Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire trehányak az...

Miért ennyire trehányak az öregek többsége, miért avatkoznak be olyanba, amihez nincs közük?

Figyelt kérdés

Nagymamám meglehetősen hanyagolja a tisztaságot. Egy csomóba behajítja a mosogatóba a mosogatórongyot, a mosogatószivacsot sem csavarja ki, otthagyja a mosogatóban. Miután kifertőtlenítem ezeket, a kezébe veszi és ugyanígy mint mindig, behajítja egy csomóba a mosogatóba. Hiába mondom neki, ne tegye, mert a bacilusok benne veszélyesek, mindhiába.

Amikor elfogy a türelmem és már kiabálok vele, az öregségére hivatkozik és meg van sértődve, h. miért kiabálok vele, miután nem hallgat rám, h. ne fertőzze meg magát és engem sem a bacilusos egy csomóba hajított mosogatórongyával.

Kidobálja a hasznos dolgokat, mert szerinte azokra nincs szükség (citromfacsaró, krumplihámozó, tea, ami még jó stb.) Ugyanakkor a régi szakadt, lyukas táskáit foltozgatja, biztosítótűzgélgeti.

A WC-be nem gyújt villanyt, nyitva hagyott ajtónál intézi a WC-zéseit, a szarszag is terjeng a lakásban. Nem nyit ablakot, hogy a szag eltűnjön.

Akkor nyitva hagyja az ablakot, amikor kinn hideg van és meg lehet fagyni a konyhában.

Az én cuccaim között pakolászik, eltüntet dolgaimat, ha úgy gondolja, kidobja, nem találok a cuccaimból sok mindent. Elcsórta a párnámat, kibelezte, majd miután kérdőre vontam, mocskos rongyokkal kitömte és így kaptam vissza. Nem értem, a mocskos rongyokat miért tárolja magánál....



2014. febr. 14. 10:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Barátnőm 82 éves anyukája is hasonlóképpen viselkedik. Ezért írtam, hogy az "öregek többsége" - ami a trehányságot illeti.... :-(
2014. febr. 14. 11:09
 2/2 lencsefőzelék ***** válasza:
58%
Nevelés kérdése. Az enyém 90 évesen egyáltalán nem ilyen. Persze ennyi idősen már nemigen fogod tudni átnevelni...
2014. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!