönteni.

Na ez rám is jellemző.


Lehet, hogy te is hasonló típusokba tartozol és egyszerűen csak így tudod optimálisan megtapasztalni a világot. Én sokszor úgy vagyok vele, hogyha kizárom a lehetőségeket, és kötelezően egy dolgot választok (mert például mások ezt teszik, vagy ez a norma, de én nem érzem úgy a szívem mélyén) akkor csomó tapasztalatot megvonok magamtól. Nem vehetsz fel csak egyféle személyiségjegyet, ha több dologgal is azonosulni tudsz. A lényeg, hogy ne hazudj és beszélj úgy, mintha bárki hallhatná és visszajátszaná neked később, mondd mindig azt, amit a legigazabbnak tartasz -ne azt, amit mások hallani akarnak- és vállalj is érte felelősséget. Így talán sokkal többet meg is tudsz magadról.

2014. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!