Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan/miért változhat meg...

Hogyan/miért változhat meg radikálisan valaki személyisége?

Figyelt kérdés
Van egy haverom, jobban ismerem őt mindenkinél vagyis csak ismertem mert nem önmaga, nem ugyan az akit megismertem. Mind a ketten 17 évesek vagyunk, már 5. óta haverok vagyunk. A lényeg hogy nem önmaga. Régen egy optimista magabiztos élvhajhász volt, vallásos valamint jó ember. Mostanra nem önmaga, ha csajozásról van szó önbizalom a nullán, ő magát realistának tartja pedig akkora pesszimista hogy csak na, mostanra csak a fizikában hisz nem bármilyen vallásban, sőt nacionalista nézetei vannak, amit egyre kevésbé titkol, megrögzött nihilista, depresszióra is hajlamos (de nem vagdossa az ereit) amit szintén úgy képes leplezni hogy csa kazt tudja hogy valami nincs rendben vele aki közelről ismeri, saját elmondása szerint a világ romlott és csak ő vette észre, régen bárkiért tűzbe tette volna a kezét mostmeg lelki ismeret furdalás nélkül úgymondd áttapos mindenkin és csak annyit mond rá hogy ,,ő is megtenné velem''. Bár a péntek/szombat estéit nem a otthon a számítógép előtt tölti, nem jár bulizni. Nem izmos és nem jóképű és ezekmiatt úgy gondolja az elkövetkezendő 10 évben nem fog tudni becsajozni. Ha bejön neki a csaj nem is beszél bele csak várja a csodát... És annyira igénytelen lett... Nem tudom mi történhett vele :(

2014. márc. 12. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetséges ok az, hogy mélyen depressziós lett, és egyszóval totálisan kikészült idegileg. Ennek sok-sok oka lehet. Ide tartozik a meg nem élhetett gyász, a hosszú nélkülözés, a szülő munkanélkülisége, halála, betegsége, tartós fogyatékossága (pl. leszázalékolás), alkoholizmusa st. Ezek mind-mind iszonyú nehéz terhek egy nagyon fital, serdülő ember számára.


A másik a súlyos bántalmazás és a traumatizáltság. Ennek viszont vannak egyéb jelei is. Nem csak fizikailag.


Van egy harmadik ok is: nagyon rossz bandába keveredett és ők "elvitték" magukkal. Agymosták.


Minél előbb jó volna, ha egy ifjúsági pszichiáter látná, de legalább az ofővel kellene beszélni (sürgősen!), ha az megbízható ember és jó fej. Az majd tudja, hogy merre tovább.

2014. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is nagyon hasonló vagyok, hogy mi történt vele? Rengeteg csalódás az biztos + kamaszkorban az ember sok mindent félre értelmez és nem tudja megfelelően kezelni. Az érzelmek is ingadozhatnak elég könnyen, próbálj segíteni neki, bár lehet elég elutasítható is éreztesd vele, hogy neked ő egy fontos ember. Egyébként szerintem fejlesztenie kellene az emberismerő képességét és ne zárkózzon be, mert nagyon antiszociálissá válhat, még ha bulizni már nem is akar majd menni.
2014. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy mitörtént....tönkretette őt a társadalom...mint engem. Felnősz,megöregszel,és meghalsz...és mi van ha meghalsz? Semmi. Hatalmas tudatlanságban élünk és ez csak az emberek kb. 0,5%-a jön rá erre...hogy nincs értelme az életnek. A társadalom meg...elbutult r**ancok és pávák. Jézusom hogy jutottunk idáig?
2016. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csodálom hogy nem tesz semmit a szerelméért. Én már félek beleszeretni bárkibe is, mert tudom hogy csalódni fogok...és szenvedtem már eleget .-. A legtöbben 5 perc alatt elfelejtik...de én fél évig szenvedek :/ Amúgy csak annyi hogy tudja hogy egy átlagos kinézetű, normális embernek a mai világban nincs esélye...aki nem követi a legújabb divatot...aki egy kicsit is más...annak esélye sincs a boldogságra.... És pl. Én tisztában vagyok vele hogy nem kellek senkinek...
2016. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!