Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha beleolvashatnál egy naplóba...

Ha beleolvashatnál egy naplóba, mit gondolnál a tulajáról ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kívülről nézve teljesen szerény, de egy-egy bejegyzésében leírja, hogy egy bizonyos dologban nagyon is jónak tartja magát, tegyük fel, azt írja, a zenéhez nagyon nagy tehetséget érez magában, és olykor megkritizál más zenéket/zenészeket - de ezt csak úgy magában, papírra vetve, tehát nem hangoztatja. Nagypofájúnak tartanád amiatt, hogy annyira biztos a tehetségében? Mikortól tűnik egy ember önteltnek?
2014. febr. 4. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
amikor már nem csak leírja, hanem hangoztatja is.
2014. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, senki sem fogja komolyan venni amíg nem hall zenélni. :)
2014. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha valaki látja magában a tehetséget. Értékeli a jó dolgokat önmagában, nem álszerénykedik. Mivel csak a naplójában írja le, tehát nem beszéli el fűnek-fának, hogy "jajj de ügyes vagyok, szeressetek", semmi rossz nincs benne.

(Pl.: tisztában vagyok az előnyös tulajdonságaimmal, igyekszem ezeket minél jobban kihasználni, a rosszakon változtatni. Nem szabad magunkbaroskadni, hogy de szörnyű emberek vagyunk, meg elbízni magunkat, hogy mi aztán királyak vagyunk, és nem lesz baj. :) )

2014. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Engem ez annyira nem érdekelne,de biztos meglepődnék,hogy miért és hogyan tartja ezt magában!?
2014. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát azért tarthatja magát jónak, mert gyakorol, esetleg meg is dicsérik, vagy néha elcsodálkoznak rajta. Akkor okkal gondolhat magáról ilyesmit, nem?

Na és mi a helyzet olyankor, amikor blogról van szó?

2014. febr. 4. 22:58
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, bocsi, félreértelmeztem a hozzászólásodat. Szerintem Magyarországon nem nehéz tehetséges emberként is háttérben maradni. :/
2014. febr. 4. 22:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne gondolhatna magáról akárki is jó dolgokat? Hol van előírva, hogy az ember csak a rosszat láthatja meg önmagában?
2014. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha szakember nem erősítette még meg a naplóírót abban, hogy tényleg tehetséges, mindössze ő feltételezi magáról, akkor lehet akár nagypofájúnak is tartani, vagy nagyképűnek.


Ha azonban megvan róla a szakértői vélemény, hogy tényleg van érzéke hozzá, akkor inkább szerénynek tartanám, és udvariasnak, hiszen mondhatná mások előtt is a kritikai észrevételeit, ámde mégsem teszi, nyilván mert tapintatos.

2014. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy megdicsérik a gyakorlását? Mégis ki? A hozzá nem értő nagyi, barátnők? Nekik sose higgy. Ha duci vagy, a barinők akkor is azt mondják majd, hogy jó vagy így, nem kell fogynod.

Igazi szakértőhöz menj el, és ha ő dicsér meg, akkor büszke lehetsz magadra. Bár inkább jobb szerénynek maradni, mert ha csak egy öröklött tulajdonságról van szó, pl. jó énekhang, azért az illető nem tett semmit, csupán szerencsés volt, mert így született, de nem dolgozott meg érte.

Azonban a 'jó hang' példánál maradva, ha valaki még tovább fejleszti, képezi az alapból szuper hangját, akkor már igenis lehet büszke magára.


Anélkül, hogy a maga erejéből letenne bárki is az asztalra valamit, úgy önteltség.

2014. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha csak a naplójában írja, az okés. Attól öntelt egy ember, ha hangoztatja a vélt vagy valós előnyeit, ha állandóan fényezi magát mások előtt.

Viszont a naplót ugye mindenki önmagának írja. Ha oda sem írná le, az álszerénység lenne. Az ember legyen őszinte önmagával.

2014. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!