Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon tényleg nem szabad egy...

Vajon tényleg nem szabad egy nőre kezet emelni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, NEM provokálásnak szánom, de érdekelne, hogy ez miért, vagy hogyan alakult ki.


Én 20 éves LÁNY vagyok, és nem értem. Mindenki azzal jön, hogy "gyengébbik nem" meg a "férfi erősebben tud ütni". Ez igaz. Viszont szerintem egyrészt az nem normális, aki egy pofont teljes erővel ad (igen, apum egyszer adott egy pofont kiskoromban, de az nevelő célzatú volt, és nem erőteljes), másrészt egy nagy pofon ugyanúgy fáj egy férfinak egy másik férfitól, mint egy nőnek.


Azért nem értem, mert lány létemre szerintem nem minden alkalommal állja meg ez az állítás a helyét. Van egy barátnőm. Amilyen tapló paraszt (elnézést) módjára bánik a barátjával, én simán felpofoztam volna. Nem erősen, csak hogy észhez térjen.


Én úgy veszem észre, hogy sok nőtársam elég durván visszaél ezzel, és aljas gusztustalan módon bánik a barátjával, "mert neki lehet" "mert a nő akármit megtehet vele, de ha a pasi megüti az szánalmas puhap..." szerintük.

Természetesen NEM veszem ide azokat az eseteket (és nem is tartoznak ide) amikor a férfi bántalmazza a nőt, ez teljesen MÁS eset.


Miért alakult ki ez a dolog? Lány létemre nem értek vele egyet, mert láttam már rengeteg olyan esetet, amikor ténylegesen kijárt volna pár nevelő célzatú pofon, mert tényleg tűrhetetlen volt, amit a lány művelt. (és itt most nem azért kell pofon, mert "nem alkalmazkodik" vagy "nem azt csinálja amit a fiú akar" SZÓ SINCS ilyenről)



Miért? Csak én nem értek ezzel a szólással egyet?

Már csak azért sem értem, mert sokan mondják, hogy lányra nem emelünk kezet, akármilyen aljas dolgot csinál, miközben ha egy izomtibor laposra ver egy vékonyabb és sokkal gyengébb férfit, az pedig teljesen rendben van....pedig ennyi erővel az is undorító...



Miért alakult ez ki? Tényleg soha nem szabadna megütni egy nőt, AKÁRMIT csinál, csak azért mert nő?



2014. márc. 14. 20:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

(arról nem is beszélve, hogy egy nő is tud nagyot ütni, de ha ő megüti indokolatlanul a férfit az rendben van...)


és itt most NEM az indokolatlan esetekről beszélek

2014. márc. 14. 20:16
 2/25 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is hülyeség ez, egyetértek veled. Főleg avval, hogy ha férfi ver férfit, akkor nincs akkor baj belőle.

Tény, hogy szégyen ha egy férfi megüt egy nőt. De az is szégyen, mikor egy férfi megüt egy nála gyengébb férfit.

Ha meg tényleg megérdemli, akkor miért ne pofozná meg?

Bárcsak minden lány és nő úgy gondolná mint te. :)

Néhány lány ismerősöm nagyon el van szállva magától, csak mert ő lány, és neki mindent lehet.

2014. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából az a pár eset amit láttam, meg a bnőm (bár már nem az) ihlette a kérdést.

Én a pasija helyében lekevertem volna neki párat, pedig nagy a tűrőképességem. Ő olyan volt, hogy ő nő, ő törékeny, neki mindent lehet, a barátját párszor meg is ütötte. Azóta szétmentek. (legalább nem kínozza a barátját tovább)

2014. márc. 14. 20:22
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Nekem elvem,hogy ha egy nő megüthet egy férfit akkor a férfi is egy nőt. Jó azért ne úgy,hogy beboruljon az asztal alá és kiverje a fogát...
2014. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%

Ez egy régi szokás, amikor a nőknek még kuss volt a nevük, hogy ilyen durván fejezzem ki magam. Akkoriban egy férfi számára tényleg szégyen lehetett a többi férfi szemében, hogy ha az asszony csak úgy engedelmeskedik neki, ha üti.

Szerencsére változtak az idők, manapság már a nők is hasonló, vagy ugyan olyan jogokat élveznek az élet számos területén, mint a férfiak, viszont rengeteg ilyen hagyomány maradt még a társadalomban, ami igen is kettős mércét eredményez és rendszeresen előnyhöz juttatja a nőket.

Egyébként teljesen igazad van, vannak olyan esetek, amikor megérdemelten kapnának egy nevelő célzatú pofont a lányok/nők, bár úgy gondolom, hogy szerencsére nem túl gyakori az ilyesmi.

2014. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Wtf? Szerintem párkapcsolatban nincs olyan hogy nevelő célzatú pofon, egyik irányba se.
2014. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az is szégyen, ha egy apa nem képes megnevelni a gyermekét,és ezért elkeseredetségében a gyereket hibáztatva lekever neki egyet.

Mekkora vissza élés a hatalmával egy szülötöl, hogy csak úgy lekever egyet gyermekének. Meg kell nevelni a gyereket és nem verni kell azt.


Egy ütés és a folyamatos ütlegelés között meg tudod mondani, hogy hol van a határ.

Neked mi fér bele?

Egy pofon a párodtól bele fér?

Kettö is?

Ès négy vagy öt?

vagy akár egy véres betört orr?

Hol van ahatár?


Anyuka vagyok és feleség. Nálam(és szerencsére szüleimnél is), a határ az egyetlen egy elött volt/van.

Engem nem bántottak a szüleim, enegm nem bánt a férjem sem a gyerekeim. Èn nem ütöm meg se a szüleimet, se a férjemet se a gyermekeimet.

Èn ha annyira mérges lennék a férjemre, hogy ütnöm kellene, akkor inkább elhagynám. Nem hinném, hogy az ütlegelés megoldást jelentene a bajunkra.

2014. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert másképp éli meg, mint a férfiak, és gyengébb is.
2014. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak nőt, hanem senkire nem szabad kezet emelni, hacsak nem önvédelemből. Ha felidegesít, megsért a másik, az nem indok, legyen akár nő vagy férfi. Szóval a " miközben ha egy izomtibor laposra ver egy vékonyabb és sokkal gyengébb férfit, az pedig teljesen rendben van" megjegyzésed távol áll a valóságtól.

Egyszerűen kulturálatlanság és gyengeség.

2014. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet ember módjára viselkedni és normális párt választani. Innentől kezdve feleslegessé válik minden pofozkodás.
2014. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!