Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi legyen ha adottak a feltéte...

Mi legyen ha adottak a feltételek a boldogsághoz, de mégsem vagyok az?

Figyelt kérdés
Racionálisan, kívülről szemlélve magam lehetnék boldog de nem sikerül, pedig szerintem a helyemben száz emberből legalább 90 elégedett lenne a sorsával. Vannak céljaim, álmaim, próbálok egézségesen tekinteni a világra, de hiányzik belőlem valami amitől elégedett és boldog lehetnék. Talán valami nagyon mély depresszió okozhatja, de egyszerűen nem tudom elfogadni hogy én, aki sose hittem az elme betegségeiben, én aki szentül hitte hogy a tudat meg tud birkózni ilyen problémákkal, hogy most nem sikerül.

2014. febr. 18. 22:41
1 2
 1/18 Ladislavdeal válasza:
Hány éves vagy és F vagy N?
2014. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
24, férfi.
2014. febr. 18. 22:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Értelme van-e az életednek? Vagy hiába van mindened mégsem tudsz vele mit kezdeni? Van barátnőd, feleséged? Gyerekeid? Barátaid, akikkel mindezt megoszthatnád?
2014. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ladislavdeal válasza:

1 kérdezô voltam:


Olvasgass utána a depressziónak,akármennyire is nem hiszel benne,nézz utána,olvasgass utána,nem kell azonnal orvosokhoz rohangászni mert "talán azom van",lehet depressziós vagy,de lehet nem,a depressziónak is vannak különbözô "mélységei",az édesanyám depressziós,nagyon is jól tudom mirôl van szó,a régi soha sem leszel a depresszió után,de már az orvosok rengeteg mindent meg tudnak ellene tenni (18/F)

2014. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Lehet valami mègis hiànyzik az èletedböl.Szerelem?Igaz baràtsàg,szivböl jövö nevetès?Szórakozàs?Vagy egy baba?
2014. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nincs se barátnőm, se feleségem se gyerekeim. Nehéz ezt elmagyarázni olyannak akinek a családja élete értelme. Egyszerűen nincs igényem ezekre, úgy érzem az önmegvalósításom útjában állnak és nem adnának annyi plusszt mint amekkora áldozatot kellene hoznom értük. Mondom ezt úgy hogy szerető családban nőttem fel, de az ugye a vonal innenső oldalán volt.

A célom a világ megismerése. Sose hittem hogy valaha is teljesülni fog, de ez a szép benne.

2014. febr. 18. 23:14
 7/18 anonim ***** válasza:

Micsoda válaszok... némelyeknek tényleg annyira haszontalan az életük, hogy az egyetlen megoldást a szporodásban látják? Egyáltalán hogyan gondoljátok ezt: ha szar az életed, csinálj/szülj egy gyereket, ha úgy is szar, csinálj/szülj még egyet?


Kérdező, ha egyedül nem megy, ne szégyellj segítséget kérni. Csak arra figyelj, hogy nehogy pszichiáterhez menj, mert az nem hallgat meg, nem kezel, csak felír valami "gyógyszert" amitől függővé válsz és elküld. pszichológushoz menj, akinél leástok együtt a probléma gyökeréig.

2014. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az (én) a probléma.Emiatt nem vagy boldog.Vonatkoztass el.

A parton ülve nem jutsz el az óceánig.Csak a sodráson gondolkozol, és közben nagyon jól tudod, hogy bele akarsz ugrani.Tehát keress egy technikát, amivel éberebbé válhatsz és tégy azért aminek a lehetőségét érzed!

2014. febr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Próbálom felfogni amit írtál, de nem tudom hogy velem van-e gond vagy tényleg bullshit az egész.


Én úgy vélem az ember önző lény aki, bármit is és bárhogyan is tesz azt csak magáért teszi. Ami külső szemlélőnek úgy tűnik mint egy másik emberrel tett jó, az is visszavezethető a saját örömödre. Így válik az önzetlenség is önző dologgá. Élni nem olyan könnyű mint elsőnek tűnik. Egy részecske egy végtelen nagy potenciál-felületen mozogva nagy potenciális energiájú hegyeket mász meg, hogy a végén a termodinamikailag legalacsonyabb energiájú pontba eljusson, mintha előre látná hogy merre kell tartania. A másik véglet a folyó ami mindig az adott legalacsonyabb ellenállás irányába folyik. Én valahol a kettő között állok: amíg látom hogy két döntésem közöl melyik jár több boldogsággal addig igyekszem azt választani de nem látok a jövőbe, és döntéseim se mindig tökéletesek. Talán a boldogságot is evolúciós elvet követve kellene keresni: minél több próbát tenni, minél több olyan döntést hozni ami esetleges sikertelenség ellenére se vág a földhöz aztán majd elválik.

2014. febr. 19. 09:23
 10/18 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ismeretek szerint úgy tűnik, hogy a házasság a boldogság és elégedettség mellett szól ( [link]


Martin Seligman leírja, hogy "A pénzzel ellentétben, melynek legtöbbször kis hatása van, a házasság erősen köthető a boldogsághoz.... Véleményem szerint, a vizsgálóbizottság még nem tudja pontosan, mi okozza azt a bizonyított tényt, hogy a házas emberek boldogabbak, mint a nem házasodottak." (pp. 55–56[56]). A házas emberek nagyobb boldogságszintet és jólétet mutatnak, mint az egyedülállók.[57] Kevés adat található az egyéb lehetősségekkel, mint például a többszereleműséggel kapcsolatban. Másrészről viszont, a házasult és nem házasult emberek boldogsági szintje között legalább egy jelentős német tanulmány nem talált különbséget.[58]"

2014. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!