Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányom 13 éves. Teljesen az...

Lányom 13 éves. Teljesen az internet rabja. Naponta 4 de olykor 6 órát is gépezik. Alig tudom "elrángatni" a gép elől. Teljesen megvagyok ijedve. Ez már függőség szerintem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Parancsold meg. Vedd el a gépet tőle. Kòdold le a gépet :)
2014. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én is ezt csináltam az ő korában :DD


aztán elkezdtem focizni és ezáltal lett jó sok haverom, meg mégtöbb haverom, meg annál is több haverom, és már csak akk kockultam, ha otthon voltam

találj neki hobbit

2014. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mivel te adtad meg erre a lehetoseget, igy neked kell megtalalni a modjat annak, hogy most leszoktasd errol!

Az elso valaszolo tanacsat fogadd meg!

2014. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Húzd ki a kábelt. Az internetét. A modemet is vedd el. Elég egy pár nap és nem lesz baj. Ha a telefonját használja, akkor vedd el a SIM-kártyát. Azt is elég 3-4 napra. Ha veszekszik, ordít, stb., akkor bűntesd meg. Ez a nevelés legjobb módja. Nem kompromisszumot kell kötni, a szülő a főnök és kész. Ha elmegy engedély nélkül, amikor hazajött elveszed tőle a kulcsot, a sajátod magadnál tartod és bezárod az ajtót. Ne felejtsd el, TE VAGY A FŐNÖK. Nem a gyerek. Egyébként ha használ a leszokatásban a net megvonása, akkor napi 1 órára maximalizáld. Hidd el, 3 gyereket neveltem sikeresen fel, 1-et nevelek és ha kíváncsi vagy, hogy amit gyerekkorukban rossznak gondolnak, arra mi a megoldás: pár napja a legidősebb gyerekem hazajött ( most született meg a 2. gyereke ) és ennyit mondott: Köszönöm. Nagyon jó szülők vagytok.

Ha bármire kíváncsi vagy ( pl. a nevelésre ), írj nyugodtan rám.

2014. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jobban a sarkamra fogok állni.
2014. febr. 22. 20:14
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

20:00-ást biztos sokan le fogják pontozni, hogy nem ultraliberális gyerektartó, de csak egyetérteni tudok vele. Pedig mi se rossz gyerekek nem voltunk, se szüleink részéről nem kellett minket fenyíteni, mégis tudtuk ki a főnök, és ha az van hogy nincs gépezés, akkor nincs gépezés.


Alapvetően én 25 éves fejjel nem tudom, mi fontos dolga lehet egy 13 évesnek ennyi ideig a gép előtt. Fogod, ráparancsolsz, ha nem megy, akkor kábel kihúz, kész, mellette persze illik valami más felé is elterelni a gyereket, besegíthet házimunkában, vagy sütésben, főzésben, kirándulhattok is, vagy csak beszélgettek, mert ilyen szempontból is érint a felelősség téged, hogy miért csak nézed 4-6 órán át hogy gépezik, és miért nem teszel azért, hogy ne tegye és inkább veletek legyen.

2014. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kissé én is netfüggő vagyok jelenleg. Csak kérdezni tudok.

Vannak barátaim, de mikor más dolguk van, akkor én is sokat ülök a gép előtt, mivel nincs más elfoglaltságom. Most kezdek már jobban kimozdulni, mivel már melegebb egy kissé az idő.

Neki vannak barátai? Nem azért gépezik sokat, mert magányos? Másrészt az jó tanács, hogy csinálj vele közös programokat.

2014. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
inkább mint az utcán kurwálkodjon,vagy csavarogjon..amugy meg pénteken,és hétvégén .amikor nincs iskola,akkor engedd meg neki....beszéld meg vele,nem az hogy kihúzod a kábelt,az olyan ovodás szint..normálisan leűlsz és megbeszéled vele!
2014. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is net függő vagyok, sosem tagadtam. Az a meglátásom, hogy aki valamit túlzásba visz annak valamilyen nagy problémája van. És lehet, hogy ez a probléma az átlag embernek csak legyintés, de ő nagyként éli meg, tehát igenis foglalkozni vele. Érd el, hogy elmondja neked ezt magától.

2014. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

4-6 órát?

A testvéremhez képest ez semmi.

Ő szerintem egy nap 8-10 órát gépezik.

Na ez az, ami függőség.

Ha elmegy a net, már 5 perc múlva jön, hogy csináljunk vele valamit.

Ha meg nem gépezik, akkor a telefonját nyomkodja.

2014. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!