Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet ezeken változtatn...

Hogyan lehet ezeken változtatni? Más, aki hasonló hátrányos tulajdonságokkal bírt?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy melyikkel kezdjem van néhány.

Nagyon sokszor lejátszom magamban, azt ami felhúzott, megbántott 1 éve, fél éve. Nem vagyok képes magamat túl tenni rajta. Egyszer csak előjön és pörgök, dúlok, fúlok. Ha a közelemben van az illető hozzá vágom. Vagy,ha valaki beszól rögtön visszavágom,h ő se volt különb ekkor s ekkor. Egyszerűen leírva nagyon haragtartó vagyok, nagyon könnyen robbanok minden apróságra. A múltban élek.

2. Túlzottan féltékeny vagyok.

3. lusta, mostanában alig tudom magam rávenni valamire.

4. Nagyon szomorkás, alig szoktam viccelődni, hülyéskedni másokkal.

5. Nagyon stresszelek

Még azon is ,ami régen történt, ezt leírtam az elsőnél. (Pl. lakótársammal többször volt vitám, nem rég költözött be, én már évek óta itt lakom, s itt akart új rendszert kialakítani (naponta jártak fel hozzá haverok, úgy,h mondtuk nekünk a fősulira tanulnunk kell, meg alapból úgy jött,h hozzá fel se fognak járni stb..)Párommal az egy évvel ezelőtti sérelmeket marcangolom, mert nem tudtam magam túltenni rajta. Stb

Tippek? Esetleg tudtok nekem hobbit vagy nem tudom mit tanácsolni?



2014. jan. 20. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nem problémák.És gyerekes is,amit írtál.
2014. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, hogy legyél aktívabb. Ne hagyd, hogy a lustaság magával ragadjon, attól depis is leszel, és a stersszt is fokozza - annak ugyanis az elvégzett munka után érzett sikerélmény a legjobb ellenszere.

Ez azért is jó, mert nincs időd szomorkodni, hülyeségeken agyalni.

Egy szokatlan, ám elég jó módszer pedig az, ha néha elmész templomba. Mivel a kereszténység pont a megbocsátásról szól, ha figyelsz a prédikációkra és átgondolod, idővel rájössz, hogy valóban nem jó a haragtartás (mivel csak magad mérgezed vele), és kapsz iránymutatást, hogy mit csinálj helyette. Nem vagyok vallásos, de nekem ez sokat segített.

2014. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Várok még válaszokat, tippeket.

Tegnap, amúgy olvastam is Bibliát, nem bántam meg :)

2014. jan. 21. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!