Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonévesen kéne a legboldoga...

Huszonévesen kéne a legboldogabbnak, a legszabadabbnak éreznie magát egy embernek, nem?

Figyelt kérdés

Nincsenek igazi kötöttségek, a saját szüleinek a felelőssége alól már kikerült, ők már nem fogják, legtöbbször saját családja még nincs, értük még nem tartozik felelősséggel. Csak önmagától függ és magáért felelős.

Csakhogy én olyan képlékenynek érzem most az egész életet, olyan "semmilyennek" érzem a helyzetemet. Kapcsolatom nincs, így nem tartozom senkihez, egyetemen tanulok, ott meg vagy haladok előre vagy nem. Semmi világosabb kép nincs, hogy majd hol és egyáltalán mit fogok dolgozni (nem a szak miatt, hanem hogy be tudom-e befejezni), lesz-e családom, egyáltalán lesz-e valaha valakim...

Én így nem tudok boldog lenni, nem tudok szabad lenni úgy, hogy közben nincs meg a tudat, hogy azért van egy biztos pont az életemben.

Normális ez? Tudnék valamit tenni, hogy ne legyen ez az érzésem?

22/N


2014. jan. 25. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Az életben egyvalami biztos, az hogy semmi sem tart örökké. Tehetsz ellene, méghozzá azt, hogy nem töröd az agyad a megoldáson hanem megpróbálsz spontán cselekedni. Támad egy ötleted, hogy elmész bulizni, de jön az agy és lebeszél. Erőszakold meg magad, és cselekedj. Az hülyeség, hogy mindent lehet csak akarni kell, mert hiába akarok megtanulni egy nyelvet ha azért nem teszek semmit. Cselekedj.
2014. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
valami célod azért csak van,na és nincs barátod.még nem omlik össze a világ.akkor csináld azt a szájbalökött egyetemet,te még megteheted,hogy tanulsz államin gondolom.tűzz ki célokat,és idővel minden egyenesbe jön,ehhez persze,a felfogásodon is változtatni kell.sőt inkább csak rajtad múlik az egész,nem máson.
2014. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem sok fiatal érzi így, főképp azért, mert ma nekik a legnehezebb munkát találni. nyilván 0 kilátással motiváció sincs az iskola befejezésére, arról nem is beszélve, hogy a mai fizetésekből 1 ember is csak nyomorog, nemhogy családot alapítani...


hogy ma a nők többsége miért nem talál párt, nem tudom, őt, a te elképzeléseidet és életedet sem ismerem, de én úgy látom, nőként sokkal több esély van a boldogságra, mint férfiként, ezt értékelned kellene és kihasználni.


azt tudod tenni ellene, hogy ismerkedsz, és találsz olyan fiút, aki neked megfelel. akár családra vagy amire elképzelésed van. kitartóan tanulj, ha már elkezdted, bár valószínűleg semmit se fog érni a diplomád. inkább a nyelvet fejleszd, és külföldre gyűjts. ott majd megoldódik minden, itt biztos nem lesz szabadságod. addig törj ki amíg tudsz, mert minimálbérből nem tudsz külföldi útra gyűjteni. már ha lesz munkád 2 éven belül.


szerintem az ember alapvetően vágyik a biztonságra, de ma midnen telejsen bizonytalan. sőt, inkább biztosan kilátástalan. sajnos olyan korban élünk, amikor azért kell imádkozni, hogy ne jöjjenek újra vissza a népirtások és a tömeges éhhalál.

egyébként jellemző is, hogy a legtöbb öngyilkos, depressziós pont a 20-25 közötti korosztályból kerül ki.

2014. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
népírtás? :D te hol élsz ember,Szíriában?Az öngyilkosok számarányát tekintve napi 6-7 ma magyaron,ami roppant magas...de nem csak a 20-25év körüliek veszik a kötelet magukra.Talán annyiban igazad van,hogy külföldön felszabadultan,emberibb módon lehet élni,de ahhoz meg hogy gyűjtsön össze egy egyetemista? éveket dolgozhatna diákmunkával,még az sem lenne elég ahhoz (3-4ezer euróval kimernék menni) csak az kib..szott sok pénz...akkor inkább csinálja meg az egyetemet,tanuljon nyelvet intenzíven,és ha talál egy értelmes munkát ahol félretud tenni,többet mint egy minimál béres nettó 60ezres fizetésből,akkor van esély rá...
2014. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így érzem, mióta kikerültem a suliból. Hiába a szakma (van 3 is) senkit se érdeklek. Most olyan helyet találtam, ahol -60e-eről indulok, mert bejárás,+ helybérlés+bejelentést is ki kell fizetnem, emellett amit keresek az az enyém. kérdés keresni fogok e egy kanyi fillért is? Kilátástalan sz@r az egész.
2014. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A boldogság relatív, és pillanatnyi dolog. A szabadság is pont olyan hogy rájössz arra hogy mégsem annyira egyszerű mindent magunknak csinálni, te irányítasz ugyan, de senki nem mondja meg mit hogy csinálj, magadnak kell utat csinálni a dzsungelben. Tulajdonképpen célokat kell felállítani, hosszabb, rövidebb távra, és megpróbálni minél változatosabban élni, programokban részt venni. A jövőn meg nem bánkódni kell, hanem tervezni, ehhez kellenek a célok.
2014. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A szabadság is pont olyan hogy rájössz arra hogy mégsem annyira egyszerű mindent magunknak csinálni, te irányítasz ugyan, de senki nem mondja meg mit hogy csinálj, magadnak kell utat csinálni a dzsungelben."


leszámítva azt a párszáz törvényt, ami ellehetetleníti a vállalkozások működését és indítását, a gazdasági környezetet, ami arra késztet diplomás, többszakmás embereket, hogy a minimálbér feléért sepregessen utcát, havat.


"A jövőn meg nem bánkódni kell, hanem tervezni, ehhez kellenek a célok."


terv meg célok csak kilátás mellett értelmezhetők. aki kicsit is ért a gazdasághoz, az tudja, hogy ha van 5 ft tőkém, illetve a cégem üresfutása havi 100ba kerül, akkor nem éri meg vállalkozni.

2014. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!