Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy munkahelyen a dolgozók...

Egy munkahelyen a dolgozók egy kollegájuk halála kapcsán miért mosakodnak ezerrel maguk és egymás előtt?

Figyelt kérdés

A történet röviden: egy kolléga hosszas betegeskedés, gyakori rosszullétek után kórházba került. Kiderült, rákos.

Két hónapot töltött kórházban, mely idő alatt egyre rosszabb állapotba került (áttétes rák).

Majd meghalt a kórházban.

A családja hétről hétre betelefonált a munkahelyre és mindig elmondták: egyre rosszabbul van. Ezt mindenki tudta.

Két hónap alatt rajtam és a takarítónőn kívül senki se látogatta meg (a munkahelyről). A kórház bp-en van, a munkahely bp-en, a munkatársak mind bp-iek.

De két hónap alatt senkinek se volt 1-2 órácskája (közlekedéssel együtt) meglátogatni.

Mindenki elmondta ezerszer, hogy jaj szegény, meg kéne látogatni, jaj szegény.

De csak a pofájuk járt.

Persze még egy telefonhívásra se futotta senkitől. Hiába drága a telefon, egy haldoklóra ennyit már minek áldozni.


Majd jött a hír meghalt.

Megint. Jaj szegény! Ilyen fiatalon! Jaj szegény.


És elmondták: jaj, jaj pedig épp most akartam meglátogatni. Két hónapig nem volt rá idő, de most persze lett volna, és ÉPP MOST mentek volna. De hát meghalt. A francba! Még várhatott volna kicsit a megdögléssel, mert épp most ment volna mindenki. Hogy nem volt képes várni még egy hetet! Pont most gondoltak rá pedig, hívták volna.


És ezzel nincs vége.

Megjött a gyászjelentés, benne a temetés napjával.

Persze mindenki szerint el kéne menni, jó lenne de hát TERMÉSZETESEN épp mindenkinek épp akkor halaszthatatlan dolga van.

Kinek a bölcsibe kell menni a gyerekért (mert persze máskor el tudja hozni más is a gyereket, de épp most senki csak a szülő) kinek különórája van épp akkor (és azt persze a világért se lehet kihagyni egyetlen alkalommal, mert hova jutna a világ) kinek edzése lesz (mert az edzés ugye olyan hogy csak akkor lehet végezni, míg a temetést bármikor, ugye..)


Summa summarum: miért mosakszik mindenki ilyen szar átlátszó kamu indokokkal maguk és egymás előtt?

Mit mosakszanak? Miért nem mondják meg őszintén: nekem ez az ember aki meghalt nem volt se atyám, se ingem se gatyám, mit érdekel engem a betegsége a halála? Szarok rá.

Ez durva kijelentés lenne de legalább őszinte és nem szar átlátszó csont kamu.


Vagy legalább kussolnának az idióták és ne mondanának semmit.

Részvétem azt jó napot.


2014. febr. 18. 10:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek ilyenek. Most neked minek kell ezen háborogni? Örülj, hogy te nem vagy ilyen. Ne másokkal foglalkozz, hanem magaddal. Biztos te sem vagy tökéletes még, ebből a levélből is kitűnik.
2014. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Ugyanakkor kar az energiaert, amit a kerdesbe, vagy az ezen valo kattogasba olsz.

Az emberek ilyenek, es ha a fejed tetejere allsz sem fognak valtozni. Erre annyit mondok, h mindenki csak annyit kap vissza, amit ad...

2014. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Valóban emberi tulajdonság. Azért sajnálkoznak ennyit, hogy fenntartsák a látszatot, hogy ők együtt éreznek. És azért nem mennek/mentek el meglátogatni, mert amúgy nem foglalkoznak vele, hiszen talán nem is nagyon ismerték az illetőt... Szerintem nem baj az, ha sajnálkoznak,megpróbálnak együttérzőek lenni, persze elég gáz, hogy néha színészkednek (pl hogy pont most akartak elmenni, pedig dehogy akartak..).

Én is voltam már így, hogy meghalt egy csoporttársam, és még sírtam is őszintén, mert megrendített ez az egész, és tudtam, hogy egy nagyon jó embert veszítettünk el, viszont a temetésére nem tudtam de nem is akartam elmenni, mert nem éreztem volna magam odavalónak, hiszen akár csoporttárs volt akár nem, nem nagyon ismertem őt...

Szóval néhányan megjátsszák az egészet felszínességből, mások együttéreznek, de nem akarnak odapofátlankodni, míg megint mások lehet, hogy tényleg elgondolkodtak azon, hogy meg kellene látogatni.. De kár ilyennel foglalkozni..

2014. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%

Te felhívtad őt? Bementél hozzá meglátogatni? Elmentél/elmész a temetésre?

