Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értelmes válaszokat szeretnék...

Értelmes válaszokat szeretnék kérni az alábbi kérdésekre? :

Figyelt kérdés
miért érzi az ember magát úgymond felsőbbrendűnek a többi emberhez képest? miért ragaszkodnak az emberek foggal körömmel a saját vallásukhoz/területükhöz/életszemléletükhöz? miért nem lehet konszenzusra jutni olyan globális kérdésekben ami minden embert érint?

2014. jan. 26. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak te akarod így látni, mert gyűlölöd a másik embert. Ők nem foglalkoznak azzal, hogy te mihez ragaszkodsz, te miért foglalkozol azzal, hogy ők miben hisznek?
2014. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves ifjú kis titán: mindezek eléréséért pont a te generációd kellene küzdjön GYAKORLATIASAN és nem "miért"-eljen és tökölődjön annyit.

Azt azért hozzátenném, hogy ha te úgy látod, hogy egyesek felsőbbrendűnek érzik magukat nálad, az csak a te hipergyengedésednek, töketlenségednek és alulképzettségednek a jele. Vedd fel az Élet ritmusát és ne pisilj be a kihívásoktól!!!

A szomorú az, hogy mindezt az eddig nagy valószínűséggel trehány szüleid kellett volna megtanítsák neked :). Ellenkező esetben ezt a kérdést nem tetted volna fel.

2014. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ők nem foglalkoznak azzal, hogy te mihez ragaszkodsz, te miért foglalkozol azzal, hogy ők miben hisznek?"

Ha tényleg így lenne, akkor nem lennének vallási háborúk.


2/2 köszönöm a válaszodat de nem vagyok tizen- huszonéves fiatal és tudom hogy hol a helyem a világban.Nem érdekel hogy valaki többnek vagy kevesebbnek tart mint aki vagyok,csak érdekel mások véleménye is...

2014. jan. 26. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedben benne van a válasz is: azért nem jutnak egyezségre, mert mindenki okosabbnak, felsőbbrendűnek érzi magát a többieknél, így teljesen meg van róla győződve, hogy az a helyes, amit ő tesz, amiben ő hisz.
2014. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kérdésedre egy élő példa a 2-es válasz. :)


Érdekes kérdés amúgy, én olyan formában szoktam ezen gondolkodni, hogy miért azok az emberek gondolják ezt, akiknek inkább takargatnivalójuk lenne?

Ez nyilván intelligenciafüggő dolog, egy értelmes ember előbb bonyolódik a saját gondolatvilágába, minthogy egyszerűbb dolgokon megakadjon.

2014. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Azért mert esetleg több pénze van mint egy átlagos ember vagy túl szépnek tartja magát
2014. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem sok komment érkezett a kérdésemre,de azt hiszem megvan a válasz.
2014. jan. 30. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenre nem tudom a választ.. De megpróbálok rá válaszolni..


Miért érzi magát felsőbb rendűnek némely ember?? Azért mert olyan lehetőségek vannak a kezébe ami sokaknak nincs. És ezáltal különbnek "mindenhatónk érzi magát ettől.. Ezek szerint állati vonás mert kutyáknál is van ilyen.


Miért ragaszkodnak a valláshoz?

A valláshoz általában olyan emberek ragaszkodnak akik elveszettek érzik magukat. Ezenfelül összetart egy társaságot a hit. Háborús területen még inkább jellemző hiszen a szeretteit elvesztheti az ember és nem bir szembesülni a valósággal hogy nincs többé x vagy y és a hittel nyugtatja magát hogy ők már a menyországba vagy valahalába vagy oda jutottak ahol nekik már jó persze vallástól függő helyre.. Nehezen magyarázod meg annak hogy hülyeség a vallás akinek két fiát lelőttek egy háborúban..



Miért nem lehet globális döntéseket hozni?

Ez az országok miatt van..

Ez a sok nyelv és ország más más mentalitásúvá teszi az embereket és nem teszi lehetővé hogy az emberek összefogjanak.

Szerintem sokan ebből a helyzetből húznak hasznot. -Aki tudna tenni ez ügyben az nem tesz mert nem érdeke. Aki tenne az meg nem tud mert nincs rá lehetősége.

Ez lesz a bolygó és az emberiség veszte ez már bizonyos.

2014. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat,én is ugyanígy gondolom.Kár hogy ritka az ilyen gondolkodás/vélemény.
2014. febr. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!