A: Igen. - Nagyszerű, Te egy jó ember vagy, de nem mindenki egyforma, hiába dühíted fel magad, nem lesz jobb.

B: Nem. - Nincs miről beszélnünk.

2014. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ilyenek az emberek. Tudják, mit várna el tőlük az illem, de mivel nem nagyon érdekli őket a dolog, nem tudják rávenni magukat a cselekvésre.

Mi legalább anno nem játszottuk meg magunkat. Küldtünk egy csokrot meg egy táviratot munkahelyről közösen, és kész.

Azt feleslegesnek tartottuk, hogy ott toporogjunk a családtagok közt a temetésen, mikor volt, aki fél mondatot se váltott az elhunyttal soha. Meglátogatni is hasonló meggondolásból nem is akartuk, pedig ő is sokáig kórházban volt.


Ez csak annyi, hogy az emberek nem tudják rendesen felmérni, mikor kéne befogni, és nem fasságokat beszélni a levegőbe, amiknek semmi alapja. Nem kell siránkozni, mikor amúgy nem vagy gyászos hangulatban. Nincs ebben semmi.


Az volt ciki, mikor ugyanilyen okokra hivatkozva a tulajdon unokatestvérem nem látogatott be nagymamánkhoz a kórházba, majd a temetésre se jött el, mert neki pont Thaiföldre kellett utaznia.

2014. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek nem szeretnek szembesülni a megváltoztathatatlannal, különösen nem a megváltoztathatatlan betegséggel. Deprimáló mindenkinek, ezért inkább halogatják a szembesülést. Ráadásul igencsak kellemetlen találkozni egy beteggel, akinek kevés van hátra (ráadásul nem is családtag), mit lehet neki őszintén mondani ?
2014. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

olvasd már el az írásomat ha már válaszolsz és ne kérdezz baromságokat.



Te felhívtad őt? Bementél hozzá meglátogatni? Elmentél/elmész a temetésre?

2014. febr. 18. 11:25
 8/29 A kérdező kommentje:

hát épp ez az!

semmit se KELL mondani sehova se KELL menni.

ha van mondanivalója mondja. ha van késztetése menjen.

ha nincs akkor ne.

de ne kábítson szar átlátszó kamukkal.

inkább hallgasson.


mit lehet neki őszintén mondani ?

2014. febr. 18. 11:27
 9/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jogos a felháborodásod! Igazat adok, én is az a típus vagyok, aki az ilyen helyzeteken igen is fel tud háborodni! Viszont itt most kiszúrta valami a szemem, méghozzá az egyik hozzászólásban. Ami a következő: mindenki azt kapja vissza amit ad... Ez mi??? Hány olyan ember van, aki a végletekig jó, nem rossz szándékú, és mégsem nézik semmibe? Pont ezért?! Hány olyan van aki segít, és mégis átgázolnak rajta? Az ilyen kijelentés felesleges, abba bele sem gondol valaki, hogy esetleg a kollégákban van a hiba? A hozzáállásukban?! Én nem ismerem a helyzetet, sem a kollégákat, de az ilyen képmutató alakokról el tudom azt képzelni, hogy ameddig bejárt dolgozni, sokat tett a fenekük alá, segített itt-ott, normális volt, addig bizony volt nyalifali ezerrel... Szegény ember, beteg lett, kórházba került, és onnantól már le sincs tojva, mert nincs belőle hasznuk?! Bocsánat a nyers véleményért, de nem a kérdezőt kell okolni a kérdéséért, és nem ebben keresni a hibát, egyszerűen olvasni a sorok között! A takarítón és a kérdezőn kívül ott mind valószínűleg ilyen felszínes, gerinctelen alak lehet, akik ímelnek ámolnak, tisztelet nuku, gerinc semmi, alázat semmi... Meghalt az az ember, nem látják többet, ennyit nem érdemel meg????
2014. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Látogatás:

Engem egy rákos rokonunkhoz már a vége felé nem engedtek be a kórházba, mert ő direkt kérte, hogy nem akarja, hogy így lássam.

Nem hiszem, hogy a kollégáknak ilyen helyzetben feltétlenül látniuk kell a beteget.

Persze máshogy is ki lehet fejezni az együttérzést, egy lappal, egy üzenettel, stb.


Temetés:

Általában a vezető, és néhány kolléga szokta képviselni a céget. A cég nevében vesznek koszorút. Nem szokott az egész kollektíva elmenni. Persze ha egy kicsi, családias helyről van szó, az is lehetséges.


Attól, hogy valakin nem látod, még nagyon is megviselheti, érdekelheti a másik betegsége, halála. Nem mindenki ugyanúgy mutatja ki az érzéseit.

2014. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!